Junioři udělali krok k záchraně

P l z e ň - Důležité utkání se Spartou se zpočátku vyvíjelo ve prospěch pražského týmu. Zlepšeným výkonem po nepřesvědčivé první třetině se však plzeňské mužstvo přiblížilo vytoužené záchraně v nejvyšší soutěži.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:1

Branky: 22. Keltyčka (Novák, Špindler), 44. Krywda (Hofrajtr) - 9. Hobl (Fišer). Rozhodčí: R. Svoboda - Zvěřina, Brejcha. Vyloučení: 1:5, navíc Gajda 10 min. Diváci: 127.

Freylach - Hamrlík, Gajda, Tytl, Keltyčka, Vaněk, Kreuzman - Heřman, Hofrajtr, Kašpar - Špindler, Novák, Krywda - Jindra, Hauer, Lodr

Novák - Mrázek, Klouček, Míka, Urban, Lukačovič, Ton - Vondráček, Culka, Pešek - Davídek, Fišer, Voříšek - Dušátko, Dulovec, Vašek

Zápas předposledního kola základní části juniorské extraligy začal několika propagačními střelami na obou stranách. Postupem času se začala více osmělovat Sparta. V její útočné činnosti bylo nejen více pohybu, ale hlavně nápadů. Ke zužitkování jednoho z nich dopomohla nedůsledná obrana Plzně. Jaroslav Hobl vyjel v 9. minutě z rohu až před bránu a blafákem do bekhendu zasunul puk ke vzdálenější tyči – 0:1! Domácí nezpanikařili a dál hráli dopředu ze zabezpečené obrany. Ve 14. minutě přestřelil z nadějné pozice branku Hofrajtr a o minutu později pálil Heřman vedle. Za chvíli naservíroval po krásném průniku Voříšek puk Vaškovi, který přestřelil.

Do druhé třetiny vstoupilo hostitelské mužstvo s velkým odhodláním. A nezůstalo jen u snahy. Na počátku 22. minuty nahodil Lukáš Keltyčka puk na branku hostí a Novákovi překvapivě prošel mezi betony za čáru – 1:1! Vyrovnání povzbudilo domácí hráče včetně Heřmana, jehož důraz se málem vyplatil ve 24. minutě. Za pět minut měli Plzeňští hned dvě nadějné příležitosti – neujala se však ani střela Nováka zpoza obránce (jeho jmenovec ránu kryl), ani samostatná akce Hauera, který přestřelil. Ve 31. minutě se přiklonilo štěstí na stranu Západočechů, když puk zůstal za zády Freylacha ležet na brankové čáře. Strážce domácí svatyně se vyznamenal ve 33. minutě při šanci protihráče s číslem 33 (Davídek). Dvě minuty nato fatálně chyboval Fišer, který křížnou přihrávkou přes obranné pásmo našel hokejku Jindry – ten v šanci zaváhal.

Jestliže závěr prostřední části hry byl v modrobílé režii, tak se úvod třetí dvacetiminutovky zbarvil dočerna. Sparťané zvýšili počet střeleckých pokusů, ale bomba Urbana ve 42. minutě skončila těsně vedle. Domácí záhy poznali, že bránit nerozhodný stav je pro ně málo, a vyrazili na zteč soupeřovy branky. Zakončení Lodra ve 43. minutě postrádalo patřičný důraz, ale po následující akci se již diváci mohli radovat. Po chybě obrany Pražanů se k puku dostal osamocený Michal Krywda, s přehledem skóroval a poslal Plzeň do vedení – 2:1! Za příznivého stavu si domácí mohli dovolit stáhnout se více dozadu. Na chybu Zbyňka Nováka si počkal Voříšek, ale jeho šikovnost nezužitkoval Dušátko. V závěru střetnutí kontrolovali domácí svoje vydřené vítězství, které jim dává velkou šanci na záchranu v juniorské extralize.