Plzeň - Mladí indiáni již pomalu končí období příprav a dnes zamířili na sever Čech a rozhodně se nevraceli s prázdnou.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

1:3
0:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 31. Ekry (Šilar, Perný) - 23. Kupčo (Šiler), 37. Hauser (Jánský, Marcel), 42. Soukup (Marcel). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3

Rozhodčí: Fára - Pleticha, Kovář

4:7, navíc Koblížek, Němec - Šiler, Matoušek - 5+DKU
0:0
0:0

Piráti Chomutov

Ciple (Strážovský) - Frollo, Němec (C), Döring, Pöschl, Perný, Kovár, Martínek – Koblížek, Svoboda (A), Spudich, Kalčík, Jiří Kulich, Iljuk, Šilar, Ekrt, Príhoda, Rindoš.

Vondraš (Lokajíček) - Kanta, Schindler, Hodinář, Špaček, Jánský – Kaiser (A), Soukup, Marcel (C), Václavík (A), Šiler, Kupčo, Korčák, Matoušek, Hauser, Dvořák, Kreuzman

Dnešní duel mezi Piráty a indiány byl odvetný, oba celky se totiž potkaly již na začátku přípravy. Tehdy si střihly dokonce čtyři třetiny a radovali se domácí 8:3. I tehdy byla ovšem úvodní perioda bezgólová jako dnes.

Do druhé části vstoupili lépe hosté. Šiler oslovil Lubomíra Kupča a ten načal dnešní střelecký zápis. Chomutov odpověděl těsně za polovinou duelu. Perný našel Šilara, ten ještě vyšperkoval situaci pro Jana Ekryho a začínalo se od nuly, tedy jedné. Ještě do sirény si ale Západočeši vzali vedení zpět. Kapitán Marcel zavelel k útoku, Jánský ještě předal Petru Hauserovi a ten se nemýlil.

Poslední dvacetiminutovka byla hodně divoká, kromě standardních trestů přibyly i čtyři do konce utkání. Žádné vyloučení ale potrestáno nebylo a fanoušci se dočkali pouze jedné trefy. Opět Marcel byl součástí akce, kterou završil tentokrát Marek Soukup. Modrobílí tak na Severočechy vyzráli i podruhé v letní přípravě, v pátek je již čeká generálka na extraligu doma s Libercem.

Tomáš Pejchar (HC Plzeň 1929): "Do Chomutova jsme přijeli v hodně okleštěné sestavě. Kluci jsou na nároďáku a zbytek léčí drobné šrámy. Ale zpět k utkání. Chtěli jsme navázat na poslední třetinu v Liberci, kterou jsme odehráli velice slušně. To se nám bohužel podařilo až po prvních deseti minutách. Poté jsme soupeře jednoznačně přehrávali, bohužel bez gólové odezvy. Dnes jsme měli spoustu jasných gólových situací, které jsme neproměnili. To se nám nesmí stávat. Soupeři v naší skupině budou velice kvalitní a potrestají každou naší chybu. Zapracujeme na tom a očekáváme zlepšení již v nadcházejícím utkání."