Bílek a Kracík z jiného světa

P l z e ň - Skvělý zápas sehrála v dresu plzeňských juniorů dvojice Jaroslav Kracík - Roman Bílek. Každý z nich se podílel brankou nebo asistencí na sedmi brankách a důrazně si svým výkonem řekli o místo v sestavě áčka. Plzeňským juniorům patří v tabulce poslední příčka, Sparta atakuje nejvyšší mety, domácí přesto vyhráli 9:1 (klikněte pro reportáž). "Před zápasem jsem formu příliš necítil. Byli jsme s Romanem trochu unavení, ale rozbruslili jsme to," říkal po výjimečném představení Jaroslav Kracík.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

9:1

Extraliga juniorů.
Branky a přihrávky: 11. Kašpar (Kracík, Bílek), 12. Kracík (Bílek), 16. Kracík (Fürbacher, Bílek), 27. Fürbacher (Kracík, Bílek), 38. Keltyčka (Kracík), 38. Jindra (Hofrajtr), 44. Bílek (Kracík), 46. Fürbacher (Beneš, Bílek), 60. Kracík (Bílek) - Hajduk (Hromas, Lukačovič). Rozhodčí: Florian - Zvěřina, Brejcha. Vyloučení: 8:9 plus Kepl 10 minut. Využití: 4:0. Diváků: 170

Freylach - Kreuzman, Hamrlík, Beneš, Keltyčka - Kracík, Bílek, Fürbacher - Kepl, Heřman, Kašpar - Lodr, Jindra, Hofrajtr

Plzeň devět zápasů nevyhrála, naposledy vyhrála 18. září, když deklasovala Karlovy Vary 8:2. O tom, že i z druhé strany bude černá série orámována drtivým vítězstvím rozhodl skvělý brankář Freylach, disciplinovaná hra obránců a hlavně herní převaha dvojice Roman Bílek - Jaroslav Kracík nad celým sparťanským mužstvem. Kracík dal tři branky a na čtyři přihrál, Bílek (na snímku) skóroval jednou a připojil šest asistencí. Na vysokou výhru se přišla podívat skvělá návštěva, zápasu přihlíželo více než 150 diváků.

Už ve 22. vteřině mužstvo Lasselsbergeru Plzeň prohrávalo a vypadalo to všelijak. Hajduk projel mezi dvěma obránci a akci zakončil střelou mezi Freylachovy betony. V následujících 10 minutách se spíše zdálo, že tím, kdo si odveze krutý debakl, bude Plzeň. V 5. minutě se před branku probil Lukačovič a situaci řešil faulem útočník Kepl. V početní výhodě si vypracovala Sparta obrovský tlak. Voříšek přihrál do tutové šance Dušátkovi, ale ten stoprocentní šanci zahodil. Plzeň oslabení doslova protrpěla v horečce... V 9. minutě předvedli nádhernou akci na jeden dotek Culka, Dušátko a zakončující Voříšek, ale brankář Freylach prvotřídním zákrokem podržel svůj tým. Zlikvidoval i další nebezepčnou střelu Voříška. V 9. minutě byl vyloučen kapitán hostí Culka, Sparta poté hrála v pěti, a tak se do té doby zoufale bránící Plzni naskytla příležitost přesilovky pět na tři. V jejím závěru sparťanská obrana trestuhodně zapomněla na Kracíka, jenž se zjevil sám před brankářem Pöpperlem. Zkusil blafák do bekhendu, ale trefil jen levou tyč, odražený pukpak vrátil do sítě Václav Kašpar. V této chvíli se zdálo, že Plzeň vytěžila z minima maximum, ovšem zdaleka to nebyla pravda. O pár vteřin později převzal Roman Bílek puk ve vlastním obranném pásmu, projel celým kluzištěm, přenechal puk Jaroslavu Kracíkovi a ten trefil přesně k levé tyči - 2:1. Hned při následujícím střídání Sparta ovládla hru. rálo se pět na pět, ale i tak Sparta sevřela modrobílé hokejisty do hodně silného svěráku, střely romase a lukačoviče však pozorný a soustřděný Jan Freylach kryl. Ve 14. minutě se dostal do úniku kapitán hostujícího celku Petr Culka, ale v poslední chvilce mu rybičkou vypíchl puk Petr Kreuzman. V 16. minutě opět naskočila na led dvojice Bílek - Kracík a výsledkem byl opět gól ve sparťanské síti. Po akci Romana Bílka se znovu prosadil Jaroslav Kracík. Asistenci si připsal i Michal Fürbacher, který k této dvojici výborně zapadl. O pár minut později měl šanci uzdravený Lukáš Lodr, problémy řešil sparťanský bek klouček faulem. V přesilovce napálil Lukáš Keltyčka levou tyč. V závěru první části sparťané hráli přesilovku pět na tři, když byli vyloučeni obránci Keltyčka a Hamrlík. Skvělým zákrokem se při velké šanci soupeře opět zaskvěl gólman Freylach a Plzeň se i tentokrát ubránila.

