Starší dorost uštědřil Liberci půltucet!

Plzeň – Indiáni se ve vyrovnaném duelu nemohli dlouho dostat do zápasu, až jim pomohlo vlastní oslabení, po kterém domácí spustili kanonádu.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

6:1
0:1, 2:0, 4:0

Branky a nahrávky: 33. Hasman (Straka), 37. Straka (Matiášek, Hajšman), 45. Matiášek (Kovařík, Přikryl), 48. Hajšman, 56. Přikryl (Kovařík, Matiášek), 57. Hasman (Kovařík) – 11. Šír (Maťátko, Jeník). Rozhodčí: Malá – Malý, Šimán. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Straka, M. Červenka (A), Kovařík (C), Hajšman, Hasman.

Novák (Hrstka) – Aubrecht, Krejsa, Turský (C), Charvát, Had, Bálik, Ira – Šír, Šíp, Maťátko, Čermák, Damašek, Jeník, Bitman, Hájek (A), Kotyza, Piroutek, Šafařovský, Bouřil.

Jan Štěpánek 0 0 0 0 4

Zápas odpšuntoval ranou z pravého kruhu Čermák, Kolář měl plnou lapačku práce. Na druhé straně odpověděl Hajšman, který se natlačil k pravé tyči, tu vzdálenější ale bekhendem těsně minul. Za nedlouho poté si sjel z druhé vlny mezi kruhy Piroutek, domácí gólman své barvy opět podržel. Poté se hostům dostalo první početní výhody utkání, která se Tygrům dlouho nedařila. Jenže deset vteřin před jejím vypršením nakonec udeřili. Jan Šír prokázal důraz na brankovišti a dal svému celku vedení - 0:1! Vzápětí mohl druhou trefu Severočechů přidat Bitman, který se natlačil až před domácí svatyni z pravé strany, Kolář odolal. Když pak před sirénou ještě domácí gólman uzmul od lapačky ránu Krejsy, odcházeli do kabin za fotbalového vedení spokojenější Tygři.

Do prostředního dějství vstoupili lépe domácí, ovšem Procházka na brankovišti přestřelil. Na druhé straně se k dorážce dostal v podobné pozici Had, Kolář ovšem předvedl skvělý přesun i zákrok. Poté měl srovnání dvakrát na holi Lang. Nejprve z mezikruží přestřelil, vzápětí tváří v tvář Novákovi našel pouze jeho beton. Dění na ledě tak ovlivnila až přesilová hra Tygrů. Ti podcenili domácí nahození, indiáni se vrhli za kotoučem, který také získali a vše završil dělovkou do sítě Josef Hasman – 1:1! Západočechy vyrovnání nakoplo, začali tlačit a po zhruba třech minutách již byli ve vedení. Podještědští totiž sice dokázali kotouč posunout do středního pásma, ale již ne vystřídat, čehož domácí využili k rychlému kontru, který zakončil Martin Straka – 2:1! Když pak těsně před sirénou Plzeňským zhatila finální přihrávka situaci dva na jednoho, svítil o přestávce stav nad kostkou příznivější pro Západočechy.

Hned v úvodu poslední třetiny měl srovnání na holi Jeník, zamířil však přímo do připraveného Koláře. Na druhé straně vypálil mezi kruhy Straka, avšak minul. Pak se ale již skóre měnilo. Hosté propadli, před Novákem se zjevili Kovařík s Janem Matiáškem, dvakrát si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný zakončil do prázdné - 3:1! Naději mohl dát povedenou ranou z první z pravého kruhu Liberci Piroutek, Kolář si však povyjel a s jeho pokusem si poradil. Udeřilo tak opět na druhé straně. Obrana Liberce pořádala den otevřených dveří, Novák zlikvidoval řadu loženek soupeře, na dorážku Kamila Hajšmana ale již byl krátký - 4:1! Hosté následně přestáli řadu oslabení, dokonce i více než půlminutovou hru ve třech, ale jen co se dostali do pěti, inkasovali. Indiáni spustili na brankovišti Liberce velký zmatek, který dokonal dalším doklepnutím do sítě Filip Přikryl – 5:1! Na konečných 6:1 upravil Josef Hasman, jenž po ráně z první zakončil o tyč. Dvě sekundy před závěrečnou sirénou ještě měl snížení na holi Maťátko, Kolář svůj dnešní skvělý výkon podtrhl povedeným zákrokem i vleže.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): “Liberec byl těžkým soupeřem, který je v tabulce před námi. Se všemi týmy jsme již ale hráli a víme, že nikdo nás nepřehrával a zároveň my nikoho nepřehrávali, takže jsme věděli, že to bude vyrovnané. V první třetině byl Liberec výrazně lepší, nás podržel gólman Kolář. Museli jsme o přestávce zvýšit hlas, hráli jsme totiž v pomalém tempu, nedůsledně, prohrávali jsme osobní souboje. Od druhé části se toto výrazně zlepšilo – přestříleli jsme soupeře, hosty jsme předčili vyhranými souboji jak při bránění, tak při útočení. Po delší době jsme šance, které jsme vyprodukovali, také proměnili. Předchozí zápasy jsme totiž také odehráli slušně, ale gólovky jsme spálili a prohrávali o jeden gól, na nájezdy či v prodloužení.”

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): “Začali jsme poměrně slušně v první třetině, hra byla vyrovnaná. Pak jsme se ale nevyvarovali zbytečných chyb a soupeř je rychle dokázal potrestat a dopadlo to tak, jak to dopadlo.”