SDO: PLZ - KÖL 4:6

Starší dorost poprvé padl, proti Kölner Haie dostal čtyři góly v posledních pěti minutách

Šest předchozích přípravných duelů svěřenci Michala Straky jasně ovládli, ten sedmý už ne. Nad sílu obhájců titulu byl tým z Kolína nad Rýnem. Západočeši dlouho vedli, ale nakonec prohráli 4:6. Pětiminutovou přesilovku v závěru dokázal Kölner Haie využít hned čtyřikrát.

HC Plzeň 1929 - Kölner Haie

4:6
2:0, 0:1, 2:5

Branky a nahrávky: 5. Lang (Mužík), 15. Mužík (Lang, Šiller), 51. Šiller (Lang), 53. Kolda (Šiller, Mužík) – 30. Palka (Aichinger), 47. Pietschmann (Palka), 57. Kapel (Pietschmann), 59. Birdels (Kapel), 60. Betzhold (Birdels), 60. Palka. Vyloučení: 8:7, navíc Lang (PLZ) 5 + do konce utkání. Využití: 4:5. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:6.

Pilc (Altrichter) – Houder, Šiller, Váchal, Staněk, Novák, Kaňák, Kovařík – Andreás, Krýner, Kolda, Šeba, Lang, Mužík, Princl, Hasman, Procházka, Rohla, Kolář, Čech, Balín

Kölner Haie

Bötcher (30. Fuk) – Melzer, Schaaf, Meyer, Gnyp, Sennehenn, Aichinger, Lorenz – Jugovic, Betzhold, Argevimos, Birdels, Alberg, Cornett, Palka, Vannen, Strom, Üffing, Pietschmann Stahll, Kapel

V první periodě byly k vidění šance na obou stranách, ale trefovali se jen domácí. Plzeňské obraně nejdříve ujel Kapel, ale sám proti Pilcovi neuspěl, jelikož branku přestřelil. A tak se radovali domácí, po dvou sražených střelách Mužíka se k odraženému puku dostal Martin Lang, který už ho neměl problém doklepnout do prázdné brány.

Do dalších šancí se dostali hostující Kapel, Pietschmann i Meyer, ale hokejisté z Kolína nad Rýnem zatím nemohli přesně seřídit mířidla, pokaždé branku minuli. A když ne, byl na svém místě výtečný Pilc. Západočeši neproduktivitu hostů rychle trestali, využili další přesilovku. Střela Radka Mužíka od modré čáry zapadla přesně k pravé tyči.

V závěru úvodní části ještě ujel obraně hostů v oslabení Josef Hasman, byl faulován, ale z trestného střílení na Bötchera nevyzrál, branku těsně minul.

Ve druhé třetině srážely indiány častá vyloučení. Plzeň se musela bránit hned třem oslabením v krátké chvíli, dvě minuty dokonce hrála ve třech proti pěti. Díky skvělým zákrokům Lukáše Pilce ale zatím neinkasovala. Kölner Haie snížil až po přesilovce, k odraženému puku měl nejblíže Darius Palka, objel Pilce a zasunul do prázdné brány.

Domácí se dostali k ohrožení branky Kölneru, kterou už nestrážil Böttcher, ale střídající Fuk, až na konci třetiny. Po rychlé kombinaci byl sám před brankářem Rohla, ale ještě chtěl vylepšit pozici pro svého spoluhráče, ovšem ten už na kotouč nedosáhl, a tak byl stav před třetí částí 2:1 pro Plzeň.

Poslední třetina byla velmi divoká. Na jejím začátku měli hosté přesilovku, Üffing nejprve trefil jen tyč, ale Kolín dokázal vzápětí srovnat zásluhou Maxe Pietschmanna, který zůstal před Pilcem úplně sám. Západočeši ale neskládali zbraně, ba naopak! Alber Šiller a Matěj Kolda dokázali střelami mezi betony využít další dvě přesilovky a bylo znovu veseleji.

V posledních pěti minutách se ale Plzeň musela bránit, na pět minut a do konce utkání byl vyloučen za krosček Martin Lang. A Kolín nad Rýnem dokázal přesilovku využít naprosto dokonale a obrátil duel na svou stranu. Trefili se nejdříve Kapel, poté Birdels, Betzhold a na 6:4 pro hosty upravoval do prázdné branky tři vteřiny před koncem svým druhým gólem Darius Palka.