ZLN - PLZ 4:1

ZLN - PLZ 4:1 - Oslabená Plzeň ztratila zápas v samotném úvodu

Plzeň - Doslova lazaret dorazil k utkání do Zlína, Západočechům chyběla řada hráčů jak ze zadních, tak útočných řad. O dělbě bodů rozhodla již úvodní třetina, kterou modrobílí nezvládli poměrem 0:3.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:1
3:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 1. O. Veselý (Fořt, Valenta), 6. Řezníček (Kubiš, Fořt), 7. Roberts Bukarts (Honejsek, Šťastný), 55. Roberts Bukarts (Nosek, Honejsek) – 58. Kratěna (Schleiss, Kracík). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

PSG Berani Zlín

Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Žižka, Řezníček, Matějíček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý, Fořt, Kubiš – Šlahař, Popelka, J. Ondráček – Klhůfek, P. Sedláček, Fryšara.

M. Svoboda (7. Hylák) – D. Sklenička, Jones, Moravčík, L. Kaňák, J. Kindl, J. Holý – Schleiss, Mertl, Gulaš – D. Kindl, Kratěna, Indrák – Straka, Stach, Kantner – Rubner, Kracík, Pour.

Petr Straka 0 0 0 0 0

První branku zápasu přinesla hned úvodní minuta. Valenta nahodil od modré směr brána a Ondřej Veselý šikovně tečoval černý nesmysl přímo do levého horního růžku. Indiáni se ne a ne rozkoukat a rázem to již bylo o dva góly. Kubiš zavezl touš do pásma po pravé straně, bekhendem oslovil Dalibora Řezníčka mezi kruhy, který se nemýlil. Za další půlminutku vyhnal Svobodu z branky Roberts Bukarts, který si našel na brankovišti sraženou střelu Honejska z mezikruží a z otočky uspěl pokusem po ledě. Modrobílí odpověděli dvojicí Pour - Rubner, ale jak střela prvně jmenovaného, tak dorážka druhého na Kašíka neplatily. Domácí ještě před první sirénou doslova pohrdli přesilovou hrou, mrzet je to ale nemuselo, do kabin si odnášeli třígólový náskok.

Prostřední periodu odšpuntoval po Gulašově akci střelou Sklenička, gólové parametry ovšem pokus neměl. Na druhé straně odpověděl z levého kruhu Klhůfek, Hylák pozorný. Následně vlétl do pásma Straka a zkusil ránu přes obránce, Kašík své barvy podržel. V polovině střetnutí pláchl všem na ledě Bukarts, tísněný Gulašem nezakončil dobře. Sám hrdina Plzeňských poté stanul na levé straně tváří v tvář muži s maskou Aukra, ten drama nepřipustil. Když poté skórem nepohnul Pour z otočky z pravého kruhu, ani za nedlouho poté Jakub Kindl při oslabení, svítil o obou přestávkách na světelné tabuli stejný stav.

Poslední dvacetiminutovku zahájil Fořt. Zlínský hráč se natlačil ze strany až před Hyláka, který prostor u tyče utěsnil. Ihned po buly to zkoušel také Žižka, strážce plzeňské svatyně na místě. Západočeši následně dostali výhodu jednoho muže v poli a pořádně zatápěli pod kotlem. Kracík našel zpoza branky před ní Mertla, jenž rozezvučel tyč, následnou dorážkou minul zařízení Indrák. Po chvilce si od modré sjel mezi kruhy Jones, Kašík stoprocentní šanci zachytil. Vzápětí musela do čtyř i Plzeň a Zlín trestal. Nosek na vrcholu levého kruhu posunul k tyči na Robertse Bukartse, jenž tvrdou ranou z první po ledě definitivně rozhodl. Hosté se dočkali v závěru alespoň čestného úspěchu. Kašík jistě nebude rád, že jeho spoluhráči putovali do tří, čehož po příhře od zadního mantinelu mezi kruhy využil dělovkou do levého horního růžku Ondřej Kratěna. Na dělbu bodů to však již vliv nemělo.

Martin Hamrlík (Aukro Berani Zlín): "Pro nás to byl perfektní zápas. Přišel snový vstup do utkání, když jsme dali z každé šance gól. Rozhodla druhá třetina, Plzeň nedala gól na 3:1. Mužstvo si stále více věřilo, jak ubíhal čas. Přidali jsme čtvrtý gól a bylo hotovo. Za přístup je potřeba poděkovat všem hráčům. Diváci si slavnostní utkání užili a jsme rádi za tři body. Škoda, že nemáme v sezoně více výročních zápasů."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Zápas podle vstřelených gólů rozhodlo prvních sedm až deset minut. Zlín měl výborný nástup a pohyb, zatímco my jsme byli ještě na cestě v autobuse. Poté se hra vyrovnala, ale domácí dovedli zkušeně zápas do vítězného konce. Nějaké šance jsme si vypracovali, ovšem domácí podržel gólman. Za skvělý nástup vyhrál Zlín zaslouženě."