MDO: PLZ - CEB 11:0

Mladší dorostenci nasázeli Motoru jedenáct gólů!

Plzeň - V Home Monitoring Aréně se dohrávalo utkání ELIOD extraligy mladšího dorostu, indiáni na domácím ledě přivítali celek HC Motor České Budějovice. Plzeňští si vytvořili sedmibrankový náskok již v prvních dvou třetinách, potvrdili tedy roli favorita, když si došli pro další tři body.

HC Plzeň 1929 - Madeta Motor České Budějovice

11:0
3:0, 4:0, 4:0

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Adamec (Ženíšek, Kuchárik), 4. Soukup (Slanina), 5. Steinbrücker (Ženíšek), 21. Kuchárik (Ženíšek), 23. Ženíšek (Pánek), 34. Marcel (De Sousa), 36. Kuchárik (Adamec, Páník), 47. Hollar (Soukup, Slanina), 49. Jiříček (Soukup), 50. Kuchárik, 56. Kaiser (Vajner, Steinbrücker). Průběh utkání: 0:0, 11:0.

Rozhodčí: Růžičková – Rubáš, Tvrdík

vyloučení
4:3
Využití
2:0
střely na branku
72:11
Diváci
48

HC Plzeň 1929

Čech (Prchlík) – Páník, Hamšík (A), Pánek (C), Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina (A), Soukup, Hollar, Marcel, Adamec, Steinbrücker, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Madeta Motor České Budějovice

Lidák (Kadlec) – Jasečko, Dvořák, Cibulka, Pavlát, Hail – Masopust (A), Hrakholski, Michal (C), Dub, Hanák (A), Ryba, Fousek, Březina, Lukeš, Anderle

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Karel Čech 60 0 0 11 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 1 1 2 2 2
Maxmilián De Sousa 0 1 1 2 0
Jakub Hamšík 0 0 0 1 0
Tomáš Hollar 1 0 1 2 0
David Jiříček 1 0 1 1 0
Daniel Kaiser 1 0 1 2 2
Daniel Kuchárik 3 2 5 4 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 1 0
Daniel Malák 0 0 0 2 0
Marcel Marcel 1 0 1 1 0
Tomáš Pánek 0 1 1 6 0
Adam Páník 0 1 1 6 0
Jan Slanina 0 2 2 3 0
Dominik Soukup 1 2 3 2 0
Milan Steinbrücker 1 1 2 2 0
Stanislav Vajner 0 1 1 2 0
Adam Ženíšek 1 3 4 6 2

komentář

Úvod utkání mezi Plzní a českobudějovickým Motorem patřil jednoznačně domácí hokejistům, kteří si již po pěti minutách od úvodního buly vytvořili solidní náskok. Již po pár sekundách se Západočeši dostali před hostující branku, kde si vytvořili velký tlak na gólmana Lidáka. Ten nakonec nebyl na své pozici, zpoza branky poslal pas skrz brankoviště Ženíšek, puk si zpracoval Václav Adamec, načež ho poslal neomylně do prázdné sítě. V páté minutě to bylo už o dvě branky. Domácí se dostali do přečíslení, které na sebe vzal Dominik Soukup, jenž naznačil přihrávku i střelu, ale nakonec celou akci zakončil krásnou kličkou do bekhendu.

Uběhlo jen 26 sekund, když se domácí radovali potřetí. Byla to zatím veliká dominance ze strany Plzně. Indiáni se ihned po buly znovu dostali k brance Motoru, kde se najednou vytvořila skrumáž, čehož využil Milan Steinbrücker, který dorazil puk za bezmocného brankáře Martina Lidáka. Ten zatím zůstal v brance, Motor si po třetím inkasovaném gólu vyžádal oddechový čas. Po něm se hra vyrovnala, ale hostující hráči si i nadále nemohli vytvořit solidní šanci na skórování. Nepovedlo se jim to ani při početní výhodě. Na druhé straně mohli naopak znovu udeřit domácí, když Daniel Kuchárik po brejku trefil tyčku.

Na začátku druhé části měl po dorážce střely od modré čáry na holi další gól Plzně Dominik Soukup, ale proti jeho pokusu se parádně vytáhl českobudějovický gólman, jenž puk zastavil vyrážečkou. Záhy už však doopravdy udeřilo, předchozí zázračný zákrok Lidáka gólu zabránil, pak už ale padl čtvrtý zásah Plzně. Po buly se opět domácí nacpali k brankovišti a Daniel Kuchárik zvýšil vedení indiánů. O dvě minutky později Západočeši vstřelili bůra. Adam Ženíšek nejprve tečoval střelu od modré čáry, takže Martin Lidák musel touš složitě vyrazit, záhy ho domácí útočník bez potíží dorazil do prázdné branky.

Hostující hráči Motoru poté nevyužili dvě přesilové hry, jednou dokonce hráli proti třem Plzeňským, leč branku Karla Čecha prakticky nedokázal ohrozit. Nádhernou akcí se pak prezentoval domácí útočník Marcel Marcel, který našlápl ve středním pásmu, dostal se až před branku, následně zamířil přesně nad lapačku gólmana Motoru. Krásná trefa a domácí vedli už 6:0. Západočeši poté hned první nabídnutou přesilovou hru využili. Daniel Kuchárik poklekl k rychlé střele mezi kruhy, poté vymetl horní Lidákovy branky. Další pohledný gól a dominance indiánů pokračovala.

Další dvě rychlé trefy přidali domácí v první polovině třetí třetině. Nejprve se po nenápadně akci prosadil Tomáš Hollar, který zaznamenal osmý gól Západočechů. Další přesilovou hru Plzně využil střelou od modré čáry domácí bek David Jiříček. A záhy byla desítka na světě! Takovou čepoval Daniel Kuchárik, jenž tak dokonal hattrick. Domácí útočník vystihl hostující rozehrávku, následně si pohrál s Lidákem, kterého překonal krásným forhendovým blafákem. Domácí ještě pořád neměli dost, na světě byla jedenáctá trefa. Daniel Kaiser se z prostoru mezi kruhy trefil přesně. Utkání tímto gólem i skončilo, indiáni přehráli Motor v poměru 11:0!

Ohlasy trenérů

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, dokonce i s předvedenou hrou. Kluky to dneska bavilo, chtěli hrát i na úkor toho, že jsme se dopouštěli některých systémových chyb. Ale to přičítáme tomu nadšení ze hry, kdy to občas kluci přeháněli. Cítili se dobře a chtěli si zahrát. Myslím si, že rozhodly vstupy do třetin, na což jsme se zaměřili přes zápasem.