JUN: CHM - PLZ 1:2pp

Junioři v rámci přípravy dobyli Chomutov!

Plzeň - Mladí indiáni si po úvodním nezdaru v přípravě na Kladně dnes spravili chuť na půdě dalšího silného soupeře - v Chomutově.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

1:2p
1:0, 0:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 12. Beneš (Ouřada, Gut) - 25. Hasman (Malát, Šilhan), 61. Malát (Štěpánek).
Průběh utkání: 1:0, 1:2.

3:2
0:1
0:0
200

Piráti Chomutov

Skokan (Běhula) - Váchal, Zeman, Matějka, Štochl, Beneš, Vaněk, Ferbas, Jarý - Ouřada, Vrhel, Chlán, Koblížek, Gut, Koláček, Prokop, Mežnar, Lobodowski, Holka, Brandner, Švec.

Pícl (Čech) - Štěpánek (A), Kremláček, Malák, Šilhan (A), Pánek, Novák, Kovářík, Kaňák, Adamec, Malát, Hasman, Princl, Kolda (A), Rohla, Slanina, Procházka, Hollar, Kuchárik, Ženíšek, Balín.

V loňské přípravě se oba ceky nepotkaly, v extralize pak hokejky zkřížily čtyřikrát a hned třikrát se radovali indiáni - před svými fanoušky 4:2 a 6:3, v posledním vzájemném utkání na severu Čech dokonce 6:0. Na úvod sezóny ale na stejném místě podlehli těsně 2:3.

Vždy tak rozhodlo šedesát minut, což dnes neplatilo. Úvodní část patřila Pirátům, ti však i díky skvělému výkonu Pícla v brance indiánů vybojovali pouze jednobrankové vedení zásluhou Jiřího Beneše z dvanácté minuty. Západočeši se o přestávce oklepali a brzy ve druhé části kromě vyrovnání hry dorovnali i skóre, když po příhře Maláta zakončil Josef Hasman. Modrobílým tak stačila k využití početní výhody pouhá půlminutka.

Více se již do prostřední části nevešlo a vše tak měla rozetnout poslední dvacetiminutovka. Ta sice přinesla dvě vyloučení na straně Plzně a jedno v řadách Chomutova, ale branku nikoliv. Na řadu tak přišlo prodloužení tři na tři, které po pětačtyřiceti vteřinách hry ukončil po pasu Štěpánka Sebastián Malát. Indiáni tak na Severočechy vyzráli počtvrté v řadě!

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): "Soupeř nastoupil spíše se staršími hráči, my máme zase v kádru hodně mladších. Kluci si tak musejí zvyknout na rychlejší tempo či silovější pojetí hry. První třetina nám příliš nevyšla, jen jsme bránili, výborně nám ale chytal gólman Pícl. O přestávce jsme klukům něco řekli, hlavně, aby hru zjednodušili. To se povedlo, hra se vyrovnala, poté i skóre. Nakonec vše muselo rozhodnout až prodloužení tři na tři, což je takový malý vabank."