Plzeň - Mladí indiáni ustáli v Praze jedenáctigólovou přestřelku. Přestože měli ke třem bodům velmi blízko, nakonec po nájezdech berou cenné dva.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

5:6sn
1:3, 2:2, 2:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 20. Macek (Labuzík, Kižlin), 32. Labuzík (Brož), 33. Všetečka (Křenek), 53. Hradil, 57. Labuzík (Janča) – 5. Malák (Princl, Procházka), 13. Houdek (Procházka, Princl), 17. Houdek (Procházka), 31. Markov (Kolda, Červenka), 39. Soukup (Šilhán), rozh. náj. Procházka. Průběh utkání: 0:3, 1:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:6.

Rozhodčí: Čáp – Karda, Schopf

8:7, navíc Princl (PLZ) 10 min.
1:3
37:31
67

HC Slavia Praha

Němeček (Málek) – Fiala, Bureš, Srdínko, Macek, Antoš, Čapka, Holý – Brož (C), Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák.

Čech (Pilc) – Houdek, Kovářík, Pánek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Ženíšek, Kolář, Kolda, Slanina, Adamec, Červenka, Procházka, Markov, Princl.

Adam Ženíšek 0 0 0 -1 0

Sešívaní byli v úplného úvodu zápasu aktivnější a už po 69 sekundách dostali k dispozici přesilovou hru, skóre ovšem otevřeli hosté. Dalekonosným nahozením od modré se v 5. minutě trefil obránce Plzně Daniel Malák.

V 10. minutě měli dobrou příležitost na vyrovnání Brož se Všetečkou, ale druhý jmenovaný nedokázal překonat brankáře hostí Čecha. A tak úřadovala Škodovka, konkrétně Michal Houdek, jenž v přesilovce střelou od modré překonal přes clonu nevidícího Němečka.

O necelou minutu později mohli z dorážek před brankou snížit Labuzík s Brožem, ale puk za Čecha nedostali a přišel trest. V další přesilovce v 17. minutě se rozjel Michal Houdek a samostatnou akcí poslal Západočechy do tříbrankového vedení.

Sešívaní se ale na konci úvodní třetiny zvedli a díky tvrdé střele Filipa Macka 40 sekund před úvodní sirénou se rovněž zapsali do gólového výčtu střetnutí.

Úvod druhé třetiny patřil znovu červenobílým, největší příležitost měl ovšem hostující Soukup, který narazil na skvělý zákrok Němečka. Ve 31. minutě se ale hostům stejně zadařilo – na konci rychlé kombinace byl v další přesilové hře Đavid Markov.

Příležitost početní výhodu dostali po pouhých 18 sekundách sešívaní a po dalších 51 Brožovu nahrávku před brankou zužitkoval Tomáš Labuzík. Neuplynula ani minuta – konkrétně 45 sekund – a Slavia prohrávala už jen o gól. Křenek našel před brankou nikým nehlídaného Robina Všetečku, jemuž nedělalo problém uklidit puk do branky.

Na začátku 39. minuty měl Všetečka další dobrou příležitost, ale Čecha nepřekonal. Na druhou stranu naopak vyrazili plzeňští a přečíslení 3 proti 1 využil Dominik Soukup. Na konci třetiny jsme viděli i menší bitku mezi Kolářem a Antošem, která rezultovala v tresty pro oba zúčastněné.

Ve třetí třetině diktovali tempo hry především sešívaní. Střely byly sice poměrně vyrovnané (12:10 pro Slavii), ale na šance rozhodně vedli domácí. Všetečka s Křenkem ještě nadějnou šanci zakončit nedokázali, ovšem nebýt skvělých zákroků Čecha, jeden z dvojice Kižlin – Janča by v 52. minutě skóroval.

Dlouho ale na gól čekat nemuseli, v čase 52:05 totiž Damien Hradil předvedl fantastické sólo od vlastní brány až do mezikruží, odkud doslova vymetl mezeru mezi betony brankáře Čecha.

To však nebylo všechno, uplynuly totiž čtyři minuty a Tomáš Labuzík zachytil rukavicí rozehrávku hostů a po dorážkách své střely z hole Janča si našel puk a napodruhé ho uklidil do odkryté klece.

Prodloužení dlouho vypadalo na opatrné čekání z obou stran, nakonec však sešívaní mohli dvakrát rozhodnout. V čase 64:40 střílel po skvělém individuálním výkonu Všetečka, na Čecha ale nevyzrál stejně jako v úplném závěru Hradil, jenž ujížděl sám na branku, ale skórovat nedokázal.

V nájezdech uspěl hned v první sérii hostující Kolda, za sešívané vyrovnal až v páté sérií z posledního možného pokusu Janča. V šesté sérii ale Kižlin neproměnil a na druhé straně na bližší tyč přesně trefil bonusový bod pro Plzeň Jakub Procházka.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Nebyl to vůbec dobrý zápas, určitě to nebyl pohledný hokej. Nám se dneska nic nedařilo. V první třetině jsme měli hodně vyloučení, opět jsme si nechali dát tři góly a prohrávali jsme. Bylo to těžké. Nakonec jsme rádi, že jsme to srovnali na 5:5, v nájezdech nám chyběla produktivita. Nepodali jsme dnes dobrý výkon, takže jsme aspoň rádi za ten bod.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): Musím říci, že zápas jsme odehráli dobře, ale zbytečnými chybami a herní nedisciplínou jsme zbytečně ztratili tři body. Nakonec máme bod za nájezdy, ale myslím si, že ten zápas za stavu 4:1 a 5:3 po druhé třetině jsme si měli pohlídat. Individuální chyby a nedisciplína nás připravily o dva body.