ČF2: PLZ – SLA 3:1

ČF2: Skvělé! Junioři ovládli druhý zápas proti Slavii!

Plzeň - Po přesně čtyřiadvaceti hodinách opět zkřížili hokejky ve čtvrtfinálové bitvě indiáni se Slavií. Hrálo se o hodně, hosté si domů mohli přivézt mečbol.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

3:1
1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. D. Roubal (Hanzlík, Eret), 40. J. Roubal (TS), 60. Hanzlík (Vracovský, Kvasnička) – 11. Šmerha. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Vyšší tresty: Chalupa, Vavřička - Kohút - všichni 10 min.

Rozhodčí: Kostourek – Coubal, Kokrment

vyloučení
4:5
Využití
0:0
střely na branku
40:23
Diváci
78

HC Plzeň 1929

Kolář (Beran) – Kvasnička, Kačena, Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel – Chalupa, Reitspies, Červenka, Hanzlík, Markov, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Vracovský, Eret, D. Roubal, Rubner.

HC Slavia Praha

Šorf (Vecka) – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Valík, Steinocher – Furch, Kohút, Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Martínek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 23 1 22 95,65 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Červenka 0 0 0 0 0
Petr Eret 0 1 1 1 0
Štěpán Hanzlík 1 1 2 2 4
Matěj Chalupa 0 0 0 -1 10
Vlastimil Kačena 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 0
Vojtěch Kovařík 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 1 1 1 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Vít Reitspies 0 0 0 0 0
Josef Roubal 1 0 1 1 0
David Roubal 1 0 1 2 0
Marek Rubner 0 0 0 -1 4
Filip Staněk 0 0 0 0 0
Jakub Sysel 0 0 0 0 0
Adam Váchal 0 0 0 0 0
Jakub Vavřička 0 0 0 -1 10
Tomáš Vracovský 0 1 1 1 0

komentář

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a brzy se dočkali vedoucí trefy. Krásnou akci cik-cak útočným pásmem na jeden dotek zakončil prakticky do prázdné David Roubal. Na druhé straně se za vyrovnáním hnal Šmerha, pokus z osy hřiště Kolář vykopl pravým betonem. Šofr zase s oběma musel rychle na led, když z levého kruhu vyslal pumelici Pour. Poté naprosto přesně vypálil Tomáš Šmerha, který z ostrého úhlu trefil zblízka mezi břevno a rameno Koláře. Dokonat obrat v utkání mohl z levého kruhu přes obránce Martínek, muž s maskou Plzně zakročil. Podobně jako Šofr, ke kterému se mezi obránci prohnal Vracovský. Když poté bez odezvy zůstala početná výhoda domácích, odcházely oba celky do kabin k vítězství stejně daleko i blízko.

Na úvod prostřední části se oba celky pozdravily dělovkami od modré, Šmerha ani Rubner si však na gólmana soupeře nepřišli. Druhý jmenovaný po chvilce dorážel u levé tyče, Šorf dokázal touš nadzdvihnout nad. Činil se i Kolář, ke kterému se proháčkoval Šergl. Poté do pásma vlétl Vracovský a vypálil z levého kruhu bekhendem, i tak donutil gólmana Slavie k nelehkému zákroku. Ještě v lepší palebné pozici se zjevil mezi kruhy Eret, dostatek času ale proměnil pouze v zakončení mimo. Těsně před druhou sirénou se v oslabení protáhl do zakončení Josef Roubal, ve kterém byl podražen Hejdou. Nařízené trestné střílení využila plzeňská osmnáctka po kličce do forhendu k levé tyči.

Poslední periodu načalo hostující oslabení, které sešívaní zvládli. Již v pěti na obou stranách nepříjemně vypálil přes obránce z osy hřiště Vavřička, Šorf kotouč udržel na rameni. Podobně po chvilce zkusil své štěstí i Pour, ani on skórem nepohnul. Na druhé straně mohutně v oslabení napřáhl Hejda, Kolář srazil do rohu. Definitivně rozhodnout naopak mohl Eret, osamocený mezi kruhy ale mířil jen do středu branky. Poté zase až příliš dobře mířil Chalupa, který z pravé strany orazítkoval vzdálenější tyč. V závěru museli indiáni do čtyř, čehož využili hosté k odvolání brankáře. Ovšem neuspěli a již při hře pěti proti šesti trefil z mezikruží prázdnou klec Štěpán Hanzlík. V Praze se tak nyní bude hrát oba možné dny – tedy ve čtvrtek a pátek od 18-ti hodin, pokud bude stav 2:2, rozhodne se v neděli na západě Čech.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “My jsme rádi, že jsme se vrátili do série. Utkání pro nás bylo velmi těžké. My se musíme ponaučit za prvé ze hry Slavie – musíme si zvyknout na její styl. Poté se musíme ponaučit, ať se nám líbí nebo nelíbí výroky hlavního rozhodčího, ne ně podrážděně nereagovat. To je chyba naše. Pokud chceme v sérii uspět, musíme se chovat trošičku jinak.”