JUN ČF1: PLZ - VSE 1:2

Po obratu v posledních minutách se Vsetín ujal vedení v sérii

Plzeň - Dnešním zápase odstartovala ta nejlepší část sezóny - play-off. Domácí indiáni dostali za soupeře valašský Vsetín, který v letošní sezóně ze čtyř pokusů čtyřikrát porazili. Ovšem vyřazovací část je jiná soutěž, což domácí pocítili na vlastní kůži.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

1:2
1:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 11. Kolda (Houdek) – 56. Frimel (Krupa, Š. Jenáček.), 57. Jindra (Klímek, Š. Jenáček)

Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2

Rozhodčí: Patrik Vokřál – Vít Komárek, Jakub Frodl

vyloučení
7:6, navíc Petriska 5 min + OT
Využití
1:0
střely na branku
44:28
Diváci
80

HC Škoda Plzeň

K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček (A), Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, F. Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Adamec, Malát, Procházka, Eret, Hasman, Princl (A)

VHK ROBE Vsetín

Sachr (Málek) – Kunst, Ondračka (A), Zeman, Š. Jenáček (A), Pernický, Kožený, J. Jenáček – Jindra, Klímek (C), Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Zemánek

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 28 2 26 92,86 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 2
Petr Balín 0 0 0 0 0
Petr Eret 0 0 0 0 0
Josef Hasman 0 0 0 -1 2
Michal Houdek 0 1 1 0 0
Filip Kolář 0 0 0 0 0
Matěj Kolda 1 0 1 -1 0
Filip Kovářík 0 0 0 -1 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 -1 0
Martin Lokajíček 0 0 0 -1 4
Daniel Malák 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 -1 4
Jan Matiášek 0 0 0 0 0
Marek Princl 0 0 0 -1 0
Jakub Procházka 0 0 0 -1 0
Josef Roubal 0 0 0 0 0
Jan Slanina 0 0 0 -1 0
Albert Šiller 0 0 0 -1 2

komentář

První minuty přinesly opatrný hokej z obou stran, bylo vidět, že se nikdo nechce dopustit zbytečné chyby. Jako první zahrozili hosté z přesilové hry, k Janu Petriskovi se dostal puk zpoza brány, ale hostující útočník ho poslal z předbrankového prostoru jen do výstroje brankáře Koláře. Škodovka odpověděla průnikem Koldy, domácí kapitán hledal ještě přihrávkou před brankou Marka Princla, ale domácí pětadvacítka se k puku nedostala, i když se natahovala, jak jen mohla. Následně pálil ještě z vrcholu levého kruhu Jakub Procházka, ale o kousek minul. O chvilku později se první početní výhody dočkala i Plzeň a dopadla o mnoho lépe než ta vsetínská. Krátce za polovinou první periody nabral velkou rychlost ve středním pásmu Matěj Kolda, který kotouč metr za modrou poslal na Sachra, hostující brankář puk jen vyrazil před sebe a domácí kapitán puk pohotově dopravil do sítě. 1:0. Vsetín dostal velkou šanci na vyrovnání o tři minuty později. To se dva hráči Škodovky dopustili faulu a rázem toho byla padesáti vteřinová hra pět na tři. V té několikrát dobře pálil Klímek, ale Kristián Kolář co viděl, vše pochytal. A když puk těsně před ním tečnul Lukačka, stálo při domácích i štěstí, jelikož puk skončil jen pár centimetrů vedle levé tyče. Poslední dobrou příležitost první třetiny měl na hokejce Josef Hasman, ten střílel zcela sám z mezikruží, ale prostor mezi třemi tyčemi trefit nedokázal.

Hned zkraje druhého dějství měl velkou šanci na zdvojnásobení domácího vedení Malát, ale sám před brankářem bránu přestřelil. Hra se následně začala kousat různými vyloučeními. V početní výhodě po přihrávce Roubala pálil z první Eret, ale branku ani on nedal. Ve 27. minutě byl v obrovské šanci Václav Adamec, domácí útočník číhal na zadní tyči, po přesném pasu už mohl zakončovat do poloodkyté klece, ale brankář Sachr se fantasticky přemístil. O chvíli později mohli hosté z rychlého brejku vyrovnat, ale domácí zachránil se štěstím Kolář. Krátce za polovinou utkání vypálil tvrdě od modré hostující Kožený, ale nic těžkého pro dobře chytajícího plzeňského brankáře. Ve 33. minutě ujel v oslabení sám na brankáře Marek Princl, hráč s indiánem na prsou se rozhodl pro bekhendovou kličku, ale hostující gólman ho dobře vybruslil. Krátce na to ve středním pásmu předvedl Ján Petriska velkou hloupost. Zcela úmyslným zákrokem vyřadil napadením ze hry Princla, za což byl odměněn rozhodčími trestem na pět minut plus do konce utkání. Dlouho výhodu přesilové hry ale domácí nevyužili. Největší příležitost měl Vladimír Kremláček, ke kterému se odrazil puk před brankou, ale obránce Škodovky ho místo do brány poslal jen do tyče. Po dvou třetinách tak nadále platil výsledek, jako po úvodní periodě.

Krátce po zahájení poslední dvacetiminutovky dostali domácí další přesilovou hru. V té nejprve pálil tvrdě Jakub Procházka, ale bohužel pro něj jen doprostřed brány. V další šanci na zvýšení skóre šikovně tečnul puk mezi kruhy Kremláček, ale kotouč poté zamířil jen do betonu hostujícího brankáře. Domácí se následně trochu zatáhli do obrany a snažili se hlídat svůj jednobrankový náskok. V 52. minutě měl na hokejce vyrovnání Lukáš Adámek, ale vsetínský útočník nedokázal přehodit beton Koláře. Pět minut před koncem se ocitl v dobré příležitosti Jakub Procházka, ale sám před brankářem se neprosadil. A indiány to mohlo mrzet, jelikož hned z protiútoku přišel trest. Hosté se usadili v útočném pásmu, na brankáře vystřelili krátce po sobě několik střel a po té poslední se kotouč odrazil na hůl Tomáše Frimela, který i s velkou dávkou štěstí vyrovnal. 1:1. Všichni na stadioně už se pomalu připravovali na prodloužení, ale to k velké nelibosti domácího publika ani nenastalo. 41 vteřin po obdržené brance totiž zavezl puk do útočného pásma Klímek, tam si ho převzal Lukáš Jindra, navezl si ho mezi kruhy a přesnou ranou do šibenice nedal brankáři sebemenší šanci. 1:2. Škodovka to v posledních minutách zkusila v šesti hráčích, ale vyrovnat už se nepodařilo. Hosté tak berou v sérii na tři vítězná utkání první bod. 

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Typický zápas play-off. Dostali jsme se do vedení. Měli jsme tam hodně moc šancí, které jsme nevyužili. K dispozici jsme měli i plno přesilových her, ale nic z toho. Upozorňovali jsme hráče, že hokej se hraje šedesát minut, ale bohužel ten závěr jsme hrubě nezvládli. Zbytečnou naší pasivitou jsme ten zápas ztratili. Nicméně hraje na tři vítězná utkání, zítra je nový den, kdy se pokusíme vyhrát. "

Libor Žilka (VHK Vsetín): "Dneska dobře odbojovaný zápas, výborně zvládnutý vstup do prvního kola play-off, jsme rádi za výhru."