SF5: TRI - PLZ 3:2​

SF5: TRI - PLZ 3:2​ - Indiánům protekl mečbol mezi prsty v posledních minutách a vteřinách utkání

Plzeň - Přímý souboj v pátém utkání o mečbol semifinále čekal na oba soky v Třinci. A lépe, stejně jako ve čtyřech předešlých střetnutích, začali opět indiáni. Potřetí to ale na vítězství nestačilo.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

3:2
1:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, Hrňa), 58. M. Kovařčík (M. Doudera), 60. M. Doudera (Dravecký) – 12. Stach (Jones, Indrák), 32. Pulpán (Nedorost, Straka). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka.

vyloučení
4:6, navíc Polanský - Straka 10 min.
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
34:16
Zblokované střely
15:8
Hity
14:14
Vhazování
38:27
Diváci
5 400

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Kantor) – Dravecký, Gernát, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Miltchakov) – Allen, Čerešňák, Moravčík, Vráblík, Pulpán, Jones, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Stach, Kratěna, Indrák (A) – Straka, Nedorost, Eberle.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 34 3 31 91,18 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Conor Allen 0 0 0 -1 0
Peter Čerešňák 0 0 0 -2 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 0 0 -2 0
Miroslav Indrák 0 1 1 0 2
Nick Jones 0 1 1 0 0
Denis Kindl 0 0 0 0 0
Jan Kovář 0 0 0 -2 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 2
Ondřej Kratěna 0 0 0 -1 0
Michal Moravčík 0 0 0 -1 2
Václav Nedorost 0 1 1 1 0
Vojtěch Němec 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 -2 0
Lukáš Pulpán 1 0 1 1 0
David Stach 1 0 1 0 0
Petr Straka 0 1 1 1 14
Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

komentář

Duel odšpuntoval Chmielewski po příhře zpoza brány Růžičky, z ostrého úhlu ale nevyzrál na rameno Frodla. Zkoušel to také Husák od modré ihned po buly, muž s maskou Plzně tentokrát zakročil betonem. Modrobílí následně přestáli oslabení a naopak sami mohli udeřit při hře v pěti na obou stranách. První elitní formace rozpoutala kolotoč a zmatky kolem brankoviště Hrubce, ten nakonec i vleže s obránci situaci ustál. Po chvilce ale již nestačil na precizní ránu Davida Stacha z levého kruhu přesně do bližšího horního růžku. Jenže přesně po sedmdesáti vteřinách hry se dostal do úniku Tomáš Marcinko, naznačil tvrdou střelu, kotouč si potáhl a poté podél strážce plzeňské svatyně poslal černý nesmysl do sítě. Rychle mohl dokonat obrat v utkání Svačina, jenž tvrdě pálil po přejetí modré, v dobré šanci zamířil těsně mimo levé šibenice. Po buly zase tvrdě střílel dvakrát v rychlém sledu Galvinš, Frodl byl připraven. Oba celky tak o úvodní pauze měly k vítězství stejně daleko i blízko.

Prostření část načali Galvinš a Allen, pokusy obou borců ale skončily v lapačkách. Pak se trhli do úniku bratři Kovarčíkové, zakončující Ondřej ale příhru netrefil ideálně a puk skončil nad. Poté vložil Marcinko hůl do rány Doudery, Frodl i tak zvládl zakročit. Za Západočechy odpověděl Kovář, jehož jedovku Hrubec pouze vyrazil a dorážet tak mohl Pour, ani on ale skórem nepohnul. To se povedlo až Lukáši Pulpánovi, k němuž doputoval puk od levého mantinelu až na osu hřiště, odkud přišla hbitá střela k pravé tyči. Rychle se o vyrovnání pokusili Chmielewski s Růžičkou, Frodl odolal. Naopak zasahovat nemusel proti Adamskému, kterému zakončení z mezikruží z první nesedlo. Podobně jako Svačinovi v přesilové hře po křižné příhře. O druhé pauze tak vedení v rukou třímali modrobílí.

Poslední dvacetiminutovka načala náporem Ocelářů. Nejprve Galvinš ale našel po dobré práci Chmielewského pouze beton Frodla, Musil zase dorážkou zcela minul. Svačinova rána z ostrého úhlu pak skončila v moci muže s maskou indiánů. Poté zahrozili opět oba Kovarčíkové – Michal pálil zblízka nad, srovnání nepřinesla ani dorážka Ondřeje. Naopak potrestat mohl Slezany Pour, jehož vyslal do zakončení Gulaš a byla z toho pravá tyč. Oceláři následně přečkali přesilovou hru a byli to oni, kdo v závěru duelu vývoj utkání zcela otočili. Nejprve se zblízka u pravé tyče prosadil bekhendem Michal Kovarčík, aby dvacet vteřin před třetí sirénou definitivně mečbol přisoudil svým barvám Milan Doudera. Ten využil nenápadnou, ale o to více lépe schovanou, střelou práce Draveckého, který nejprve zavezl kotouč a poté oslovil svého parťáka na pravý kruh. Třinec tak otáčí vývoj semifinálové série na 3:2. 

Šestý duel se hraje v Home Monitoring Aréně v sobotu od 15:00! 

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Dnešní zápas byl urputnou bitvou. Celou sérii nás provází fakt, že inkasujeme jako první, což nám nepomáhá. První dvě třetiny byly vyrovnané, ale tahali jsme za kratší konec, i když jsme si vytvářeli dobře šance. Ve třetí části nám to Plzeň udělala těžké, vyhazovala kotouče, nemohli jsme se na delší čas usadit v útočném pásmu. V závěru jsme byli šťastnější. Do Plzně se nám pojede lépe, budeme chtít navázat na předchozí zápasy na ledě soupeře."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Bylo to pro nás smolné utkání. Celou dobu se to vyvíjelo v náš prospěch, ale tři minuty nedůrazu nás stály zápas. Hraje se ovšem na čtyři vítězství, Třinec vede a teď je na nás, abychom to doma zastavili, vrátili sérii zpět a tady se o to porvali."