ČF3 JUN: VSE - PLZ 3:4

Junioři dvakrát utekli hrobníkovi z lopaty a slaví čtvrtfinálový mečbol!

Plzeň - Čtvrtfinálová série se za stavu 1:1 přestěhovala ze západu Čech na Vsetín a před mladými indiány stála velká výzva - možnost získání postupového mečbolu.

VHK ROBE Vsetín - HC Škoda Plzeň

3:4
1:0, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 9. Jenáček Š. (Ondračka, Lukačka), 21. Jindra (Š. Jenáček, Ondračka), 45. Jindra (J. Jenáček, Ondračka) – 29. Eret, 36. Matiášek (Šiller, Princl), 52. Eret (Roubal, Houdek), 53. Malát (Procházka, Šilhán). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

Rozhodčí: Koziol – Hlavatý, Rožánek

vyloučení
4:5
Využití
1:0
V Oslabení
0:2
střely na branku
29:43
Diváci
521

VHK ROBE Vsetín

Sachr (Málek) – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Jindra, Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Zemánek.

HC Škoda Plzeň

Kolář (Pilc) – Houdek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Eret, Ženíšek, Princl.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 29 3 26 89,66 2

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Petr Balín 0 0 0 0 0
Petr Eret 2 0 2 1 0
Michal Houdek 0 1 1 0 2
Matěj Kolda 0 0 0 0 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 1 0
Martin Lokajíček 0 0 0 0 0
Daniel Malák 0 0 0 1 0
Sebastián Malát 1 0 1 1 0
Jan Matiášek 1 0 1 1 0
Marek Princl 0 1 1 0 4
Jakub Procházka 0 1 1 1 0
Adam Rohla 0 0 0 0 0
Josef Roubal 0 1 1 1 0
Jan Slanina 0 0 0 -1 0
Adam Šilhán 0 1 1 1 0
Albert Šiller 0 1 1 1 0
Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

komentář

Duel načal Houdek ranou od modré, avšak těsně minul. Na druhé straně již Kolář musel zasahovat, když betony jistil pokus Klímka. Poté oslovil Eret Matiáška mezi kruhy, jeho zakončení domácí nadzvedli nad. Vsetín odpověděl již gólově. Šimon Jenáček mohutně napřáhl na modré a jeho dělovku zastavila až síť. Následně se oběma celkům dostalo postupně početních výhod. Jenže Roubalova tečovaná dělovka od modré nakonec zůstala v archivu zapsána jako zblokovaná a na druhé straně tu Jindrovo lapil Kolář. Později našel Klímek Jindru v prostoru mezikruží, Šiller mu však bravurně padl do rány. A protože i další šance končily spíše zablokovány, odcházeli do kabin spokojenější Valaši.

Prostřední dějství odšpuntoval Lukáš Jindra. V přečíslení dva na jednoho zakonči i z levého kruhu a trefil přesně bližší růžek. Třetí trefu mohl vzápětí z osy hřiště tečí přidat Jindra po pobídce Lukačky, Kolář sklapl betony včas. Západočeši kontrovali Šillerem, který z pozice obránce vlétl do pásma, proháčkoval se mezi kruhy a jen těsně minul levý horní růžek. Domácí odpověděli rovněž bekem – Pernickým, jenž ranou od modré orazítkoval levou tyčku. Vsetín byl tou dobou aktivní, jenže zapomněl na zadní vrátka. Toho využil Petr Eret, který pláchl podél pravého mantinelu a z kruhu dal svým barvám naději. Kremláček poté schovanou ranou od modré málem vyrovnal, Sachr, i přestože nic neviděl, reflexivně zasáhl univerzálním rozklekem. Vzápětí modrobílí přestáli oslabení a ihned poté sami udeřili. Předvedli pohlednou akci na jeden dotek, kterou ranou z mezikruží prakticky do prázdné uzavřel Jan Matiášek. Za chvilku navíc mohl dokonat povedený obrat Eret, od modré ale pouze vyrovnal stav na nastřelené tyčky. A protože se nevedlo ani Adamcovi z osy hřiště, kterého ke skórování vybídl Malát, byl o druhé pauze stav zcela vyrovnaný.

Poslední periodu načali indiáni nešťastně. Nejprve dvě minuty za posunutí branky inkasoval Kolář, vzápětí navíc špatně vyhodil Matiášek. Dvojnásobnou početní výhodou Valaši nepohrdli a Jakub Jenáček výstavní bombou propálil přemisťujícího se muže s maskou Západočechů. Rychle odpovědět se snažil schovanou střelou přes obránce Adamec, Sachr stihl vytěsnit. Když poté Princl usedal na trestnou lavici, zdálo se, že může jít o rozhodující moment utkání. A také, že ano! Ale zřejmě ne tak, jak by kdokoliv očekával. Nejprve totiž Petr Eret využil chyby domácích na modré čáře, pláchl do úniku a zakončil přesně mezi betony strážce vsetínské svatyně. Poté dokonal obrat ve střetnutí Sebastián Malát, který dokonce dvakrát ujel domácí obraně a svůj druhý výpad již zakončil úspěšně. Odpověď hledal Klímek, jehož ránu z kruhu Kolář vyrazil před sebe, dorážku stejného hráče ale již uklidil do bezpečí lapačky. Naopak potvrdit mečbol mohl Kolda u pravé tyče, nepřehodil ale nastavený beton. Více jak dvě minuty před třetí sirénou sáhli trenéři Valachů ke hře bez brankáře, jenže brzy se zbytečně nechal vyloučit Jindra. A tak měl plnou výstroj práce již pouze Sachr po dělovce Ereta z mezikruží. I třetí duel série tak skončil o gól a z mečbolu se radují Západočeši.

Ohlasy trenérů

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Nevím, kde začít. Vedli jsme 2:0, pak jsme vedli o gól... Myslím si, že když budeme mít trošku štěstí, tak by se nám to zítra mohlo podařit. Škoda dnešního zápasu, ale myslím si, že jsme opět odehráli dobré utkání. Play-off je ale o srdíčku a série končí až hvizdem posledního zápasu, takže se zítra porveme o to, abychom sérii protáhli do Plzně.

František Černý (HC Škoda Plzeň): Jsme samozřejmě rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Dali jsme dva góly ve vlastním oslabení, ale myslím si, že jsme po celý zápas hráli dobře. Kluci bojovali a když jsme dostali na 3:2 při přesilovce 5 na 3, tak jsme se semkli a ukázali svou bojovnost. Myslím si, že v závěru už jsme zaslouženě ovládli hru a i to vítězství je právě díky bojovnosti a nadšení zasloužené.