TRI - PLZ 5:2

TRI - PLZ 5:2 - Po velké bitvě se raduje úřadující mistr

Plzeň - Naposledy před pauzou se vydali indiáni do bojů o extraligové body. A cesta to byla nejdelší možná - do Třince.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

5:2
1:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 6. M. Kovařčík, 24. M. Kovařčík (M. Stránský, Gernát), 45. M. Stránský (P. Vrána, Krajíček), 54. Martynek (Adamský, D. Musil), 59. Dravecký (Adamský, D. Musil) – 3. Kantner (Budík), 56. Mertl (Gulaš, Budík).
Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Rozhodčí: Kika, Piragic – Tošenovjan, Nothegger.

vyloučení
4:5
Využití
2:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
34:27
Zblokované střely
14:11
Hity
8:13
Vhazování
44:38
Diváci
4532

HC Oceláři Třinec

Kváča (Malík) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil – M. Kovařčík, P. Vrána, M. Stránský – Hrehorčák, Marcinko (A), Dravecký – Hrňa, Polanský, O. Kovařčík – Adamský (A), Novotný, Martynek – Chmielewski.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Jank, Budík, Moravčík, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Eberle, Kracík, Indrák – Straka, V. Němec, Pour – Rob, Kodýtek, Malát.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 33 4 29 87,88 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 2 2 1 2
Peter Čerešňák 0 0 0 -1 0
Jan Eberle 0 0 0 -3 0
Milan Gulaš 0 1 1 -1 2
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Bohumil Jank 0 0 0 0 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 -1 2
Matyáš Kantner 1 0 1 0 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 1 0 1 -1 0
Michal Moravčík 0 0 0 -1 0
Vojtěch Němec 0 0 0 0 0
Jakub Pour 0 0 0 -1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Luboš Rob 0 0 0 0 0
Petr Straka 0 0 0 -1 2
Roman Vráblík 0 0 0 -1 0

komentář

Indiáni jasně ovládli úvodní měření sil na západě Čech a i v odvetě začali dobře. Budík totiž našel od vlastní modré na té útočné rozjetého Matyáše Kantnera, který se z levé strany řítil sám na Kváču a zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Oceláři po chvilce dostali možnost srovnat s Plzeňskými krok v početní výhodě, ta se jim ovšem vůbec nedařila. Avšak přesto v ní uspěli, když gólman Frodl pro sebe stáhl nahození soupeře, chtěl rychle vyhodit, jenže trefil pouze Michala Kovarčíka, od něhož touš zamířil přímo za jeho záda. Týmu vše vrátil vzápětí, když v situaci tři na jednoho zakončoval Hrehorčák, puk mezi betony nepropasíroval. Obrat nedokonal ani Adamský, jehož rána z levé kruhu skončila v lapačce. Na druhé straně zase zaváhal při rozehrávce Doudera, jeho počínání ovšem nepotrestali bekhendem zakončující Němec, ani dorážející Pour. Když před první sirénou ještě v přečíslení z první vypálil Kodýtek a přemisťující se gólman Slezanů dokázal vyrazit alespoň na tyč, odcházely oba celky do kabiny smírně. 

Prostřední dějství načal fantastický Frodl, který nejprve vyrazil štiplavou ránu Hrni, poté skvěle zakročil proti dorážce Ondřeje Kovarčíka. Jmenovec Michal vzápětí ale již úspěšný byl. V početní výhodě zavezl do pásma černý nesmysl Stránský, oslovil mezi kruhy právě třineckou sedmaosmdesátku, která z první trefila do černého. Za nedlouho poté se k zakončení dostal v přečíslení Novotný, muž s maskou indiánů se stihl přemístit. Obdobně se na druhé straně nevedlo ani Robovi, jemuž servíroval Pulpán. Poté čaroval Kváča, jenž dokázal zareagovat na Mertlem tečovanou ránu Budíka od modré a vleže vytěsnit i dorážku Kantnera. Když v závěru periody od modré Jank nastřelil břevno, odcházeli do kabin přeci jenom o trochu spokojenější domácí.

Jejich radost navíc brzy ve třetí dvacetiminutovce zvětšil Matěj Stránský. Ten to vzal na sebe, prosmýkl se mezi obránci a zakončil nad strážce plzeňské svatyně. Po chvilce po ztrátě Hrni pelášil v přečíslení s Eberlem na Kváču Indrák, zvolil střelu, která se neujala, stejně tak dorážka druhého jmenovaného. Naopak definitivní pojistku přidal Rostislav Martynek. Zkušený forvard nabruslil na pravý kruh a trefil náramně o břevno. Západočeši odpověděli v početní výhodě, kdy Gulaš ze strany oslovil na ose hřiště Tomáše Mertla, jehož zakončení z první rozvlnilo síť. Přibližně dvě minuty před závěrečnou sirénou zkusili modrobílí hru bez brankáře, ta ovšem znamenala pouze pátý zásah pro Třinec díky Vladimírovi Draveckému, jenž tak oplatil svému soupeři porážku z konce října.      

Foto: Lukáš Filipec.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Za dnešní výkon hráče chválím. Naše první branka byla se štěstím, ale pomohla nám, dodala sebedůvěru. Po těch nemastných neslaných porážkách z posledních zápasů dnes můj tým ukázal, že hrozně chce vyhrát. Věřím, že kluci tak budou hrát i nadále a potvrdí, že jsou dobrým týmem. Nikdo nám zadarmo body nedá, dnešní výhra nás stála spoustu sil, ale odměnou je zasloužené vítězství." 

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Moje hodnocení bude krátké. Myslím, že domácí byli v zápase aktivnější a tím si zaslouženě došli pro tři body. Nebyli jsme dobří v pohybu, něco nám neustále chybělo. Víc k tomu nemám co říct."