HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

6:3

Extraliga dorostu.
Branky a přihrávky: 8. Kocman (Kořínek), 11. Holub (Kocman), 14. Jindra (Martinec,Holub), 40. Kořínek (Kampf), 47. Jindra (Holub), 59. Holub (Jindra, Kocman) - 4. David, 17. Vantuch (Vlach), 42. Vantuch (Mrkvička). Rozhodčí: Arazim - Beneš, Štota. Diváci: 87.

Baroch - Štich, Kořínek, Černý, Mareš, Krňoul, Martinec - Kampf, Heřman, Valenta - Šlauf, Holý, Setikovský - Jindra, Holub, Kocman - Bote

Vajner (40. Nedvídek) - Čejka, Kajínek, Mrkvička, Pavlů, Hodač, Vlach - David, Langr, Nedvěd, Vantuch, Smetaník, Furch, Petera, Malinský, Peřina, Bárta, Ropnický, Řehák

Vstup do zápasu se domácím dorostencům moc nepovedl. Už ve čtvrté minutě upadl na útočné modré obránce Kořínek, útočník hostí David se přehnal okolo něj směrem na branku a při zakončení nezaváhal –0:1. Domácí byli však herně lepším týmem a z toho pramenila nervozita a fauly hostí. První přesilovka na sebe nenechala dlouho čekat, domácí ji však odehráli jalově.
Na začátku osmé minuty se vydal po levém křídle do útočného pásma Kocman, v prostoru kruhu pro vhazování napřáhl k mocnému golfáku a bylo srovnáno – 1:1. Druhou přesilovku už Keramici využili. Nejprve ostře od modré vypálil Krňoul. Jeho ránu hostující Vajner ještě s námahou vyrazil, nastalého zmatku ale využili Martinec s Holubem, kteří připravili šanci pro Jindru a ten chytrou střelou k tyčce upravil na 2:1.
Poté se hrálo nahoru dolů a domácí i hostující brankář měli plné ruce práce. V sedmnácté minutě se domácí obrana zapomněla příliš vpředu a liberecký útočník Vantuch tak mohl za jejich zády převzít nahrávku a zkusit samostatný nájezd. Vydařil se mu skvěle, když střelou nad vyrážečku Barocha vymetl pavučiny v pravém vinglu jeho branky. 2:2. S nerozhodným stavem před koncem první třetiny se nemínil spokojit Kampf a štouchal puk do branky pod ležícím Vajnerem , ale nedošťouchal.

Na další gól v síti Liberce si domácí museli počkat až na přesilovku. Byla to ale přesilovka Bílích tygrů při níž se hráčům Lasselsbergeru vyplatil důsledný forčeking Jiřího Šlaufa. Zakončoval Holub. 3:2.
Vzápětí za nešťastný a pravděpodobně neúmyslný zákrok poslal rozhodčí Keramiky do třech, ale ti se srdnatě bránili a ubránili. Hosté se nechali do třech poslat za školácké fauly mimo hru, ale i oni minutu a čtvrt v dvojnásobném oslabení přečkali.
Udeřilo až v klasické přesilovce, když Jakub Kořínek na modré napřáhl a ukázkovým golfákem poslal Plzeň do dvoubrankového vedení. 4:2.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku. Vantuchova jedovka šla nejspíš od tyčky do betonů brankáře a ven, ale hlavní sudí byl jiného názoru než brankový, a tak bylo sníženo na 4:3. O pět minut později puk vystřelený Jindrou zapadl do liberecké branky i s couvajícím obráncem hostí. To už Libereckou svatyni hájil vystřídavší Nedvídek. Poslední třetina byla z pohledu domácích nejvydařenější a dá se říci, že krom sporného gólu hosty celkem k ničemu nepustili. Jen Vantuch si zopakoval svůj samostatný nájezd po stejné chybě plzeňských obránců,. Na konci zápasu ještě Jindra s Holubem vzorně vyřešili situaci dva na jednoho a druhý jmenovaný si tak připsal svoji druhou branku v zápase a upravil na konečných 6:3.

Ohlasy k zápasu se mnou dnes premiérově probíral asistent trenéra dorostu Černého, nedávno ještě klíčový bek A mužstva Ivan Vlček.
Není to tak dávno co jsme si spolu povídali o údělu obránce v prvním týmu...