DOR: HVP - PLZ 2:4

Dorost zakončil první část sezóny výhrou na Hvězdě!

Už před zápasem byly karty rozdány, nicméně otazníků ještě pár bylo. Hvězda věděla, že jistě skončí ve skupině Západ na pátém místě, Škodovka v případě ztráty Mladé Boleslavi mohla ale ještě pomýšlet na první místo. To se ovšem nestalo a do nadstavbové části jde z druhého místa.

HC Hvězda Praha - HC Škoda Plzeň

2:4
0:2, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 22. Janoušek (Mrázek, Niederhafner), 25. Janoušek (Niederhafner, Ivanovič) – 15. Mazanec (Benák, Hořejší), 20. Řehoř (Kučera), 36. Kučera (Řehoř, Bílek), 42. Kaiser (Reiser).

HC Hvězda Praha

Hora (Zavoral) – Hulej, Jarabko, Bartheldy, Richt, Mrázek, Kubata (C) – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Ivanovič, Roule, Niederhafner (A), Spěváček (A), Topol, Ducháček.

Jansa (Mečl) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Holubec, Prošek – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec (A), Reiser, Řehoř, Hofrajttr, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Makovec.

Denis Řehoř 1 1 2 2 2

Utkání začalo přesilovou hrou Plzně, v té napřáhl na modré čáře Jakub Hromádka, domácí brankář ovšem stačil včas zakročit. Lépe si nevedl ani nedlouho poté jeho kolega Antonín Lučan, i proti jeho ráně se Hora vyznamenal. V polovině třetiny si navedl kotouč do pásma Jiří Reiser, z pravého kruhu se rozhodl pro střelu, avšak ani ta v brance neskončila. Domácí odpověděli akcí, kterou táhl Minja Ivanovič, jeho švih Jansa vyrazil do rohu ledové plochy. Až v patnácté minutě se poprvé měnilo skóre. Hosté se dostali do rychlého přečíslení dvou na jednoho, Adam Benák našel přesně hokejku Aleše Mazance, který se trefil k pravé tyči. Těsně před odchodem do šaten dokázali indiáni skórovat ještě jednou. Jan Kučera si pro sebe vyhrál buly, vzápětí na druhé tyči oslovil Denise Řehoře, který zakončoval prakticky do prázdné brány. Po dvaceti minutách tak vedla Plzeň na ledě Hvězdy o dvě branky.

Zkraje druhé části šel na trestnou lavici plzeňský Řehoř a Hvězda nabídnutou situací nepohrdla. Mrázek od zadního mantinelu našel u pravé tyčky volného Mikuláše Janouška, který ranou z první snížil na rozdíl jediné trefy. A z domácí strany to nadále nebylo vše. Krátce po snížení byl vyloučen další plzeňský hráč a situace se opakovala. Jen s rozdílem že Mikuláše Janouška znovu u pravé tyče našel tentokrát Tobiáš Niederhafner. Pět minut po návratu ze šaten tak bylo srovnáno. O tohoto momentu až do konce zápasu už to byl ale spíše boj než pohledný hokej, navíc vrátka od trestné lavice se netrhla. V polovině utkání se pokoušel překvapit Horu hostující Benák, jenomže těsně minul. Až ve 36. minutě si Západočeši vzali zpět ztracené vedení. Denis řehoř objel domácí bránu, jeho výpad dokázal Hora je vyrazit, odražený kotouč si poté našel Jan Kučera, který ho pohotově doklepl do sítě. Třetí třetina tak slibovala ještě dramatický hokej.

Na začátku třetího dějství domácí dohrávali zbytek početní výhody, jenomže to byla Plzeň, která se dokázala prosadit. Ve vlastním oslabení hosté zachytili nepovedenou rozehrávku domácího gólmana, puku se zmocnil Šimon Kaiser, který s velkým štěstím dal na plzeňské hokejky potřebný klid. Navíc indiáni mohli přidat další trefu, odražený puk si našel mezi kruhy Adam Benák, rychlým švihem ale jen orazítkoval zadní mantinel. Do pěstního souboje se následně pustila dvojice Janoušek - Kučera, hlavní rozhodčí, který mimochodem nepůsobil zcela jistým dojmem, vyloučil oba aktéry do konce zápasu. V poslední minutě mohl zadělat na drama Jiří Dohnal, který jel sám na Jansu, leč jeho bekhendovou kličku plzeňský maskovaný muž vystihl. Škoda tak vyhrála i své deváté letošní venkovní utkání, první část extraligy zakončila výhrou 4:2 na ledě pražské Hvězdy.

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): „Plzeň hrála v první třetině velice svižný a kvalitní hokej, po zásluze se navíc dostala do dvoubrankového vedení. Nám se na začátku druhé části povedlo z přesilových her perfektně srovnat, poté se ale zápas přiostřil. Mrzí mě, že signál plzeňských trenérů před třetí třetinou byl jediný - řezat, řezat a jen řezat náš tým. Myslím, že tohle Plzni nesluší, nicméně jí gratuluji k vítězství.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Vyhecované utkání, nevím moc co k tomu říct. Rozhodčí to mírně nezvládli a bylo to zbytečné. Jsme rádi, že jsme zápas přežili ve zdraví a samozřejmě nás těší tři body.“