SF1: FRO - PLZ 6:3

SF1: FRO - PLZ 6:3 - První semifinále Ligy mistrů patří Frölundě

Plzeň - Indiáni rozehráli semifinále Ligy mistrů ve Švédsku, kde sice dokázali smazat dvoubrankový náskok soupeře, ten se i tak ale raduje z první výhry.

Frölunda Indians - HC Škoda Plzeň

6:3
2:1, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Mustonen (Ekbom), 12. Rakhshani (Lasch, Genoway), 28. Lasch (Carlsson, Fagemo), 30. Grönlund (Rakhshani, Friberg), 32. Hjalmarsson (Stålberg, Sigalet), 48. Rakhshani (Lasch, Lundqvist) – 19. Allen, 25. Allen (Straka, Jones), 51. Allen (Gulaš, Kovář). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:3.

Rozhodčí: Kauokari, Vikman (oba FIN) – Pihlblad, Nyqvist (oba SWE)

vyloučení
6:7
Využití
2:0
V Oslabení
1:1
střely na branku
26:27
Zblokované střely
7:12
Vhazování
41:26
Diváci
2975

Frölunda Indians

Gustafsson (Mattsson) – Lindström, Sigalet, Grönlund, Genoway, Moverare. Ekbom, Westerlund – Friberg, Lundqvist, Rakhshani – Fagemo, Carlsson, Lasch – Westerholm, Mustonen, Fjällström Rosseli-Olsen, Hjalmarsson, Stålberg – Raymond

HC Škoda Plzeň

Miltchakov (30. Frodl) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – Němec. Kovář, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – Kindl, Kracík, Čerešňák – Kantner, Preisinger, Indrák

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 30 7 2 5 71,43 0
Dmitri Miltchakov 30 19 4 15 78,95 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Conor Allen 3 0 3 1 2
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Jan Eberle 0 0 0 1 2
Milan Gulaš 0 1 1 2 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Nick Jones 0 1 1 1 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 0 0
Denis Kindl 0 0 0 -2 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 0
Jan Kovář 0 1 1 0 2
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 2
Ondřej Kratěna 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 -1 0
Vojtěch Němec 0 0 0 -3 0
Miroslav Preisinger 0 0 0 1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 2
Petr Straka 0 1 1 0 2
Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

komentář

Indiáni načali duel v početní výhodě a hned zahrozil Gulaš, který se zjevil sám před domácí svatyní, vymíchal Gustafssona, ovšem poté těsně minul. Ve stejném oslabení Švédové udeřili. Miltchakov pouze vyrazil nahození Ekbona a v nepřehledné situaci se na brankovišti nejlépe zorientoval Joel Mustonen. Západočeši mohli brzy vyrovnat, když Straka našel hezky z druhé vlny před branku najíždějícího Kodýtka, ten bekhendem neuspěl. Nevedlo se ani Kracíkovi, jenž tečoval pokus Allena. A tak udeřilo opět na druhé straně. V přesilové hře oslovil od tyče k tyči Lasch Rhetta Rakhshanina, jenž černý nesmysl zametl do sítě. Frölunda poté dvakrát ustála oslabení, ovšem paradoxně inkasovala až následně při vlastní přesilovce. Conor Allen pláchl všem na ledě a z levé strany nejprve zkusil zakončit po ledě mezi betony strážce svatyně soupeře, ujala se ale až následná dorážka. Těsně před první sirénou ještě pálil Sigalet z mezikruží, Miltchakov ovšem své barvy bravurně podržel.

Prostřední část odšpuntoval Straka, který zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal rozjetému Conoru Allenovi, jenž se elegantně zbavil obránce a zakončil přesně k levé tyči. Dokonat obrat mohl v duel Kracík, který tečoval pobídku Kratěny, ovšem mířil mimo. Dvakrát ranou od modré nevyzrál na Gustafssona ani Jones. Následovaly tak tři domácí trefy během tří minut. Nejprve v ponechané výhodě vybídl ke skórování od levého kruhu Fagemo Carlssona mezi kruhy, jemuž rána sice příliš nevyšla, ovšem jemnou tečí na brankovišti dílo dokonal Ryan Lasch. Po chvilce Frölunda svůj tlak vykombinovala pro Andrease Grönlunda na modrou, jenž se vytasil s dělovkou pod břevno. To už bylo moc na Miltchakova, kterého nahradil Frodl. I ten však brzy kapituloval. Pátou trefu svého týmu přidal z první Simon Hjalmarsson, jehož u pravého kruhu našel zpoza levé tyče Stålberg. Modrobílí reagovali oddechovým časem, přesto tlak Švédů neustával. Lasch přihrál na brankoviště Fribergovi, ten si na strážce svatyně indiánů nepřišel. Nevedlo se ani Movelerovi z mezikruží a když dorážkou pokusu Lunqvista neudeřil ani Rosseli-Olsen, odcházelo se do kabin za stavu 5:2, přestože na střely domácí prohrávali 20:21.

V poslední periodě jako první zahrozil Lasch, který viděl před branku najíždějícího Lunquista, ten ovšem před poloodkrytou klecí Plzně promáchl. Stejný hráč to tak zkoušel po chvilce ihned po buly, Frodl připraven. Pak si v přesilové hře vzal puk na pravé straně do své moci Rhett Rakhshani, nabruslil si před klec indiánů a vymetl levý horní růžek. Západočeši odpověděli zkompletováním hattricku Conora Allena! Toho oslovil Gulaš z levého kruhu a rána z první z vrcholu pravého skončila až v síti. Další snížení měl na holi Straka, který tečoval pobídku Kindla, Gustafsson své barvy podržel. Podobně jako vzápětí, kdy z mezikruží vypálil Kovář. Když v závěru domácí muž s maskou vyřešil i kličkovanou Gulaše, jenž se vymotal na brankoviště zpoza branky, znamenala prohra 3:6 první nezdar indiánů v letošním ročníku Ligy mistrů.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Narazili jsme na velmi silný tým, který nás víceméně předčil úplně ve všem. V produktivitě, rychlosti a podobně. Nezbývá mi, než pogratulovat soupeři. Do odvety musíme zlepšit úplně vše, abychom vyhráli."