PLZ - LIB 3:2

PLZ - LIB 3:2 - Parádní duel týmů z čela tabulky pro Škodu!

Plzeň - Chtělo by se říct: "Konečně!" Indiáni poprvé v aktuální sezóně zkřížily hokejky s Libercem, šlágr kola poprvé hostila LOGSPEED CZ Aréna a diváci si rozhodně přišli na své.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

3:2
1:0, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Pulpán (Straka, Kodýtek), 31. Kracík (Mertl, V. Němec), 31. Kantner (Gulaš, V. Němec) – 33. Šmíd (L. Hudáček, Birner), 36. Kotvan (J. Vlach, A. Musil). Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gerát, Špůr

vyloučení
6:5
Využití
2:2
V Oslabení
0:0
střely na branku
29:30
Zblokované střely
15:12
Hity
6:3
Vhazování
25:25
Diváci
5482

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – V. Němec, Suchý, Rob – Straka, Kodýtek, Kolda.

Bílí Tygři Liberec

Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (C), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, A. Musil, M. Zachar – J. Vlach, Najman, Průžek – Rychlovský.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 29 2 27 93,10 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 0 0
Peter Čerešňák 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 1 1 0 0
Bohumil Jank 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 1 0 1 0 4
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Matěj Kolda 0 0 0 1 0
Jaroslav Kracík 1 0 1 0 2
Tomáš Mertl 0 1 1 0 0
Michal Moravčík 0 0 0 1 0
Vojtěch Němec 0 2 2 0 0
Jakub Pour 0 0 0 0 2
Lukáš Pulpán 1 0 1 1 0
Luboš Rob 0 0 0 0 2
Petr Straka 0 1 1 1 0
Filip Suchý 0 0 0 0 2
Roman Vráblík 0 0 0 0 0
Patrik Zdráhal 0 0 0 0 0

komentář

Duel načal svou chybou Hrachovina, když jej za vlastní klecí o touš obral Zdráhal a centroval před bránu, tam situaci zachránili hostující obránci. Za Tygry odpověděl Knot, z mezikruží na Frodla nevyzrál. Podobně jako na druhé straně v podobné pozici Kodýtek. Skóre tak otevřel až Lukáš Pulpán, který u levé tyče využil z první příhry Straky od zadního mantinelu. Vyrovnání měl na čepeli Lenc, ale ani dvěma dorážkami na brankovišti nepřekonal nastavené betony muže s maskou Škody. Indiáni následně bez větších problémů ustáli i oslabení, v něm navíc málem navýšil náskok svých barev Straka, když se po dobrém napadání zjevil tváří v tvář gólmanovi Liberce, jenže minul zařízení. Úvodní dějství tak skončilo fotbalovou výhrou Západočechů.

Prostřední dějství dvěma ranami pár kroků za modru odšpuntoval Pulpán, Hrachovina byl připraven. Stejně tak Frodl, který jen tak tak mimo své levé tyče vytěsnil ránu Hudáčka z pravého kruhu, ramenem později i zakončení Lence ze stejného místa v přečíslení tři na jednoho. V polovině utkání nesmyslnou sekerou Musil poslal svůj tým na více než minutu do tří, čehož indiáni využili po jednadvaceti vteřinách. Krásnou akci na jeden dotek zakončil Mertl z první z mezikruží jen do středu branky, dorážkou ale ochozy rozjásal Jaroslav Kracík. Za dalších devatenáct sekund navíc nabil Gulaš z levého kruhu na pravý Matyáši Kantnerovi, jenž rozvlnil síť. Ovšem i Tygři udeřili v přesilové hře. Hudáček od levé tyče oslovil na pravém kruhu Ladislava Šmída, kapitán Liberce z první dodal naději pro svůj tým. Ještě větší drama málem přivál po ráně z první po příhře z kruhu na kruh Lenc, Frodl se bravurně přesunul. Jenže po chvilce neviděl na pokus Oldřicha Kotvana, který šikovně propálil z levé strany vše, co mu stálo v cestě. Chuť si muž s maskou Škody spravil vzápětí, když vytáhl dokonalý zákrok proti dorážce Bulíře.

Závěrečnou periodu v přečíslení dvou na jednoho načal Němec. Zvolil střelu, tu Hrachovina zvládl vyrazit. Domácí bojovník po chvilce pláchl všem na ledě, zvolil kličku do bekhendu, ani ta na brankáře Tygrů neplatila. Činil se i Frodl, jehož beton zastavil šanci Krenželoka z mezikruží. Naopak zařízení minul Bulíř z první po křižné příhře z levého kruhu na pravý. Rozhodnout naopak mohl Rob řítící se na klec Podještědských z levé strany, síť rozvlnil pouze z boku. Nevedlo se ani Zdráhalovi, který vypálil z mezikruží jen do středu branky. Tam při power-play hostí zamířil také gólman Dominik Frodl, radost mu sebral Knot ve středním pásmu. I tak se ale domácí radují z šesté výhry v řadě a mají vedoucí Spartu na dvoubodový dostřel.  

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Narazily na sebe dva týmy, kterým se momentálně daří. Obě mužstva sehrála hezky přesilové hry. Dlouho jsme spolu nehráli, takže příprava, to očekávání bylo na špičkách. Ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu, nicméně za stavu 3:0 jsme měli vedení déle podržet, udělali jsme zbytečný faul. Hráči dneska předvedli vynikající výkon, v pátek bude odveta, můžeme se těšit na super utkání."

Patrik Augusta (HC Bílí Tygři Liberec): "Já si myslím, že jsme viděli pěkné utkání, byla v něm spousta hokejových akcí, zejména v přesilových hrách. Bohužel soupeř dal o jednu branku více ve hře pět na pět a zvítězil. Já si vážím, že za stavu 0:3 jsme se ještě dokázali vrátit do zápasu a zdramatizovat ho. V pátek se máme nač těšit."