Plzeň - Víkendový venkovní dvojduel načali indiáni na ledě Liberce, se kterým se popasovali tento týden již podruhé.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

7:1
2:0, 4:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Šmíd, Knot), 12. J. Vlach (Ordoš), 26. Birner (Bulíř, Hudáček), 32. T. Hanousek (Birner), 32. L. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. L. Hudáček (Ordoš, Birner), 56. M. Zachar (Derner) – 60. Rob (Kracík).
Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Rozhodčí: Lacina, Heikinnen – Ganger, Klouček.

7308

Hrachovina (Žajdlík) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek, Kunst – Birner, Bulíř, Ordoš – Marosz, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Průžek.

Kolář (21. - 40. Frodl) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Straka, V. Němec, Rob – Kodýtek, Kolda.

Patrik Zdráhal 0 0 0 -1 0

V utkání poměrně brzy museli domácí do čtyř. Indiáni ovšem paradoxně zahrozili až při plných stavech, když Gulaš oslavil zpoza brány Mertla před ní, ten z první pouze vyprášil betony Hrachoviny. To Liberec z úvodní vážnější šance udeřil. Šmíd si sjel od modré s pukem až do levého rohu, odkud našel u pravé tyče zcela nekrytého Michala Bulíře, který pohodlně otevřel dnešní střelecký výčet. Za minutu navíc za svou klecí podklouzl Vráblík, touše se zmocnil Ordoš, jenž ihned předal na levý kruh Jaroslavu Vlachovi a ten z první trefil přesně k bližší tyči. Rychle vrátit mohl své barvy do zápasu Kantner, po pasu Gulaše z kruhu na kruh, povedenou dělovku z první ale bravurním přesunem vytěsnil muž s maskou šelem. Úvodní dějství tak nevídaným způsobem po poměru střel 3:7 ovládli 2:0 domácí.

Do prostřední dvacetiminutovky naskočil do hostující klece Frodl na místo Koláře a hned čelil úniku Bulíře, poradil si však i s dorážkou. Nemohl ale dosáhnout na přesilovkovou teč Michala Birnera pokusu Bulíře. Střelec se po chvilce proměnil v asistenta, když od pravého mantinelu oslovil mezi kruhy Tomáše Hanouska a s indiány to vypadalo zle. Navíc již po dalších čtrnácti vteřinách obrana Západočechů opět propadla, čehož samostatným únikem, a kličkou v ní do forhendu, využil Libor Hudáček. Následovala další souhra Michalů, kdy Birner objel celou útočnou třetinu a předložil parťákovi Bulířovi, Frodl předvedl povedený zákrok betonem. Těsně před přestávkou ještě Liberec využil přečíslení tři na jednoho, když ještě neuspěl Ordoš, dorážející Libor Hudáček ale již ano.

Do posledního dějství se mezi tři tyče vrátil opět Kolář a hned čelil na brankovišti volnému Ordošovi, jenže nepřehodil nastavený beton. Na druhé straně nebezpečně vypálil z mezikruží Jakub Pour, ovšem těsně nad. Úspěšným tak byl až Marek Zachar, který v oslabení uzmul touš na obranné modré, natlačil se před svatyni soupeře a domácí publikum rozjásal posedmé. Hudáček měl následně na holi hattrick, doslova ho ovšem zahodil, když zblízka minul poloodkrytou branku. V poslední minutě zaznamenali Západočeši čestný úspěch, když Kracík vyslal do sóla Luboše Roba, jenž zvolil zakončení mezi betony. Modrobílí tak utrpěli těžký debakl, horší již byl za poslední dobu jen ten 0:7 v Karlových Varech druhého října roku 2009.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Začátek vůbec neodpovídal tomu, jak zápas nakonec dopadl. Hned jsme hráli oslabení a celou třetinu jsme to tlačili spíše do kopce - byli jsme nervóznější a měli jsme problémy s rozehrávkou. Góly nám ale pomohly, byli jsme produktivní. Právě efektivita rozhodla. Výsledek podle mého názoru vůbec nevypovídá o hře. Třetí část už se prakticky jen dohrávala a viděli jsme hezké hokejové akce."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Výsledek je jednoznačný, liberečtí fanoušci si to dneska užili. Nám se zápas v ničem nepovedl. Domácí nás předčili, v první třetině využili šance a vedli 2:0. Pro nás to potom bylo těžké. Ve druhé části jsme se s tím snažili něco udělat. Protočili jsme gólmany, chtěli jsme se zkusit dostat do utkání, avšak nevyšlo nám to a po nesmyslném faulu jsme dostali na 3:0. Liberec už je natolik zkušené mužstvo, že si tohle pohlídá. Koneckonců prohrál doma všehovšudy dvakrát. Jediné pozitivum bylo, že jsme si o druhé přestávce řekli, že se na to nechceme vy*rat a pokusíme se třetinu zremizovat nebo vyhrát. Alespoň jsme tu po dlouhé době dali gól. Soupeři samozřejmě blahopřeji k jasnému vítězství."