ZLN - PLZ 1:2

ZLN - PLZ 1:2 - Plzeň veze po dvou letech ze Zlína výhru!

Modrobílí po souboji s předposledním Kladnem vyjeli o dva dny později na led posledního Zlína. A vedli si dobře, po dvou třetinách v rukách drželi čisté konto a v každé se dokázali prosadit.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

1:2
0:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 46. Honejsek (Okál) – 3. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 35. Kantner (F. Přikryl, M. Marcel). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Rozhodčí: Hradil, Ondráček – Rampír, Bohuněk

vyloučení
4:7
Využití
1:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
35:27
Zblokované střely
25:13
Hity
9:2
Vhazování
25:40
Diváci
1000

PSG Berani Zlín

Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), M. Novotný, T. Hanousek, Ferenc – Kubiš (C), P. Sedláček (A), O. Flynn – Mallet, Honejsek, Okál – Zabusovs, Hejcman, Michasjonok – Köhler, R. Veselý, Karafiát.

HC Škoda Plzeň

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Graňák, Jiříček, Kvasnička, Budík, Kremláček – Dzierkals, Mertl (A), M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Kodýtek (A), Schleiss – Kantner, F. Přikryl, M. Marcel.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 60 35 1 34 97,14 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Ludwig Blomstrand 1 0 1 0 0
Vojtěch Budík 0 0 0 0 2
Michal Bulíř 0 1 1 0 0
Peter Čerešňák 0 1 1 0 0
Martins Dzierkals 0 0 0 0 2
Dominik Graňák 0 0 0 1 2
David Jiříček 0 0 0 1 6
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 1 0 1 1 0
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 0 2
Martin Lang 0 0 0 0 0
Marcel Marcel 0 1 1 1 0
Tomáš Mertl 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 0 1 1 1 0
Jan Schleiss 0 0 0 0 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

komentář

Do utkání lépe vstoupili hosté. Domácí totiž za krosček museli do čtyř, čehož po necelé půlminutce využil Ludwig Blomstrand, který náramnou střelou do vzdálenějšího růžku z levého kruhu nedal Kašíkovi sebemenší šanci zasáhnout. Podobně se na druhé straně z pravé strany pokoušel zakončit i Flynn, Svoboda zakročil betony. Následně se karta obrátila a byli to Západočeši, kdo se musel bránit v oslabení. A to dokonce ve dvou po sobě rychle jdoucích. Situaci ovšem ustáli, Zlínu se totiž vůbec nedařilo. O první pauze tak v rukách třímali fotbalové vedení modrobílí.

Prostřední periodu odpšuntoval dvojpokusem v rychlém sledu Jiříček, Kašík pokaždé zakročil betony. Následně natáhl ihned po buly od modré Schleiss, ani on skórem pohnul. Vzápětí se protáhl podél mantinelu až na kruh Gazda, z dobré palebné pozice na Svobodu nevyzrál. Radoval se tak až Matyáš Kantner, který těžil na brankovišti z výborné práce parťáků u zadního mantinelu. Jedním z nich byl i Marcel Marcel, který si tak hned ve druhém extraligovém zápase zapisuje první bod. Snížit ještě mohli Ševci v závěru dějství v početní výhodě, ale znovu pohořeli.

V úvodu třetí dvacetiminutovky ale již PSG, jehož přesilové hry patří co se týče využití k úplně nejhorším v celé soutěži, ve výhodě jednoho muže v poli udeřilo. Antonín Honejsek využil zmatků před Svobodou a dodal zbytku utkání potřebný náboj. Vzápětí sahal po vyrovnání od modré Ferenc, muž s maskou Škody nic neviděl, avšak puk nakonec proletěl těsně mimo. Naopak zasahovat musel proti nováčkovi ve zlínském dresu Malletovi, který pálil ihned po vyhraném buly Honejska. V závěru duelu putovala Plzeň dokonce na pár vteřin do tří, soupeři ale již vyrovnání nedovolila a raduje se tak z vítězství na ledě Zlína po třech zápasech a více než dvou letech!

Foto: Roman Mareš

Ohlasy trenérů

Luboš Rob (PSG Berani Zlín): „Chtěli jsme začít aktivně, bohužel naše úvodní třetina nebyla dobrá. Úplně jsme ji ztratili. Hned v prvním střídání jsme se dostali pod tlak a Plzeň byla lepší až do jejího konce. V prostřední části jsme měli pasáž, kdy jsme se zvedli, ale bohužel jsme si opět nepomohli přesilovkami. Podobné to bylo v závěru zápasu. To nám chybělo k alespoň jednomu bodu. V poslední části aktivita z naší strany byla, tak bychom si to představovali pokaždé. Zápas jsme asi ztratili pasivitou v úvodním dějství.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme dobrou první třetinu, vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, bohužel jsem proměnili pouze jedinou. V prostřední části domácí přidali, chvilkami jsme byli pod tlakem i vinou našich vyloučení. Před poslední periodou jsme věděli, že Zlín do toho ještě půjde s maximálním nasazením, což se potvrdilo. Opět jsme měli spoustu vyloučených, což vedlo ke snížení a v závěru i s trochou štěstí jsme uhráli výsledek, který nám přinesl tři body. Za to jsme hrozně rádi, protože mužstvo znovu předvedlo bojovný a obětavý výkon. To je cesta, kterou musíme jít.“