JUN: PLZ – VSE 3:0

Junioři brali za tři góly tři body!

Plzeň – Mladí indiáni včera načali boje v nadstavbě, dnes pokračovali další soubojem – po Brnu přivítali Vsetín.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

3:0
1:0, 1:0, 1:0 - N 0:1

Branky a nahrávky: 8. Slanina (Lokajíček, Princl), 38. Princl (Procházka, Lokajíček), 54. Kremláček (Princl, Procházka) – 61. Jindra (Lukačka, Ondračka). Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Rozhodčí: Lacina – Pešek, Kreuzer

vyloučení
6:7, navíc Houser 10 min. a Petriska 5+DKU
Využití
2:0
střely na branku
32:33
Diváci
60

HC Škoda Plzeň

K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, F. Kolář, Ženíšek, Červenka, Slanina, Adamec, Procházka, Markov, Princl.

VHK ROBE Vsetín

Sachr (Málek) – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Zetocha, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych, Jindra.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 61 33 1 32 96,97 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Martin Červenka 0 0 0 0 4
Michal Houdek 0 0 0 0 2
Filip Kolář 0 0 0 0 0
Filip Kovářík 0 0 0 0 0
Vladimír Kremláček 1 0 1 1 2
Martin Lokajíček 0 2 2 0 0
Daniel Malák 0 0 0 0 2
David Markov 0 0 0 0 0
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Marek Princl 1 2 3 0 0
Jakub Procházka 0 2 2 0 0
Jan Slanina 1 0 1 1 0
Dominik Soukup 0 0 0 0 2
Adam Šilhán 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

komentář

Úvodní třetina začala opatrně, oba celky se spíše oťukávaly. Z levého kruhu to nejprve zkoušel Markov, ze stejné pozice na druhé straně i Jindra, skóre zůstalo stejné. To se změnilo po chvilce, když Lokajíček napřáhl na modré a šikovně se v souboji před brankou prezentoval tečí Jan Slanina. Navýšit mohl náskok svých barev brzy Markov, střela z mezikruží ale byla na poslední chvíli zablokována. Se svým do mlýna přispěchal také Adamec, z pravého kruhu ovšem Sachra nepřekvapil. V závěru třetiny se ještě po chybě v rozehrávce Vsetína dostal k černému nesmyslu Markov na brankovišti, jenže přestřelil.

Prostřední dějství načal Vašenka z pravého kruhu, Kolář puk uzmul do lapačky. Lukačka se zase dostal ke střele u levé tyče, muž s maskou indiánů vytěsnil nad. Ani do třetice to Vsetínu nevyšlo, když dělovka od modré Koženého skončila na betonu. A tak o sobě dali vědět také domácí. Adamec to zkoušel z obou kruhů, podruhé ještě dorážel Slanina, Sachr se rovněž činil. Nemohl však již dosáhnout na ránu z první Marka Princla, kterého u pravé tyče skvělou přihrávkou z levého kruhu našel Procházka.

Záplatku mohl hned zkraje poslední části dát utkání Frydrych, v samostatném úniku ovšem jeho střelu mezi betony Kolář zastavil. Nevedlo se ani Lukačkovi, který zakončil mimo rychlé přečíslení svých barev. Za domácí odpověděl Adamec v přečíslení tři na jednoho, Sachr zasáhl vyrážečkou. Naopak neměl práci proti Princlovi, který z mezikruží přestřelil. Ze stejného místa na druhé straně pálil i Jindra, Kolář zasáhl betonem. Později bravurně lapačkou proti Vašenkovi, který obdržel příhru od tyče k tyči. Nakonec indiáni definitivně rozhodli v přesilové hře, když kombinaci zakončil Vladimír Kremláček. Západočeši tak brali za tři góly, po jednom v každé třetině, stejný počet bodů.

Nadstavba byla rozhodnuta již za devětadvacet vteřin, když úspěšně zakončil Lukáš Jindra. Výsledek 3:1 tak i kopíruje bodový zisk obou celků v utkání.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Myslím si, že jsme odehráli slušný zápas. První třetina byla velmi dobrá z naší strany, ale trošku se trápíme se zakončením. Ve druhé části jsme měli výpadek, kdy jsme soupeře zbytečně pouštěli do tlaku a šancí. Pak se nám naštěstí povedlo dát druhou branku. Ve třetí části jsme si to pojistili. Hráli jsme i řadu přesilovek, které nám moc nejdou. Mrzí nás prodloužení, která nám také nejdou. Škoda jednoho bodu.”

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): “Nechci se vymlouvat, ale určitě nás poznamenal včerejší zápas, který se dohrával prakticky o půl dvanácté v noci. Přijeli jsme na hotel někdy kolem čtvrt na dvě. Pak jsme brzy ráno vstávali a jeli do Plzně, takže pro kluky to nebylo jednoduché – máme úzký kádr, je nás zde prakticky patnáct. První třetinu jsme hodně zaspali, pak jsme možná trošičku to postupem času zvedali. Ale domácí si vítězství pohybem a takovou větší chutí určitě zasloužili. Když to řeknu takhle, pro bod jsme sem přijeli a jsme s ním spokojeni.”