Na začátku druhé třetiny nebezpečně pálil hostující Mráek, poté zívala odkrytá branka na Voříška, ale ten netrefil dobře puk. Ve 26. minutě vyslal dobrou střelu Jan Heřman, ale jeho střela byla zblokována. Ve 26. minutě upadl na vlastní modré obránce Kreuzman a Mrázek se řítil sám na Freylacha, ale neskóroval. Ve 27. minutě opět po Bílkově zavezení puku do útočné třetiny pálil od modré Kracík a Michal Fürbacher ukázkově puk před gólmanem tečoval do sítě - 4:1. O minutu později byl vyloučen Keltyčka za krosček, v oslabení se však vydali na výlet Bílek s Kracíkem a kdyby sparťanský obránce šťastně nesrazil Bílkovu přihrávku, mohla Plzeň vést již o čtyři branky. Ve 31. minutě předvedl brankář Freylach fantastický zákrok po střele Draka, poradil si i s následnou dorážkou. Ve 38. minutě po akci Bílka s Kracíkem dostal puk na levé straně Lukáš Keltyčka, který propálil druhého brankáře senirské Sparty Pöpperleho popáté. Bílkovi při této brance byla upřena druhá asistence... O 11 vteřin později by už boxer ve spartanském dresu definitivně házel do ringu ručník. Po přihrávce Tomáše Hofrajtra skóroval Jan Jindra. Byl to jediný gól Plzně v utkání, na kterém se nepodílel ani jeden z dvojice Bílek - Kracík... Právě po této brance došla sparťanskému gólmanovi trpělivost a vystřídal ho Marek Novák. Těsně před koncem třetiny pak vyslal do samostatného nájezdu Kracík Lukáše Lodra, ale šanci mu překazilo zahoukání sirény.

Ve třetí třetině už bylo na ledě jediné mužstvo. Sparta zcela odpadla a rezignovaným dojmem působili i její trenéři na strídačce. Kašpar, ještě svou příležitost nevyužil, ale zastoupilo ho osvědčené duo. Ve 44. minutě přihrál Kracík Bílkovi a puk se zatřepetal v levém horním rohu. O dvě minuty později pak využil přesilovku Michal Fürbacher, přihrávali mu Beneš s Bílkem. Plzeňští i za rozhodnutého stavu vycházeli ze zajištěné obrany a soupeř hrál v silné křeči. Jednou se sice Voříškovi podařilo dostat puk do sítě, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti gól neplatil. Účet zápasu uzavřel 45 vteřin před koncem Jaroslav Kracík, který rozsvítil červené světlo ranou do levého vinglu. Na desátý gól demoralizované Spartě už bylo málo času.

Václav Ruprecht (asistent trenéra juniorů): Už jsme hráli docela dobře na Slavii i ve Varech. Strašně dlouho jsme čekali na vítězství a jsem rád, že to konečně přišlo. Je to také hodně ovlivněno tím, že nám často chybělo deset, ale někdy i dvanáct hráčů základní sestavy. Dnesšní výsledek hovoří za vše. Na začátku utkání sehrál klíčovou roli brankář Freylach, chtěl bych moc pochválit naše všechny čtyři obránce, kteří dnes hráli. Když se pak navíc daří dvojici Bílek - Kracík, hokej je pak krásný, Füurbacher k nim výborně zapadl. Až do 10. minuty nás Sparta trochu tlačila, pak jsme využili přesilovku pět na tři a Spartu poněkud opustilo sportovní štěstí. I když, slovo štěstí asi není to pravé. S výkony našeho nového obránce Hamrlíka jsem celkem spokojen, v naší situaci nám určitě pomáhá. V obraně nám chybí Pejša, Tytl, Hauer, Novák, navíc se s námi rozloučil Radoslav Tóth. V útoku jsou dlouhodobě mimo hru Vobořil, Špindler a Houdek.