SDO: CEB - PLZ 2:8

Starší dorost řádil v Českých Budějovicích!

Plzeň - Mladí indiáni se po dvou dnech opět střetli s Jihočechy, tentokráte na půdě soupeře. Před svými fanoušky Motor zdolali v nájezdech, dnes si ovšem zapsali druhou nejvyšší výhru v přípravě!

Banes Motor České Budějovice - HC Plzeň 1929

2:8
0:3, 1:2, 1:3

Branky a nahrávky: 32. Silný (J. Čížek, Šafář), 46. J. Čížek (Silný, Hubata) – 4. Princl (Mužík, Kolda), 11. Hajšman (Lang, Přikryl), 19. Hasman (Mužík, Procházka), 23. Hasman (Procházka), 35. Procházka (Hasman, Kaňák), 45. Přikryl, 48. Lokajíček (Přikryl), 53. Houdek (Hajžman, Hasman). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:8.

Vyšší tresty: Kubíček (CEB) 10 min

8:8
1:4
0:0

Banes Motor České Budějovice

Dvořák – Kubíček, A. Čížek, Hubata, Šafář, Škola, Pánek, Vávra – Holý, Řezáč, Silný (C), Krcho, Vaculík, Egert, Masopust, Petřík, Grossman, J. Čížek, Tisoň, Hrubec.

Altrichter – Šilhán, Lokajíček, Novák, Šiller, Houdek, Kaňák, Váchal, Staněk – Přikryl, Kolda (C), Princl, Hajšman, Hasman, Hajžman, Procházka, Šeba, Čech, Rohla.

První šanci dostal tým domácích již v úvodní minutě utkání, když do útočného pásma zavezl puk Masopust. Nicméně díky rychlé Altrichterově reakci se nepodařilo příležitost proměnit. Sekundu před čtvrtou minutou utkání však skóroval po přihrávce Radka Mužíka Marek Princl do odkryté branky a hostující tým se tak dostal do vedení. V desáté minutě se podařilo vsítit gól Mužíkovi, když po přihrávce Langa mířil na Dvořákovu lapačku a Plzeň se tak dostala do dvoubrankového vedení. Minutu a devět vteřin před koncem první třetiny se ještě podařilo skórovat Josefu Hasmanovi a úvodní část skončila pro hosty vítězně 3:0.

Ve třetí minutě druhé třetiny se po přihrávce Procházky podařilo vsítit branku Hasmanovi a Plzeň zvýšila svůj náskok o čtyři góly. Ve třicáté minutě se pokusil skórovat Hasman, ale branku přehodil. Tvrdá hra Plzeňských se neobešla bez vyloučení. Nejprve opustil led Šeba a o necelou minutu později ho na trestnou lavici následoval Kolda. Za půl minuty se Motoru podařilo využít výhodu a Silný po přihrávce od Čížka snížil prudkou střelou skóre na 1:4. Radost domácích však nevydržela dlouho, protože pět minut a patnáct sekund do konce třetiny se podařilo Plzni využít přesilovku a Procházka po nahrávce od Hasmana skóroval.

Pátá minuta poslední periody nedopadla pro domácí tým šťastně. Přikryl poslal kotouč před branku, odkud si ho do vlastní branky srazil obránce Motoru. Do půl minuty však přišla odveta Budějovic, když Jakub Čížek proměnil střelu do horního rohu. Po vyloučení Krcha za podražení se v přesilové hře podařilo skórovat Lokajíčkovi, když střela tečovala jednoho z hráčů. Osm minut před koncem vstřelil Houdek v pořadí již osmou Plzeňskou branku. Hrozbu deváté branky překazil skvělou rybičkou obránce Jan Vávra, když zastavil rodící se brejk Plzně. Minutu a jedenáct sekund před koncem se pokusil snížit Masopust, ale Altrichter byl rychlejší.

Radek Bělohlav (trenér Motoru): "Byl to náš poslední přípravný zápas a dokázali jsme navázat na to, co jsme odehráli i v Plzni a to nejen tempem ale i nasazením. Udělali jsme spoustu chyb, které soupeř potrestal, ale je dobře, že se to ukázalo v posledním utkání přípravy."