SDO: PLZ - TRM 9:0

Starší dorostenci si na závěr zastříleli, Třemošné nasázeli devět branek

Obhájci titulu z loňské extaligy staršího dorostu měli za sebou již deset duelů, z nichž osm vyhráli. V generálce na novou sezónu se indiáni potkali s hokejisty Třemošné. Byla to generálka úspěšná, favorité nedostali ani gól, vstřelili jich devět a před duelem s Chomutovem se výborně rozstříleli.

HC Plzeň 1929 - HC Meteor Třemošná

9:0
4:0, 1:0, 4:0

Branky a nahrávky: 5. Přikryl (Lang), 10. Princl (Šeba, Mužík), 17. Princl (Mužík, Šiller), 19. Hajžman (Hasman, Šilhán), 34. Hasman (Procházka, Hajžman), 41. Lang (Přikryl, Hajšman), 45. Houdek (Lang, Hajšman), 55. Hajšman (Novák, Krýner), 60. Hajšman (Přikryl, Lang). Průběh utkání: 0:0, 9:0.

2:3
1:0
0:0

Altrichter (30. Pilc) – Šilhán, Lokajíček (C), Novák, Šiller, Houdek, Kaňák, Váchal, Staněk, Šeba, Mužík, Princl, Lang, Přikryl, Hajšman, Hasman, Procházka, Hajžman, Kolář, Krýner, Rohla

HC Meteor Třemošná

Sedláček (30. Černý) – Straka, Buchta, Erhart, Šibra, Šiška, Šíma, Morawetz, Helus, Sloup, Baliu, Vágner, Soukup, Tichý, Sedlák, Matějček, Kovařík, Rybáček, Mann

Podrobnosti přípravných zápasů ZDE!

První část utkání nabídla mnoho šancí a i gólů, padaly však jen do jedné branky. Skóre otevřel v páté minutě po krásné individuální akci Filip Přikryl. Dobrá hra indiánů pokračovala i nadále, modrobílí se dostali do přečíslení, Šeba přihrál před branku volnému Markovi Princlovi, kterému se sice střela nepovedla, ale kotouč přeplachtil ležícího Sedláčka.

Po vyloučení Šillera následovalo v oslabení Plzně mnoho šancí na obou stranách, oba muži v masce si ovšem dokázali poradit se všemi úniky. Gólman Třemošné inkasoval potřetí až v 17. minutě. Obdobná situace jako při druhé brance a Marek Princl úspěšně zakončuje akci dvou na jednoho. Domácí přidali do konce periody ještě jednu branku, střelu Šilhána vyrazil Sedláček k Hasmanovi, ten trefil před prázdnou branku jen tyč, ale kotouč skončil u Matěje Hajžmana, jenž už to měl jednoduché.

Převaha modrobílých pokračovala i ve druhé periodě. Sedláček, případně střídající Černý, však Třemošnou několikrát podrželi výtečnými zákroky, Sedláček poradil si s pěknou tečí Hajšmana i nájezdem Procházky, v dalších tutovkách plzeňské střelce zradila muška. Plzeň se prosadila popáté ve 34. minutě. Po krásné přihrávce Procházky měl před sebou prázdnou branku a Josef Hasman, touto nabídkou nepohrdnul. Jednu velikou šanci si vypracovala i Třemošná, po chybě domácí obrany byl před Pilcem sám Šíma, ale trestuhodně přestřelil. Do kabin se tak šlo za stavu 5:0 pro indiány.

V poslední části se obrázek hry nezměnil a jasně lepší Plzeň přidávala další branky. Hned v první minutě třetí třetiny využil přečíslení dvou elitních útočníků Přikryla s Martinem Langem druhý jmenovaný. O chvíli později tečovaná rána Michala Houdka skončila až za gólmanem Třemošné. To však nebylo vše, osmou branku přidal po rychlé přesilovkou kombinaci Kamil Hajšman a na konečných 9:0 upravil v poslední minutě z dorážky opět Kamil Hajšman.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Zápas jsme nakonec vyhráli 9:0. Je skvělé, že jsme se prosadili střelecky, že jsme dobře využili přečíslení. Pro kluky je výborné, že dali nějaké branky, budou si věřit. Vyzkoušeli jsme si i nějaká oslabení, dokonce i přesilovky, ze kterých jsme dali jen jeden gól, ale také jsme je nehráli špatně. Doufám, že nás to dobře připravilo na sobotní ostrý duel s Chomutovem.

Martin Živný (KHL Meteor Třemošná): Pro nás výborný zápas, mohli jsme se konfrontovat s plzeňskými staršími dorostenci, kteří patří v Česku ke špičce. Kluci si alespoň zkusili takový hokej, rozdíl byl samozřejmě veliký. Z tohohle pohledu pro nás dobrý zápas, na druhou stranu Plzeň byla jednoznačně lepší.