OF5: PLZ – VIT 4:1

OF5: PLZ – VIT 4:1 - Starší dorost postoupil do čtvrtfinále!

Plzeň – Jako jediní dovedli indiáni s Ostravany osmifinále do pátého zápasu, ve kterém o postupu nakonec rozhodli Západočeši třemi góly v závěru celého duelu i série.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

4:1
1:1, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 1. Pour, 54. Pour (Lang, Eret), 58. Hajšman (Matiášek), 59. Přikryl (Lang) – 8. Lewandowski (Kylnár, Toman). Rozhodčí: Grech – Belko, Fiala. Vyloučení: 220. Využití: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Plzeň 1929

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal (C), Straka, Hajšman, Eret (A), Hasman, Kovařík (A).

HC Vítkovice Ridera

N. Malík (Piták) – Bílý, Ficek, Kaláb, Takáč, Kučera (A), Šulák, Kunc, Z. Malík – Vojtovič, Gřesík (A), Baláž (C), Urban, Toman, Beránek, Mrva, Kylnár, Konečný, Lewandowski.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 36 1 35 97,22 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beneš 0 0 0 0 0
František Čada 0 0 0 3 2
Petr Eret 0 1 1 2 0
Kamil Hajšman 1 0 1 0 0
Matěj Hajžman 0 0 0 0 0
Josef Hasman 0 0 0 1 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
Nicholas Kaňák 0 0 0 1 0
Vojtěch Kovařík 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 2 2 2 2
Martin Lokajíček 0 0 0 2 0
Jan Matiášek 0 1 1 0 0
Jakub Pour 2 0 2 2 0
Filip Přikryl 1 0 1 1 0
Vít Reitspies 0 0 0 0 0
Josef Roubal 0 0 0 1 2
Filip Staněk 0 0 0 0 2
Martin Straka 0 0 0 0 0

komentář

Indiáni vstoupili do utkání pravou nohou a chybu při rozehrávce Vítkovic potrestal po třiatřiceti vteřinách hry Jakub Pour – 1:0! Navýšit náskok domácích mohl po chvilce Eret, Malík sklapl betony včas. Ridera o sobě děla vědět Gřesíkem, ke kterému se se štěstím odrazil černý nesmysl na brankoviště, Kolář byl pozorný. Na druhé straně dorážel Přikryl u pravé tyče, proti byl beton ostravského gólmana. Lépe si vedl David Takáč, který sjel na levý kruh a srovnal s Plzní krok - 1:1! Ostravané následně museli do čtyř a měli velké štěstí. Z mezikruží totiž mezírku mezi betony Malíka nenašel Přikryl, Pour vzápětí ze stejného místa minul. Když pak v závěru úvodního dějství Kovařík orazítkoval břevno, odcházely oba celky do kabin s postupem stejně blízko i daleko.

Úvod prostřední části patřil domácím, jenže Pourova rána z mezikruží, podobně jako po chvilce Kaňákova od modré, byla zablokována. Na Malíka si pak nepřišel Roubal u pravé tyče, ani Eret z pravého kruhu. Vítkovice zahrozily Fickem, jenž se dostal za obranu Plzně, ale bekhendová klička na Koláře neplatila. Vedení měl na holi i Toman, z mezikruží ovšem trefil pouze střed branky. Ze samostatného nájezdu zahrozil i Lang, ani jeho bekhendové zakončení změnu stavu nepřineslo. Když pak přes sirénou zazvonilo za Kolářem pouze břevno, měla o osudu utkání rozhodnout závěrečná část.

Ridera vstoupila do závěrečné periody se zbytkem přesilové hry v zádech a Kolář se hned musel činit proti Malíkovi, který sjel od modré až na vrchol levého kruhu. Na druhé straně to zkoušel nejprve z podobné pozice Eret, poté i z mezikruží, gólman Vítkovic svůj tým podržel. Podobně jako po chvilce, kdy pod betonem udržel dorážku Hasmana. Poté již přišlo rozřešení zápasu i celé série. Indiáni přestáli oslabení po faulu Langa, který naskočil na led a v situaci tři na jednoho i trochu se štěstím předložil Jakubu Pourovi, který odšpuntoval velké oslavy v HM Aréně - 2:1! Za nedlouho poté našteloval svůj kanón na levém kruhu Kamil Hajšman a dělovkou o vzdálenější tyč nedal Malíkovi sebemenší šanci zasáhnout - 3:1! Hosté ještě zkusili hru bez brankáře, dílo zkázy však z jejich pohledu dokonal po další finální příhře Langa střelou do prázdné Filip Přikryl – 4:1! Západočeši tak po roce opět v osmifinále na Vítkovice vyzráli, v další fázi je čeká Chomutov.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): “Vítkovice byly více psychicky nahoře, my jsme mužstvo po těch dvou porážkách museli dávat trošku dohromady. Zejména ve druhém utkání jsme totiž byli lepší, bohužel jsme ho nerozhodli. Dneska jsme se na postup ohromně nadřeli, duel byl vyrovnaný, mohl rozhodnout kdokoliv. Nakonec celou sérii rozseklo jedno přečíslení. Ale hlavně také fakt, že Kristián Kolář vše ustál, protože zejména ve Vítkovicích to pro něj bylo ohromně těžké. Tolik toho na něj nešlo, hlavně v tom druhém utkání a přesto hodně inkasoval. Dneska měl důležité momenty, kdy mužstvo podržel, vyrovnal se hostujícímu Malíkovi a díky tomu jsme to dneska zvládli.”

Jan Vavřečka (HC Vítkovice Ridera): „Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který má v útoku ohromnou sílu. My jsme i přesto byli více než vyrovnaným soupeřem. Samozřejmě nás dnešní porážka mrzí, ale někdo v tom pátém zápase vyhrát musel. Nebyli jsme to bohužel my, takže soupeři gratulujeme a přejeme hodně štěstí. V kabině jsme před kluky smekli, podali parádní výkon. Pokud takto budou pokračovat, tak jenom dobře pro ně.”