LIB - PLZ 4:1- Extraligový lídr své území před indiány uchránil

Plzeň - Západočeši dnes poprvé v tomto týdnu nastoupili proti Liberci. V neděli Tygry přivítají doma, dnes se představili na jejich ledě.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:1
1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Bulíř (Ordoš, Šmíd), 35. A. Musil (Marosz), 44. L. Hudáček (Birner, Derner), 60. Ordoš (P. Jelínek, Šmíd) – 3. Pour (Vráblík). Průběh utkání: 0:1, 4:1.

7179

Hrachovina – Šmíd (A), Knot, Derner, T. Hanousek, Kolmann, Graborenko – Birner (A), L. Hudáček, M. Zachar – Marosz, A. Musil, L. Krenželok – P. Jelínek (C), Ordoš, J. Vlach – Šír, Valský, Rychlovský.

Král (Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Jánošík, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák, Jank – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Heřman, Malát.

Patrik Zdráhal 0 0 0 -1 0

Utkání načali Severočeši v přečíslení dva na jednoho, ovšem Marosz pobídku Bulíře mezi tři tyče neprocpal. To indiáni odpověděli gólově. Proti dvěma protihráčům uspěl na brankovišti Jakub Pour a rozvlnil svou tečí síť po ráně Vráblíka od modré. Stejný hráč po chvilce vzal na sebe přečíslení, Hrachovina byl tentokrát úspěšnější. Západočeši museli navíc poté do čtyř, čehož Liberec po necelé minutě využil. Král jen vyrazil dalekonosnou ránu Šmída, což dorážkou potrestal Michal Bulíř. Stejný hráč zakončoval i vzápětí v situaci tři na dva po přistrčení od Kolmanna, skórem ale již nepohnul. Když se těsně před úvodní sirénou neujala rána Šmída od modré, rozešly se oba celky do kabin smírně.

Prostřední periodu naopak ve výhodě jednoho muže v poli rozehráli Plzeňští, jenže Čerešňák od modré na strážce domácí svatyně nevyzrál. Nevedlo se ani Mertlovi, který se zanedlouho poté procpal jak ke střele, tak i dorážce. Hostující snažení mohl na druhé straně potrestat Šír, jenž dostal zpoza brány nabito před ní, mířil však jen do jejího středu. jenže lépe  Adam Musil, který si mezi kruhy našel Králem vyražené nahození Marosze a trefil krásně do levého horního růžku. Do přestávky ještě zkusil odpovědět Zdráhal, který měl spoustu času na levém kruhu, avšak těsně přestřelil.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntovali Tygři třetí trefou. Birner z pravé strany našel před branku sjíždějícího Libora Hudáčka, který šikovně protečoval do sítě. Vzápětí Krále zachránila tyč, když jej v přečíslení překonal Marosz. Novic v brankovišti Škody se poté vytáhl, když lapačkou vychytal Hudáčka z mezikruží. Z podobné pozice to na druhé straně zkoušel také Gulaš, rána zamířila mimo. Derfinitivní podobu výsledku tak dal až Jan Ordoš. Hbitý Tygr dostal touš na levou stranu, protlačil se až před hostující klec, kde uspěl dlouhou kličkou a zakončením mezi betony. Svým vítězstvím tak Severočeši stvrdili zisk Prezidentského poháru, indiáni naopak natáhli venkovní šňůru porážek již na sedm.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „V první třetině jsme rozhodně nebyli lepším týmem, Plzeň hrála výborně, dostávala nás pod tlak a skvěle forčekovala. Měla také lepší pohyb, což se ve druhé části trošku vyrovnalo, ale bylo to takové nervóznější z obou stran. Povedlo se nám poslední dějství a díky tomu jsme vyhráli důležité utkání. Nebylo to vůbec nic jednoduchého, ale velmi gratuluji hráčům do kabiny."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Naši sérii jsme tu chtěli zlomit. Bohužel jsme nevyužili šance, které jsme proti silnému soupeři měli proměnit. Možná by se zápas poté vyvíjel jinak, ale třetí perioda se nám nepovedla. Nicméně dvě třetiny nebyly špatné, musíme se z toho zase dostat a tu sérii nepovedených zápasů venku konečně zastavit."