DOR: PLZ - CHM 8:3

Po polovině nula na kontě, nakonec však dorostenci rozstříleli Chomutov 8:3

Druhý přípravný zápas sehráli plzeňští dorostenci proti Chomutovu. Opět se hrálo 4x15 minut a indiáni protočili dvě sestavy. Úspěšnější byla ta druhá. Po polovině totiž Západočeši prohrávali 0:2, ale nakonec se pořádně rozstříleli a zvítězili vysoko 8:3.

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

8:3
0:0, 0:2, 3:0, 5:1

Branky a nahrávky: 35. Jánský (Páník), 41. Matoušek (Schindler, Beránek), 42. Kreuzman (Hauser), 50. Hodinář (Šiler), 51. Korčák (Šiler), 57. Fiala, 57. Korčák (Kaiser), 60. Hauser – 18. Vostiňák (Ekrt, Spudich), 26. Kulich (Šilar), 59. Svoboda. Průběh utkání: 0:2, 7:2, 7:3, 8:3.

5:7
1:0
0:0

1. polovina: Prchlík (Lokajíček) – Jánský, Jasečko, Matoušek, Páník, Kanta, Dolhý, Dvořák, Soukup, Václavík, Matoušek, Soukup, Beránek, Korčák, Krasanovský, Kaiser

2. polovina: Prchlík (Lokajíček) – Jánský, Hodinář, Jiříček, Špaček, Páník, Schindler, Korčák, Šiler, Kupčo, Kreuzman, Hauser, Dáňa, Matoušek, Beránek, Fiala

Piráti Chomutov

Šatný (Ciple) – Němec, Perný, Frollo, Pöschl, Martínek, Kovář, Rusín, Iljuk, Svoboda, Döring, Příhoda, Kulich, Koblížek, Ekrt, Vostiňák, Spudich, Šilar

Úvod utkání patřil indiánům, kteří si vypracovávali jednu šanci za druhou, ale jednu za druhou také spalovali. Adam Dvořák nejprve z ideální pozice sám před brankou pálil pouze do Šatného, o chvilku později po skvělém napadání nastřelil Adam Páník od modré horní tyč.

Piráti se probudili a začali hrát vyrovnanou partii. Přesilovku sice nevyužili, ale po ní si veliké šance vypracovali. Ondřej Příhoda však po individuální akci bekhendem Prchlíka nepřekonal a po Svobodově přihrávce do úniku Iljuk netrefil branku.

Ve druhé čtvrtině Chomutov skvěle bruslil, bránil a udeřil z rychlých protiútoků. Nejprve přečíslení dvou proti jednomu obránci zužitkoval Jan Vostiňák, jemuž vyslal přesný pas Ekrt a chomutovský útočník prostřelil Prchlíka zápěstím.

Další branka přišla po slušné pasáží indiánů v útočném pásmu. Západočeši propadli, Šilar našel najíždějícího Jiřího Kulicha a ten se sám proti Prchlíkovi nemýlil, vypálil mezi betony. V samotném závěru první poloviny Kulich mohl skórovat znovu, tentokrát z dorážky, ale plzeňský brankář tentokrát minisouboj ovládl.

V obměněné sestavě v úvodu druhé půle indiáni dominovali. Snížili hned v početní výhodě, když přesně pod víko vypálil z hranice pravého kruhu Martin Jánský. O chvíli později pokus Schindlera tečoval v obtížné pozici Aleš Matoušek mimo dosah Šatného a bylo srovnáno. Avšak netrvalo to ani dvě minuty a Západočeši už vedli, když se prosadil Jaroslav Kreuzman, chomutovský brankář měl ztíženou pozici, jelikož při závaru před brankou přišel o hůl.

V poslední části Západočeši rozjeli brankostroj. Šiler nejprve našel přesným pasem přes pásmo Jana Hodináře, jenž zamířil pod víko, hned vzápětí sice Beránek nevyužili samostatný únik, ale za dalších 25 vteřin se trefil Matěj Korčák – 5:2.

Ani to Plzni nestačilo. Ondřej Fiala vypíchl Pirátům kotouč a svůj brejk proměnil v branku, když vypálil mezi brankářovy betony. Po čtvrt minutě Kaiser našel před brankou Matěje Korčáka a ten z ideální pozice přidal další jednoduchou branku. Chomutov v závěru alespoň snížil, když Tadeáš Svoboda vystřelil přesně do horního rohu, Prchlík byl bez šance. Poslední slovo ale měli modrobílí, Petr Hauser se zmocnil odraženého kotouče a poslal ho za Šatného záda – 8:3.

Tomáš Pejchar (HC Plzeň 1929): Utkání mělo spád, byly tam věci, které trénujeme, ale také nedostatky, které musíme vypilovat. Výsledek neřešíme, ten není směrodatný. Teď se musíme připravit na turnaj do Litvínova.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): První polovina byla vyrovnaná, šťastně jsme se dostali do vedení. Do druhé poloviny Plzeň nastoupila s čerstvými hráči a naši kluci to možná trochu podcenili. Nicméně domácí hráli agresivně a my jsme s tím měli problém, docházely nám síly.