MDO: PLZ - KVA 3:0

Západočeské derby mladších dorostenců pro Plzeň, domácí vyhráli 3:0

V rámci přípravy mladších dorostenců se HC Plzeň 1929 utkala v Home Monitoring aréně s Karlovými Vary. Plzeň zatím ovládla všechna přípravná utkání vyjma jednoho. A vítězná šňůra modrobílých pokračuje i po západočeském derby. Domácí byli po většinu utkání jasně lepší a nakonec zvítězili 3:0.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary

3:0
1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Soukup (Páněk, Jiríček), 38. Kuchárik (Soukup), 57. Šiler (Vágner). Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Rozhodčí: Mucl – Kotyza, Šrmán

4:4
0:0
0:0

Prchlík (31. Čech) – Kremlácek, Hamšík, Pánek, Jiříček, Malák, De Sousa, Pánik, Vajner – Slanina, Malát, Kuchárik, Adamec, Soukup, Kvasnička, Šiler, Ženíšek, Vágner, Marcel, Matoušek

HC Energie Karlovy Vary

Charvát (Bajgar) – Kosina, Ševčík, Pohanka, Hohl, Benda, Prošek – Bílek, Matoušek, Blecha, Kala, Mareček, März, Korčmaroš, Remeš

První třetina zápasu patřila zejména indiánům, přestože je srážela častá vyloučení. Už ve třetí minutě po obrovské chybě hostující obrany byli Plzeňané ve třech proti jedinému obránci, ale situaci nezahráli dobře a ani nezakončili. Karlovarská obrana poté dvakrát nechala otevřená vrátka v obraně, nejdříve Ženíšek nedotáhl bekhendový blafák do konce, poté Hamšík trefil z úniku jen horní tyč.

V oslabení se sám před Charváta v brance Energie dostal Šiler, ale ani on rychlými kličkami na karlovarského brankáře nevyzrál. Když dvě minuty před koncem Plzeň neproměnila ani šanci, kdy byli před Charvátem osamoceni dva domácí útočníci, zdálo se, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu. To však odmítl Dominik Soukup, jehož nahození od modré čáry prosvištělo až do branky, karlovarský gólman měl zakrytý výhled.

Rovněž ve druhé periodě útočili zejména modrobílí. A když už se Energie dostala do protiakce, byl v brance připravený Prchlík, nebo poté střídající Čech. Indiáni se ale rovněž potýkali s výborným brankářem. Skvělý Charvát si dokázal poradit s velkými šancemi Kremláčka, Maláta, Jiříčka i Šilera.

Nakonec to Plzni vyšlo, dostala se do velkého tlaku a Vary kapitulovali po pěkné střele Daniela Kuchárika z hranice levého kruhu mezi betony strážce svatyně Karlových Varů. Do šaten tak šli domácí s dvoubrankovým náskokem.

Ve třetí periodě se Karlovy Vary lehce osmělily, ale vždy narazily na připraveného Čecha. Indiáni se opět trápili v zakončení, ale jednu branku nakonec ještě přidali. Vágner vybojoval kotouč v útočné třetině, předložil ho volnému Jakubu Šilerovi, který si položil Charváta a jednoduše navýšil na 3:0. Tímto výsledkem už utkání skončilo, s hrou domácích přesto nebyli spokojeni oba trenéři mladších dorostenců Plzně.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): „Od utkání jsme čekali více, co se týče předvedné hry. Už se rychle blížíme do začátku sezóny, takže jsme si mysleli, že už bude výkon herní projev i forma nějak gradovat. Ale bohužel v tomhle jsme hodně zklamaní. Nebudu řešit výhru ani góly, ale myslím si, že v tomhle období by ten výkon měl vypadat mnohem lépe.“

Jiří Kovka (HC Energie Karlovy Vary): „Prohra jasná, 0:3. Hra nebyla úplně špatná na to, v jaké fázi se nacházíme, jsme stále v plném tréninku. Hráči zatím nedostali volno, které se jim chystáme dát koncem týdne. Byla cítit únava a v těch klíčových momentech na konci třetin jsme vždy inkasovali. Plzeň samozřejmě vyhrála zaslouženě, po většinu utkání nás přehrávala a my jsme nebyli schopní vytvořit si větší brankové příležitosti.“