ČF1: Déjà vu po dvou letech! Indiáni opět ztrácejí první zápas série

Plzeň – Poslední, kdo rozehrál svou úvodní sérii play-off, byli junioři indiánů. Ti na svém ledě v rámci čtvrtfinále přivítali pražskou Slavii.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

2:3p
2:0, 0:2, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 8. Chalupa (Vavřička, Rubner), 13. Hanzlík (Vracovský, Roubal) – 30. Šteiner (Stark, Jaša), 37. Furch (Šmerha), 64. Stark (Šmerha, Vobořil). Průběh utkání: 2:0.

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala

4:4
0:0
0:1
37:27
60

Kolář (Beran) – Kvasnička, Kačena, Houdek, Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel – Chalupa, Reitspies, Červenka, Hanzlík, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Vracovský, Eret, D. Roubal, Rubner.

HC Slavia Praha

Šorf (Vecka) – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Valík, Steinocher – Furch, Kohút, Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Martínek.

Tomáš Vracovský 0 1 1 1 0

Do utkání vstoupili lépe hosté a to i díky početní výhodě. Jenže Šmíd tváří v tvář Kolářovi našel pouze jeho rameno, po chvilce zase Šergl po pěkné příhře v situaci dva na jednoho minul zařízení. Vzápětí pláchl do sóla Furch, jenže svou svižnou střelou našel pouze vyrážečku gólmana Západočechů. A tak přišel trest. Hned z protiútoku se Matěj Chalupa natlačil od levého mantinelu až před bránu a rozvlnil sít. O vyrovnání se po mohutném nápřahu pokoušel od modré Valík, Kolář srazil puk do rohu. Podobně si vedl na druhé straně i Šorf po pokusu Vracovského z levého kruhu. Ovšem akce pokračovala a náskok svých barev nakonec navýšil Štěpán Hanzlík. Před první sirénou ještě mohl udeřit Vavřička, který se protáhl na levý kruh a vypálil, střela ke vzdálenější tyči však byla lapena jejím strážcem. I tak ale modrobílí do kabin odcházeli spokojenější.

Prostřední pasáž hry načal Reitspies z mezikruží, rána byla na poslední chvíli nadzdvihnuta nad. Těsně mimo skončil na druhé straně i tečovaný pokus Šmerhy od modré. Stejný hráč si po chvilce vedl lépe v přečíslení dva na jednoho, když donutil Koláře k bravurnímu zákroku vyrážečkou. V polovině utkání se již hosté dočkali, soustavný tlak přetavil v branku naděje David Šteiner po příhře na pravou stranu od jmenovce Starka. Hosté následně museli na téměř minutu do tří a situaci ustáli. Zejména proto, že Šofr předvedl skvělý zákrok betonem proti dorážce Ereta z hrany brankoviště. Vzápětí navíc červenobílí podnikli ve čtyřech protiútok, ve kterém v situaci tři na jednoho vyrovnal stav zápasu Aleš Furch. Ten dorazil pod víko předchozí pokus Šmerhy. Více toho již prostřední perioda nenabídla, o přestávce tak měly oba celky k vítězství stejně blízko i daleko.

Poslední třetinu načal Kaňák, který dvakrát vypálil z vrcholu levého kruhu. Nejprve Šofr sklapl betony včas, po chvilce zasáhl bránící hráč. Na druhé straně Kohút zkusil štěstí z levé strany, Kolář povolal do zbraně vyrážečku. Šofr po chvilce zase lapačku, to střílel od modré Vracovský. Do ještě lepší pozice – mezi kruhy – si sjel z druhé vlny Kačena, gólman Slavie svůj tým podržel. Stejně jako v poslední minutě základní hrací doby, kdy z mezikruží přes obránce vypálil Rubner. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém nejprve Kaňák od modré minul branku, po chvilce Vracovský z pravého kruhu nenašel místečko u bližší tyče. Rozhodnutí měl na holi i Houdek, z levého kruhu ani on pumelicí síť nerozvlnil. A tak se do útoku vydali také hosté. Šmerha zatáhl touš po pravé straně, našel před brankou nekrytého Davida Starka, který nemohl netrefit polodkrytou svatyni domácích. V sérii hrané na tři vítězné duely tak stejně jako před dvěma lety jdou do vedení sešívaní.

David Bruk (HC Plzeň 1929): “Jsme zklamaní, že jsme ztratili hned první zápas série v domácím prostředí a ještě při vedení 2:0. Důvod vidíme v tom, že jsme opět špatně odehráli přesilové hry. Nemáme možnost se o ně opřít, odskočit soupeři a navíc jsme při ní dnes inkasovali. Zítra se pokusíme vše napravit.”