Dorost bere další výhru, zvítězil v Litvínově!

Poprvé za hranice svého města museli vyrazit plzeňští dorostenci v nové sezóně. Jejich cesta mířila na sever Čech, kde se střetli s Litvínovem.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

2:5
0:2, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 32. Šprynar (Bystřický, Prokeš), 58. Raichl (Šprynar, Prokeš) – 4. Kučera (Lučan, Makovec), 10. Benák (Mazanec, Lučan), 37. Kučera (Bílek), 48. Hořejší (Benák), 50. Mazanec (Hořejší, Benák).
Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.

Rozhodčí: Folk – Janíček, Povová.

6:7
1:0
0:1
28:38

Kokhanin (Tuhý) – Bystřický (C), Prokeš, Vyhlídal (A), Dudáček, Síč, Kladivo, Soušek – Maštalířský, Raichl, Šprynar (A), Tůma, Peroutka, Bednařík, Liška, Koky, Horský, Ščislák.

Jansa (Mečl) – Buzek (A), Eichler, Lučan (A), Hromádka, Jiříček, Skala, Tolar – Mazanec, Benák, Hořejší (C), Bílek, Kučera, Makovec, Hofrajtr, Beran, Pittr.

Vojtěch Tolar 0 0 0 0 0

Minulý rok byl ovlivněný pandemií Koronaviru a tak se sezóna prakticky neodehrála, nicméně oba mužsta se stačila proti sobě jednou postavit. Hrálo se na stadionu Ivana Hlinky a Plzeň na severu Čech dokázal vyhrát vysoko 8:1.

A i dnešní zápas začal pěkně zostra. Hned po osmnácti vteřinách byl za hákování vyloučen domácí kapitán Jaroslav Bystřický a Škodovka měla výhodu první početní výhody v zápase. Tu ovšem nevyužila. Nicméně co se nepovedlo ve výhodě o jednoho muže, povedlo se záhy. Lučan viděl v dobré pozici Jana Kučeru, který propálil vše co mu stálo v cestě. Následně dostala i Verva možnost přesilové hry, ale ta si v ní počínala stejně jako hosté na začátku utkání. A mrzet do domácí mohlo dvojnásob. Už při rovnovážném stavu na ledě opět udeřila Škodovka a druhou branku se postarala první útočná formace indiánů. Mazanec adresoval přihrávku Adamu Benákovi, který dokázal prostřelit Kokhanina a na svůj účet si připsal první soutěžní gól v kategorii dorostu. Po prvních dvaceti minutách tak vedla Plzeň o dvě branky.

Na začátku prostředního dějství se čekalo na chybu, obě mužstva ale hrála poctivě. Krátce před polovinou utkání měli možnost udeřit Severočeši opět z přesilové hry, leč povedlo se jim to až krátce po ní. Po přesném pasu Bystřického se dokázal prosadit Jan Šprynar a pro Plzeň to byla vůbec první branka, kterou inkasovala v nové sezóně. Žlutočerní mohli dokonce vyrovnat, jenomže přesilové hry nebyly jejich silná zbraň, ba naopak. Ve vlastním oslabení ujel Jan Kučera a přesnou střelou vstřelil již svou čtvrtou branku v sezóně. V závěru Škodovka tlačila, měla k dispozici další početní výhodu, skóre se již ale nezměnilo.

Ve třetím dějství si Škodovka pečlivě hlídala svůj náskok, který postupně dokázala ještě dokonce navýšit. Čtvrtou branku hostů dokázal vstřelit kapitán Marek Hořejší. A to stále ze strany Plzně nebylo vše. O necelé dvě minuty později byla na ledě opět úderná formace a Hořejší s Benákem tentokrát připravil gól pro Aleše Mazance. Závěr duelu se nesl ve vyhroceném duchu. Domácím se povedlo nejprve protrhnout trápení v přesilových hrách, definitivu výsledku totiž dal Václav Raichl. V poslední minutě byly k vidění ještě menší biky, nicméně na vítězství Plzeň už se nic nezměnilo. Po výhře 6:0 nad Hvězdou plzeňský dorost tentokrát dorost indiánů zvítězil 5:2 v Litvínově.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Hrálo se dnes hodně tvrdě a ve vysokém tempu. My jsme do utkání nevstoupili úplně ideálně, byli jsme zaskočeni zmíněnou tvrdou hrou soupeře, nicméně od druhé třetiny jsme se srovnali a začali jsme předvádět náš hokej. Hodně jsme bruslili, napadali a tím jsme Litvínov dostávali pod tlak. Zaslouženě jsme vedli, soupeř dokázal snížit, ale ve třetí třetině jsme soupeři odskočili na tři, čtyři branky a závěr jsme si již pohlídali. Za tři body odsud jsme velmi rádi, nebude se tady nikomu lehce vyhrávat.“