DOR: PLZ - LIM 4:3p

Dorost po velkém boji bere proti Litvínovu dva body!

První část Extraligy dorostu se přehoupla do své druhé poloviny. Na západ Čech přijel Litvínov, který v prvním duelu indiáni porazili na jeho ledě 5:2. A i odveta patřila Škodovce.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:3p
1:0, 0:1, 2:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 18. Benák (TS), 46. Jiříček (Makovec), 55. Mazanec (Kučera, Eichler), 64. Eichler (Benák, Mazanec) – 38. Bednařík (Prokeš), 55. Maštalířský (Šprynar, Peroutka), 59. Bystřický (Bednařík, Maštalířský).
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Rozhodčí: Růžičková – Tvrdík, Deja.

2:5
0:0
36:43
89

Jansa (Mečl) – Hromádka, Jiříček, Buzek (A), Skala, Prošek, Eichler – Bílek, Kučera, Benák, Mazanec (C), Řehoř, Lučan (A), Makovec, Beran, Pittr, Hofrajtr.

Kokhanin (Tuhý) – Bystřický (C), Prokeš, Vyhlídal, Síč, Dudáček, Soušek, Kladivo – Maštalířský, Peroutka, Šprynar (A), Horský, Bednařík, Čech (A), Liška, Raichl, Tůma, Ščislák.

Tomáš Skala 0 0 0 0 2

Utkání začalo velice aktivně, ani jedno z mužstev na nic nečekalo a hned se snažili otevřít skóre. První šanci měl hostující Dominik Čech, jehož ránu z první minuty ale Jansa zneškodnil. Indiáni záhy dostali první možnost početní výhody, v ní měl slibnou příležitost Antonín Lučan, který si sjel mírně od modré čáry, střelou zápěstím ale gólmana Litvínova nepřekonal. Lépe si nevedl ani Aleš Mazanec, který z dorážky zase střílel těsně vedle. Hosté odpověděli ránou kapitána Bystřického, puk si ovšem našel Jansa ve své lapačce. Blízko úvodní trefě byl i Jan Kučera, který dostal zpětnou přihrávku k pravé tyči, před prázdnou bránou ale promáchl kotouč. Skóre se tak poprvé měnilo až dvě minuty před koncem, když v úniku byl faulován Denis Řehoř a nařízené trestné střílení s velkou grácií proměnil Adam Benák. I Litvínov v samotném závěru dostal příležitost v podobě přesilové hry, stav už se však nezměnil.

I druhá část začala v tempu. Hned po jedenácti vteřinách trefil hostující Šprynar vzdálenější tyč, o pár vteřin později zase uháněl sám na brankáře domácí Aleš Mazanec, Kokhanin ale nechal u levé tyče svůj beton a skóre se tak neměnilo. Plzeň následně dostala k dispozici další výhodu o jednoho muže, paradoxně ale mohla sama inkasovat. Lukáš Tůma vystihl pomalou domácí rozehrávku, i on se řítil sám na brankáře, trefil však jen gólmana do hrudi. Vzápětí od modré čáry stříleli krátce po sobě Buzek s Lučanem, maskovaný muž Severočechů byl připraven. Vyrovnat se na druhé straně nepodařilo Raichlovi na kterého domácí obrana úplně zapomněla. Litvínov ale nakonec přece jen ve druhé části stačil srovnat. Dvě minuty před koncem se probil do zakončení Jakub Bednařík a Jansu nachytal střelou mezi betony.

Zkraje třetí části se před brankáře proháčkoval Matyáš Beran, Kokhanin podržel své mužstvo. Na opačné straně se do nájezdu opět dostal Matěj Maštalířský, Jansa z této dvojice byl ale ten lepší. Následně už se skóre měnilo. Petr Makovec připravil střeleckou pozici pro Adama Jíříčka, který se prezentoval přesnou střelou, Kokhanin tentokrát zakročit nestihl. Zdvojnásobit plzeňské vedení mohl Adam Benák, který ovšem trefil jen pravou tyč. Indiáni nakonec přece jen odskočili ve skóre, Jan Kučera udělal dvě kličky, poté puk předhodil Aleši Mazancovi, který skrz beton brankáře dopravil puk do sítě. Vedení o dvě branky ovšem trvalo pouhých devět vteřin. Odražený puk na brankovišti našel Matěj Maštalířský a bekhendem dal zápasu opět větší dramatičnost. Minutu a půl před koncem dokázal Litvínov srovnat. Jakub Bednařík adresoval přihrávku na pravou stranu, tam číhál kapitán Jaroslav Bystřický, ten nachytal Jansu střelou mezi betony a poslal zápas do prodloužení.

Tam měl nejprve velkou šanci Jan Kučera, který jel sám na brankáře, Kokhanin ho dokázal však svým betonem vychytat. O druhém bodu nakonec rozhodla čtvrtá nastavená minuta. Adam Benák zpoza brány připravil kotouč pro Josefa Eichlera, který se štěstím prostřelil gólmana Litvínova. Plzeň tak po velké boji bere dva body.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Těžké utkání, Litvínov hrál velice dobře. Hrálo se hodně nahoru - dolů, zápas navíc nabídl spoustu zápletek. Když se nám ve třetí třetině podařilo po velkých šancích odskočit na 3:1, tak už jsme věřili, že to dotáhneme do vítězného konce. Bohužel. Litvínovu se podařilo srovnat a prodloužení už je takové vabank. Kluky musím pochválit za bojovnost, chyby tam samozřejmě byly, nicméně jsme moc rádi za dva body.“

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Naše zápasy jsou jak přes kopírák. My jsme si opět dokázali, že s tak kvalitním soupeřem jako je Plzeň dokážeme hrát, nicméně nás hrozně sráží individuální chyby, které se neustále opakují. V zápasech nás to stojí hodně sil a v závěru hlavně body.“