DOR: PLZ - KLA 6:1

Dorost nasázel Kladnu půltucet branek!

První část Extraligy dorostu jde do finále. V předposledním duelu hostila Plzeň na svém ledě Rytíře z Kladna a od první minuty si šla Škodovka jasně za třemi body.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

6:1
3:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 1. Kučera (Hořejší), 16. Hořejší (Benák, Lučan), 18. Mazanec (Hořejší, Benák), 31. Skala (Kučera, Řehoř), 44. Buzek (Kučera), 50. Reiser – 38. Kupčo.

45

Mečl (Jansa) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Holubec, Skala – Bílek, Hořejší (C), Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Punda (Stránský) – Svoboda, M. Šátek, O. Šátek, Pražák, Marcinek, Rájek (A) – Mejtský, Holeček, Kupčo, Petřík, Hlaváček, Aschenbrenner, Holub (C), Šíma.

Tomáš Skala 1 0 1 2 27

Zápas začal pro plzeňské barvy skvěle. Již po půl minutě se zrodil před branou Kladna závar, Marek Hořejší puk do branky ještě nedostal, leč jeho dobrou práci na brankovišti dokončil Jan Kučera. V další dobré příležitosti se ocitl Tomáš Pittr, jenž si najel do útočné třetiny, vyhnul se obránci, ovšem vzápětí poslal puk pouze do pravé tyče. Lépe si nevedl ani obránce Lučan, který svůj bekhend poslal jen do chráničů gólmana Pundy. Až v šestnácté minutě zužitkovali Plzeňané tlak a zdvojnásobili své vedení. Benák krátce za modrou našel zadovkou hokejku Marka Hořejšího, který se z levého kruhu prezentoval rychlou, ale hlavně přesnou střelou. A to nebylo z první třetiny vše. Adam Benák si opět vzal kotouč pod svá bedra, v útočném pásmu zase oslovil Marka Hořejšího, ten se ale tentokrát neukvapil střelou, na levé straně našel ještě lépe postaveného Aleše Mazance, který dokázal překonat Pundu potřetí. Po dvaceti minutách tak vedla Škodovka o tři branky.

Zkraje druhé části na sebe vzal rychle přečíslení hostující Vojtěch Aschenbrenner, z pravé strany ovšem orazítkoval pouze beton domácího brankáře. Na druhé straně kapitán Hořejší tečoval před brankou pobídku Lučana, puk jen tak tak, že neskončil za brankovou čárou. Následně si Jiříček s Holečkem vyměnili pěstní pozdravy a hra ve čtyřech více svědčila Škodovce. Tomáš Skala si našel odražený kotouč mezi kruhy a přesnou střelou pod horní tyčku nedal Pundovi šanci. První gól Kladna nedal ani Pavel Holub, který jel sám na plzeňského Mečla, branku ovšem přestřelil. A tak vzápětí Rytířům musel pomoci samotný maskovaný muž indiánů. Tomáš Mečl chtěl pomoci obráncům s rozehrávkou, leč puk namazal pouze Jiřímu Kupčovi, který následně trefil prázdnou bránu. I po dvou třetinách tak vedla Plzeň o tři přesné trefy.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval únikem v oslabení opět Pavel Holub, tentokrát už se hostující útočník trefil mezi tři tyče, ale mířil až moc přesně. Na celou plzeňskou arénu zazvonila pravá tyč Mečlovy brány. Známe pravidlo nedáš - dostaneš opět zaúřadovalo. Na opačné straně napřáhl na modré čáře Adam Buzek a jeho projektil skončil až za brankovou čárou. Šestou branku přidal poté ve vlastním oslabení Jiří Reiser. Domácí hráč se zjevil sám před brankářem, kterého parádně vymíchal a bekhendem zakončil do prázdné brány. V závěru vzplály emoce, Tomáš Skala s Pavlem Holubem zápas okořenili regulérní bitkou, za kterou byli oba aktéři odměněni trestem do koncem zápasu. Závěr už si Škodovka zkušeně pohlídala a Kladno do ničeho nepustila. Plzeň zvládla i druhé utkání proti Rytířům, po výhře 4:2 v Kladně zvládla domácí duel vysoko 6:1.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Bojovné utkání. Bylo v něm ale spousta chyb, z naší i jejich strany. Zápas pobral méně hokejovosti. Samozřejmě, že jsme rádi za vítězství, ale máme stále na čem pracovat. V sobotu nás čeká ještě težké utkání na Hvězdě a následně se již těšíme na nadstavbu, kde ty zápasy budou doufejme kvalitnější.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Vím, že jsem působili na ledě blbým dojmem, leč já musím kluky pochválit, protože jsme poslední dny trénovali pouze v osmi lidech. Šest kluků mělo karanténu a vrátilo se až na dnešní zápas, tudíž jsme dnes nemohli chtít nějaký zázrak. Plzeň byla hokejovější, měla lepší pohyb, ale já se na ty kluky v podstatě nemůžu vůbec zlobit, protože bez týdenního tréninku šli rovnou na zápas a navíc hrajeme opět již v sobotu zase. Jsme rozpadlé mužstvo, máme i spoustu zraněných hráčů. Zápas se od první minuty vyvíjel jednoznačně pro domácí.“