SF2: PLZ - FRO 1:3

SF2: PLZ - FRO 1:3 - Parádní cesta Ligou mistrů končí v semifinále, Škodovka bere třetí místo!

Plzeň - Západočeši v Home Monitoring Aréně přivítali celek Frölunda Indians, týmy spolu sehrály odvetné utkání semifinále Champions Hockey League. I druhý vzájemný zápas zvládli lépe hosté, kteří proklouzli do finále. Plzeňané se v našlapané soutěži umístili na vynikajícím třetím místě!

HC Škoda Plzeň - Frölunda Indians

1:3
0:1, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 51. D. Kindl – 4. Lasch (Carlsson, Moverare), 42. Hjalmarsson (Lindström, Pa. Westerholm), 43. Mustonen. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Rozhodčí: Piechaczek, Rohatsch (oba GER) – Hynek, Lhotský (oba CZE)

5 105

Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – D. Kindl, Kovář (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Indrák (A), Kratěna, Němec – Pour, Preisinger, Kantner

Frölunda Indians

Gustafsson (Mattsson) – Sigalet (A), Lindström, Genoway, Grönlund, Ekbom, Moverare, Westerlund – Rakhshani, Lundqvist (C), Friberg – Lasch, Carlsson, Hjalmarsson (A) – Po. Westerholm, Pa. Westerholm, Fagemo – Stålberg, Mustonen, Rosseli-Olsen – Fjällström

Do druhého semifinálového utkání hostující Frölunda vlétla v obrovské rychlosti. Během úvodních minut se domácí Škodovka musela jen a jen bránit atakům švédského týmu, nástup Indians byl neskutečný. Už ve druhé minutě se na brankovišti objevil Moverare, jeho střelu Frodl vyrazil, po něm to zkoušeli ještě Lasch a Hjalmarsson. Ani jeden pro onu chvilku neuspěl. Jenže Ryan Lasch, Top Scorer hostí, v minutě čtvrté našlápl, ve veliké rychlosti objel domácí branku a zasunul kotouč do sítě. Velká rána pro modrobílé, kteří si po inkasované brance vybrali oddechový čas. Po něm už se hra vyrovnala, do konce třetiny dokonce měli zajímavější šance právě domácí.

V osmé minutě se sjel bek Lukáš Pulpán před branku švédského týmu, Kodýtek ho našel pěkným pasem, ale gólman Gustafsson byl na místě. Hned po této šanci střílel mezi betony i Ondřej Kratěna, leč ani on neuspěl. Škodovka si pak zahrála přesilovku, ale v těch momentálně tlačí Západočechy bota, během početní výhody si nevytvořili žádnou tutovku. Na druhé straně to pak zkoušel Westerlund, proti němu však bleskově vyjel Dominik Frodl. Když se svými pokusy neuspěli nejdříve Jones, jehož dělovku hráči před bránou srazili do ochranné sítě, ani Straka, který šikovně tečoval příhru Gulaše, šlo se so kabin za stavu 1:0 pro Frölundu.

V prostřední třetině se do první velké šance dostali hosté, konkrétně pak kapitán Indians Joel Lundqvist. Ten se ocitl osamocený před brankářem Frodlem, ale domácí gólman se překonat nenechal. V útočném pásmu Plzně pak Indrák ztratil rukavici, přesto však vybídl ke střele Romana Vráblíka. Jeho bombu s velikým štěstím odrazil Johan Gustafsson ramenem mimo. Do přečíslení se pak dostali Allen s Kratěnou, druhý jmenovaný vzal akci na sebe, střílel asi mezi betony, nicméně ani v tomto případě se hostující gólman nenechal překonat.

Prakticky přesně v polovině zápasu udržel Milan Gulaš v útočném rohu kotouč, naznačil přihrávka na najíždějícího Jonese, ale nakonec sám vypálil. Škodovácký kapitán trefil tyčku! Jednalo se o druhou vyloženou šanci Plzně ve druhém dějství, ani jedna však neskončila gólem. Poté mohla Frölunda zvýšit svůj náskok. David Kvasnička podskočil puk na modré čáře, takže se Indians mohli vydat do přečíslení dva na jednoho, jež zakončil Fagemo. Tentýž hráč ještě dorážel do odkryté klece, ale Kvasnička skvěle zasáhl za vynikajícím Frodlem, oba zneškodnili několik střel a dorážek. Poslední větší příležitost měl pak Vojtěch Němec, který střílel po pasu Kratěny z první ale trefil se jen do boční sítě. Po čtyřiceti minutách stále vedli hosté 1:0.

Druhá branka hostů se urodila na začátku třetí třetiny v přesilové hře, Frölunda využívá druhou část čtyřminutové přesilovky. Lindström nejprve neúspěšně hledal Hjalmarssona u pravé tyčky, poté však sám vypálil z levého kruhu, Frodl pouze vyrazil a právě Simon Hjalmarsson doklepl odražený kotouč do sítě. Další gól hosté přidali hned za chvíli, třetí trefu Frölundy obstaral Joel Mustonen. Ale Škodovka se dál hnala alespoň za jedním gólem, dočkala se v 51. minutě. Denis Kindl si počkal, až bude před hostující klecí největší šrumec, jeho střela nakonec zapadla za gólmana Gustafssona. Zápas už se pak jen dohrával, fanoušci si užívali poslední letošní chvilky v CHL s mexickými vlnami.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Narazili jsme na špičkový tým, který má všechno postavené na individuálních schopnostech, bruslení a přesnosti. Mrzí nás, že jsme nešli do finále, ale musíme být pokorní a smeknout před sílou soupeře. Začátek jsme sice prochrápali, ale poté jsme s Frölundou dokázali držet krok. Byli lepší na hokejce, méně kazili, to samozřejmě rozhoduje.