JUN: PLZ - SLA 4:2

Junioři po skalpu Sparty porazili i pražskou Slavii!

Plzeň - Po cenném skalpu Sparty, kterou indiáni rozstříleli v poměru 9:1, se západočeští junioři představili během sobotního odpoledne opět v Home Monitoring Aréně, jejich soupeřem byl i druhý pražský celek, a sice Slavia. Modrobílí si připsali další cenné vítězství!

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

4:2
2:0, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Eret (Sysel), 19. Eret (Vavřička, Pour), 27. D. Roubal, 32. D. Roubal (Sysel, Eret) – 28. Šteiner (Duda, Jaša), 51. Šteiner (Šergl, Jaša). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Tvrdík. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Vyšší tresty: Patočka (SLA) 10 min OT

Beran (Kolář) – Kačena (A), Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel (A), Čechura – Reitspies, Markov, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Červenka, Eret, D. Roubal (C), Rubner

HC Slavia Praha

Šorf (41. Vecka) – Hejda, Šmíd, Duda, Valík, Stark, Melovič, Vobořil – Jaša, Šteiner (C), Šergl, Martínek, Furch, Matějka (A), Nedorost, Patočka, Kolouch, Šilhan, Marek

Jakub Vavřička 0 1 1 2 0

Pražská Slavia do utkání vstoupila aktivněji, hned po zahajovacím buly totiž poslali domácí kotouč na icing, hostující celek se díky tomu na úvodní minuty usadil v útočném pásmu. Nicméně první šanci si ve druhé minutě připsali domácí, když se v rychlém brejku dostali do přečíslení, které zakončil střelou mezi betony Jakub Pour. S tímto pokusem si však hostující gólman Dominik Šorf s jistotou poradil. A o pár minut později byl rovněž Jakub Pour v akci, když se dostal do prvního samostatného úniku Plzně v první třetině, Šorf se v bráně skvěle roztáhl a domácí útočník po pěkném forhendovém blafáku nakonec napálil jen tyčku branky Slavie.

Modrobílí se však přece jenom dostali do vedení. Jakub Vavřička několikrát přihrával a nahazoval touš do brankoviště Slavie, odkud ho žádný hostující hráč nedokázal odpálit, až se puk nakonec dostal na hůl Petra Ereta, jenž bezvadně využil zmatků v defenzivě hostů a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Poté si slávisté zahráli i přesilovou hru, po jejím skončení pálili Matějka s Valíkem, leč ani jeden Adama Berana v brance Plzně moc neohrozil. A přišel trest, neboť si i Petr Eret mohl vyzkoušet samostatný nájezd, když dostal přesný pas za obranu, svůj úprk proměnil chladnokrevnou ranou mezi betony Šorfa. Bylo to 2:0 pro domácí, ale pro Slavii mohlo být hůře, protože Dominik Šorf musel čelit ještě jednomu úniku, s bekhendovou kličkou Josefa Roubala si však poradil.

Druhou třetinu utkání ovládli znovu domácí hokejisté, kteří opět dokázali vstřelit dvě branky, hostující borci se trefili jednou. Západočeši ubránili další oslabení a navíc si během napadání vykoledovali faul. Sami dokázali přesilovou hru bleskově využít, když se před Šorfem objevilo velké množství hráčů, nesmírně nepřehledné situace dokázal nejlépe využít domácí kapitán David Roubal, který doslova procpal puk za brankovou čáru. O pár chvil později však udeřil i hostující kapitán. David Šteiner zužitkoval skvělé práce Jaši za brankou Plzně, rychle vypálil a poprvé překonal Adama Berana. Slavia díky této trefě dokázala snížit.

Jenže následně přišla další početní výhoda Plzně. Během ní se po pasu Ereta dostal na modré čáře ke kotouči Jakub Sysel, jenž vystřelil z první a jeho dobrou střelu přesně tečoval opět David Roubal. Puk nechytatelně změnil směr a západočeský útočník se rovněž mohl začít radovat podruhé v utkání. Od této trefy se toho na ledě moc nedělo, Slavia měla problémy s rozehrávkou a indiáni se dopředu moc nehnali. Přece jenom se však do dalšího samostatného úniku Plzně probojoval Jakub Vavřička, jeho klička do bekhendu nebyla úspěšná, Šorf v této situaci včas sklapl betony k sobě.

Na poslední třetinu nastoupil do branky Slavie Daniel Vecka, jenže po čtyřech inkasovaných gólech vystřídal Dominika Šorfa. Na druhé straně se však zaskvěl domácí brankář Adam Beran, jenž na poslední chvíli zastavil dorážku Šteinera, pěkná akce Slavie by jinak skončila brankou. O pár chvil později mohl snížit Kolouch, ale ani on si na Berana nepřišel. Slavia byla mnohem aktivnější, ale ke snížení její snaha nevedla.

Snížit se hostům povedlo až v početní výhodě. Sešívaní rozehráli parádní přesilovkovou kombinaci, na jejíž konci stál opět kapitán David Šteiner, který pálil do odkryté klece za bezmocného Berana. Následně přidali i domácí, Jakub Sysel krátce po druhém gólu Slavie trefil tyčku Veckovy klece. Jakub Vavřička se následně dostal do úniku, Martínek hodil po puku hůl, sudí tedy nařídil trestné střílení pro Plzeň! Vavřička se rychle rozjel proti Veckovi, dlouho míchal s pukem, ale hostující gólman mu ho na poslední chvíli vypíchl. Skóre už se do konce utkání neměnilo, i když hostující tým to zkoušel v šesti. Indiáni vyhráli 4:2!

David Bruk (trenér HC Plzeň1929): Jsme samozřejmě rádi, že jsme uhájili domácí tři body, ale dobře jsme hráli pouze první třetinu. Dalích čtyřicet minut jsme hráli špatně, neměli jsme pohyb, neměli jsme osobní souboje. Celkově ta naše hra poslední dvě třetiny byla z naší strany hodně špatná.

Milan Antoš (trenér HC Slavia Praha): My jsme věděli, že je Plzeň hrozně silná, vysoko porazili Spartu, trochu jsme se toho zápasu báli. Naši hráči nehráli dvě třetiny podle toho, na co mají. My nehrajeme špatně, ale první dvě třetiny jsme se trápili v bruslení. Závěr jsme trochu zdramatizovali, ale na takhle zkušený tým je to hrozně málo, abychom hráli 15 minut za zápas.