PLZ - MHK 5:3

PLZ - MHK 5:3 - Plzeňští pěti brankami zpřetrhali sérii nezdarů!

Plzeň - Opět po deseti dnech svedli extraligový souboj hokejisté Škody a Mountfieldu. Duel byl o to pikantnější, že oba soci měli na kontě stejný počet bodů.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

5:3
1:1, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 7. Kodýtek (V. Lang), 24. Přikryl (Stříteský, Rob), 33. Pour (M. Lang, Stříteský), 40. M. Lang (L. Kaňák, Gulaš), 46. Přikryl (Eberle) – 19. Smoleňák (Cingel, Lev), 35. Smoleňák (Cingel, F. Pavlík), 50. Lev (V. Růžička, Orsava). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Gebauer, Ganger.

vyloučení
3:2
Využití
1:2
V Oslabení
0:0
střely na branku
35:20
Zblokované střely
15:14
Hity
13:16
Vhazování
37:45
Diváci
hráno bez

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Vráblík, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Stach, Suchý, Pour – Straka (A), Kracík (A), Malát – Rob, Přikryl, Eberle.

Mountfield HK

Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Blain, F. Pavlík (A), Šalda, Gaspar, R. Pilař, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Smoleňák (C), Cingel, Lev – M. Zachar, Morong, Kubík.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 20 3 17 85,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 0 2
Peter Čerešňák 0 0 0 0 0
Jan Eberle 0 1 1 2 0
Milan Gulaš 0 1 1 2 0
Lukáš Kaňák 0 1 1 3 0
Petr Kodýtek 1 0 1 2 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Viktor Lang 0 1 1 0 0
Martin Lang 1 1 2 2 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 2
Jakub Pour 1 0 1 -1 0
Filip Přikryl 2 0 2 2 0
Luboš Rob 0 1 1 2 2
David Stach 0 0 0 -1 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Matěj Stříteský 0 2 2 1 0
Filip Suchý 0 0 0 -1 0
Roman Vráblík 0 0 0 2 0

komentář

Úvod zápasu byl pro domácí dvojici hráčů slavnostní.  Milan Gulaš dnes naskočil do svého extraligového utkání číslo šest set, Petr Straka pak dvě stě! Samotný duel načal Martin Lang, který si našel kotouč mezi kruhy, avšak na Mazance nevyzrál. Stejně tak osamocený Smoleňák na Frodla z levého kruhu mířící mezi betony. Skóre střetnutí otevřel až Petr Kodýtek, kterého ihned po buly ve středním pásmu vyslal mezi obránce Viktor Lang a plzeňský štírek nemohl trefit horní růžek lépe. Navýšit náskok se jal v přečíslení Eberle z osy hřiště, muž s maskou Východočechů předvedl parádní zákrok. Stejně tak jako po chvilce proti Malátovi, který v samostatném úniku mířil k pravé tyči. A tak přišel pro domácí trest. V situaci tři na dva předal Lukáš Cingel na pravou stranu Radku Smoleňákovi, jenž zamířil přesně ke vzdálenější tyči. 

Kapitán Milan Gulaš 👑 dnes proti Hradci Králové hraje svůj 600. zápas v naší nejvyšší soutěži! Gratulujeme a držíme palce, ať vyjde vítězně 💪

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Pátek 22. ledna 2021


Prostřední pasáž hry odstartovalo velké fair-play Jakuba Sklenáře, který odvolal faul na svou osobu. Následně si modrobílí vzali vedení zpět. Matěj Stříteský vyslal od modré pobídku na teč, kterou krásně proměnil Filip Přikryl. Třetí trefu svých barev měl na holi Martin Lang sám před Mazancem, ten jeho zakončení bekhendem na teploměr udržel. Stejný hráč si spravil chuť vzápětí, když nejprve proskočil mezi dvěma protihráči a následně křižnou příhrou mezi dalšími dvěma předložil od pravé tyče na levý kruh Jakubu Pourovi, jehož rána z první skončila až v síti. Jenže Mountfield přispěchal s dramatem. Frodlovi propadla rána Lukáše Cingela od modré a balíček doručil na místo určení Radek Smoleňák. Škoda si však pro hosty přichystala tvrdý direkt v poslední možné vteřině, když dorážku na brankovišti Martina Langa musely netradičně posvětit hned dvě videa - nejprve, jestli branky bylo dosaženo včas, poté protest Východočechů na údajné postavení v brankovišti. 

Poslední část načal sólem Filip Přikryl, který se u levého mantinelu zbavil svého strážce, kolem dalšího se prohnal a zkusil na Mazance dlouhou kličku, nakonec ale nepřehodil jeho nastavený beton. Chuť si však spravil hned v dalším střídání, když mu hostující obránci nechali příliš prostoru mezi kruhy. Jenže Hradec Králové se nechtěl vzdát tak snadno. V početní výhodě vyrazil Frodl ránu Růžičky z mezikruží jen k Jakubu Lvovi na levý kruh a plzeňský odchovanec trefil ideálně ke vzdálenější tyči. Poté se Vráblík dostal k ráně pár kroků za modrou, Mazanec provětral lapačku. V závěru zkusili ještě hosté hru bez brankáře, avšak větší příležitost si již nevypracovali. Podruhé v sezóně tak Škoda skolila Mountfield pěti góly! 

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Utkání se mi hodnotí lépe, než minule, na výhru jsme dlouho čekali. Podpořili jsme to velice dobrým výkonem a jako rozhodující vidím vstřelené branky. Máme mraky zápasů s nulou, jedním nebo dvěma góly, a na ty se dlouhodobě nevyhrává. Někdy byla hra lepší, jindy horší. Dneska to byl dobrý výkon, k tomu se přidala produktivita.“

David Kočí (Mountfield HK): „Bylo to pro nás těžké utkání, v podstatě celý zápas jsme neměli takový pohyb jako v pěti posledních duelech. Celý zápas jsme tahali za kratší konec a z toho vzniknul výsledek 5:3. Odehráli jsme teď šňůru pěti, šesti dobrých utkání a únava se trochu kumuluje, dneska nám holt nohy tolik nešly. Snažíme se klukům ordinovat tréninky tak, aby to pořád šlapalo, ale bohužel zápasy jdou rychle za sebou a je to složité.“