PLZ - MBL 4:1

PLZ - MBL 4:1 - Škodovka porazila Bruslaře a přehoupla se přes hranici 100 vstřelených gólů!

Plzeň - Sága domácích utkání pokračovala, indiáni v Home Monitoring Aréně přivítali celek BK Mladá Boleslav. Již po sedmi minutách vedli modrobílí díky trefám kapitána Milana Gulaše 2:0, který vstřelil plzeňské góly číslo 99 a 100, v prostřední třetině skóre ještě zvýšili. Nakonec si Západočeši dokráčeli pro další tří body!

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

4:1
2:0, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Schleiss), 7. Gulaš (Schleiss, Moravčík), 21. Stach (Indrák, Kracík), 40. Indrák (Mertl, Gulaš) – 26. Orsava (P. Holík, Lenc). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

3 939

M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Kratěna, M. Chalupa – D. Kindl, Preisinger, Hollweg (A)

BK Mladá Boleslav

Maxwell (10. J. Růžička) – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Knot, Hrdinka – Martin Procházka, P. Holík, Orsava – Lenc (A), P. Musil, Pabiška – Pacovský, Šafránek, T. Knotek – L. Volf, Najman, P. Kousal

Petr Straka 0 0 0 0 0

Do utkání Plzně proti Mladé Boleslavi nastoupil i Tomáš Mertl, který indiánům v posledním duelu proti Třinci chyběl. Na druhé straně Bruslaři počítali ztráty, neboť se v sestavě Středočechů neobjevili útočníci Jakub Klepiš a Vojtěch Němec. Modrobílí do duelu vstoupili parádně, přesně po čtyřech minutách hry se dostali do vedení. Jan Schleiss přenechal kotouč rozjetému Milanu Gulašovi, který z pravé strany vypálil rychle, ale zároveň naprosto přesně, jeho nenápadný pokus zaplul pod rukou Brandona Maxwella k tyči boleslavské klece. Následně si i Středočeši připsali několik zajímavých střel, hlavně Pavel Musil s Lencem prověřili pozornost Miroslava Svobody, ale plzeňský gólman ukázal, že má parádní formu.

V sedmé minutě už to bylo 2:0 pro západočeský celek. A znovu u toho byla dvojice Jan Schleiss a Milan Gulaš. Kolegové z prvního útoku Plzně se dostali do přečíslení, prvně jmenovaný přesným pasem oslovil Gulaše, jenž si zpracoval kotouč a neomylnou kličkou do bekhendu zvýšil vedení indiánů. Kapitán Plzně vstřelil jubilejní stý gól svého týmu v probíhajícím ročníku! V desáté minutě se hostující střídačka rozhodla odvolat gólmana Maxwella, ten přepustil místo Janu Růžičkovi. A Bruslaři si v následném oslabení připsali obrovskou šanci, když Lukáš Pabiška vystihl přihrávku Plzeňských, svůj únik zakončil střelou do tyče.

Do druhé třetiny měli znovu indiáni vynikající vstup, už po jedné minutě domácí vedli 3:0. Druhá útočná formace Plzně se usadila v útočném pásmu, Miroslav Indrák byl volný mezi kruhy, ale nehamounil, když viděl u levé tyče úplně neobsazeného Davida Stacha, jenž následně zakončoval do prázdné klece za bezmocného Růžičku. O dvě minuty později David Sklenička obkroužil hostující klec, ale jeho přihrávku či zakončení nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal trefit. Ve dvacáté šesté minutě bylo sníženo. Jakub Orsava přebral kotouč ve středním pásmu, ihned po přejetí modré čáry napřáhl a vyslal na klec Plzně tvrdý projektil. Gólman Svoboda chtěl zasáhnout betonem, ale puk mu pod nohou prošel do sítě.

O další chvilku později se opět připomněli domácí hráči, Jaroslav Kracík se dostal k odraženému puku, z otočky vypálil, nakonec trefil jen tyč boleslavské branky. Na druhé straně se mezi kruhy objevil Radan Lenc, jenž také rychle vystřelil, ale v tomto případě se domácí brankář překonat nenechal. Poté se na ledě dlouho nic nedělo, oba celky často posílaly puky do brankoviště, vzniklo několik skrumáží, ale na gól se čekalo až do poslední minuty druhého dějství. Indiáni hráli přesilovou hru, po ráně Milana Gulaše se kotouč povaloval před bránou Bruslařů, vznikla valná hromada, čehož dokázal jako první využít Miroslav indrák, který z dorážky vstřelil čtvrtý gól Plzně.

V posledním dějství se znovu na ledě několik minut nic nedělo. Dvanáct minut před koncem odešel do kabiny Milan Gulaš, který se po jednom ze střetů dlouho zvedal z ledu, připsal si celkem tři body a duel tedy opustil předčasně. Chvilku poté měl obrovskou šanci Dominik Pacovský, který se objevil úplně sám před Svobodou, předvedl šikovný bekhendový blafák, leč domácí gólman zázračně touš zastavil. Záhy měl v oslabení dobrou možnost aktivně napadající Petr Straka, ale Růžička jeho pokus vytěsnil ramenem mimo tři tyče. Indiáni si poté hlídali výsledek a Mladoboleslavské do žádných velkých šancí nepouštěli. Škodovka si tak došla pro další domácí výhru.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Výsledek dobrý, výkon už povedený nebyl. Máme nahráno hodně bodů a možná i kvůli tomu koncentrace některých jedinců nebyla dobrá. Měli jsme spoustu okýnek v obraně, mě to jako bývalého obránce netěší už vůbec. Bylo tam spoustu nepřesností s pukem a chyb v rozehrávce. Milan Gulaš utkání nedohrál, ale nemělo by to být nic vážného.

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav): Utkání ovlivnil laciný první gól, poté jsme propadli v útočném pásmu, kde jsme situaci špatně vyhodnotili, přestože jsme se na to připravovali. Plzeň má v tomhle velice šikovné hráče. Myslím se, že ve většině věcí jsme domácí přehrávali, ale bohužel jsme prohráli 1:4. Takovou porážku ale bereme, musím klukům poděkovat za předvedený výkon. Hráli jsme dobře, ale bohužel jsme neproměňovali šance, naopak Plzeň byla produktivní.