PLZ - TRI 1:2

PLZ - TRI 1:2 - Škodovka po velkém boji těsně prohrála s třineckými Oceláři

Plzeň - Indiáni se po pěti dnech představili na domácím ledě, v Home Monitoring Aréně přivítali tým Oceláři Třinec. Modrobílí se dostali do vedení v první třetině, hosté hru srovnali v části druhé. A Oceláři nakonec skóre otočili ve třetí třetině, svůj náskok 2:1 nakonec dokázali uhájit.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

1:2
1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Kracík – 36. Werek (Svačina, Polanský), 55. Martin Růžička (Werek). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

6 876

Frodl (Miltchakov) – Pulpán (A), Vráblík, Allen, Jones, Moravčík, L. Kaňák – Nedorost, Stach, Gulaš (C) – Pour, Kodýtek, Eberle – Kantner, Kracík, Indrák (A) – Kolda, Preisinger, D. Kindl

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, Cienciala, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška II

Roman Vráblík 0 0 0 0 0

Před duelem mezi Plzní a Třincem byly k vidění dvě události. Brankář Škody Dominik Frodl převzal cenu pro nejšikovnějšího gólmana TELH, čestné buly poté vhodila legenda rallyových závodů – Václav Pech. Poté už se šlo na hokej, úvodní třetina tohoto utkání byla velice dobrá, bylo vidět, že se potkaly celky z naprostého vrcholu tabulky. Oceláři měli v úvodu o něco lepší pohyb, do šance se nejprve dostal po pěkné stahovačce obránce Roth, ale Frodl jeho pokus zastavil vyrážečkou, poté pálil ještě Galvinš, leč ani on si na domácího gólmana nepřišel. Poté přebrali otěže zápasu indiáni, pomohla jim k tomu i přesilová hra, kterou modrobílí po velikém tlaku dokázali využít. Západočechům sice v první přesilkovkové formaci chyběl Jan Kovář, jenž mač vynechal, ale i tak si domácí vytvořili pořádný zámek. Michal Moravčík vyslal na bránu bombu, puk se nakonec zastavil na břevně.

O pár sekund později už však udeřilo. Stach ještě se svou dorážkou neuspěl, ale podržel si puk, poslal ho na Jaroslava Kracíka, jenž kotouč rychle a chytře nastřelil do brankoviště. Odtud si ho hostující hokejisté srazili za gólmana Hrubce. I další příležitosti si v první části vypracovali indiáni, kteří byli po vedoucí brance aktivnějším týmem. Eberle nepropálil Hrubce, po něm se ještě ke střele švihem dostal Jakub Pour, hostující gólman předvedl další svělý zákrok. A v tomto trendu pokračoval i nadále, když vychytal kapitána Gulaše, který vzal akci dva na jednoho na sebe. Záhy se Petr Kodýtek dostal za obranu hostí, rychle vypálil švihem, ale ani on druhý gól Plzně nepřidal. Po dvaceti minutách tedy vedli domácí 1:0.

První větší šanci prostřední třetiny si připsali hosté, konkrétně to byl útočník Erik Hrňa, který se procpal k pravé tyči a několikrát se snažil dorážet. Poté chtěl kotouč odrazit od Frodla do sítě, ale domácí gólman předvedl perfektní reflex a zákrok lapačkou, puk zkrotil. Následně se musel činit opět hostující Šimon Hrubec. Tedy nejprve byl rád, když Pour s Kantnerem pálili těsně nad bránu, po nich to zase zkoušel Nedorost, kterého mezi kruhy našel Milan Gulaš, zkušený útočník nakonec trefil beton třineckého brankáře.

Posledních sedm minut druhé třetiny hráli hosté prakticky pořád v početní výhodě, dlouho dokonce i v přesilovce pět na tři. První klasickou výhodu Oceláři nevyužili, krátce po ní, pět minut před druhou sirénou, když se hrálo pět na pět, se Ethan Werek procpal podél levého mantinelu až na kruh, odkud vystřelil švihem. Jeho pokus dokonale zapadl pod břevno domácí brány, bezchybný gólman Frodl byl v tomto okamžiku bez šance zasáhnout. Pak přišly zmiňované přesilovky Třince, domácí indiáni všechny ubránili, i když se zapotili při střelách Hrni, Růžičky, případně při pokusu z voleje v podání Marcinka. Druhou třetinu vyhráli Oceláři 1:0.

Ve třetí třetině se hrál hodně vyrovnaný hokej, ani jeden tým nechtěl svého soupeře pustit do náskoku, který by se jistě těžko mazal. První vážnější šanci si připsali domácí, Miroslav Indrák už zvedal ruce, předtím poslal puk do brankoviště, kde se Matyáš Kantner pokoušel procpat ho do sítě, ale Hrubec s pomocí svých beků nějakým způsobem kotouč zastavili. Na druhé straně se pokoušel překonat Frodla Štěpán Novotný, snažil se i dorážet, ale domácí gólman předvedl několik famózních zákroků. Pět a půl minuty před třetí sirénou si Martin Růžička našel puk, projel s ním až do útočného pásma, tam se trefil přesně pod lapačku Frodla. Západočeši to v samém závěru duelu zkusili v šesti hráčích. Tento tah jim nakonec nevyšel, Třinec těsně vedení uhájil.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Vstup z naší strany byl výborný, první třetina se nám povedla, ale měli jsme utéct na vyšší než jednogólový rozdíl. Od druhé periody se výkon srovnal, ale dostali jsme se do série oslabení, která jsme sice ubránili, ale místo toho, aby nás nakopla, nás spíše položila. Ve třetí třetině jsme byli horším týmem. Došla nám šťáva, vyhazovali jsme puky, nedokázali jsme se probojovat do útočného pásma, nešly nám souboje. Třinec v poslední části zaslouženě rozhodl.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Utkání se mi hodnotí dobře. Měli jsme skvělý vstup do zápasu, pohybem jsme si vypracovávali šance v prvních deseti minutách, pak se to však zlomilo prvním gólem. Následně nás podržel Šimon Hrubec a do kabin jsme šli za hratelného stavu. Po první třetině jsme si řekli, že to nebylo ono, začali jsme hrát lépe. Druhá část byla vyrovnaná a ta třetí už byla o jedné trefě. Prosadili jsme se my a závěr utkání zvládli na výbornou. Kluci to zvládli parádně.