JUN: PLZ - HAV 6:0

Junioři zapisují výhru i ve svém třetím extraligovém utkání!

Modrobílí se po včerejším souboji s Třincem opět představili na svém ledě. A znovu to bylo utkání vítězné, za třemi body vykročili již v první minutě duelu.

HC Škoda Plzeň - AZ Residomo Havířov

6:0
4:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Slanina (Vajner, Pánek), 6. Marcel (Eremiáš), 14. D. Soukup (Marcel), 20. Hamšík, 34. Pánek (Korčák, Ženíšek), 50. Ženíšek (M. Soukup, Dolhý). Průběh utkání: 0:0, 6:0.

Rozhodčí: Svoboda – Malý, Sedláček

vyloučení
3:3
Využití
0:0
střely na branku
57:14
Diváci
37

HC Škoda Plzeň

Němeček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner – Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa.

AZ Residomo Havířov

Nowak (21. Zlatnický) – Kalina, Kočí, Kubíček, Kremnický, Fědor, Bílek – Plevka, Špaček, Becher, Horváth, Bárta, Mastič, Pastor, Valach, Byčkov, Hledík, Kalčík.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Josef Němeček 60 14 0 14 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 2 0
Josef Dáňa 0 0 0 2 0
Adam Dolhý 0 1 1 2 0
Adam Dvořák 0 0 0 1 0
Adam Eremiáš 0 1 1 1 0
Jakub Hamšík 1 0 1 2 0
Matěj Houdek 0 0 0 2 0
Marek Kopic 0 0 0 1 0
Matěj Korčák 0 1 1 1 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 2 2
Marcel Marcel 1 1 2 2 0
Tomáš Pánek 1 1 2 2 0
Jan Slanina 1 0 1 1 0
Marek Soukup 0 1 1 2 0
Dominik Soukup 1 0 1 1 2
Stanislav Vajner 0 1 1 2 2
Adam Ženíšek 1 1 2 4 0

komentář

Oba celky se nacházejí ve zcela opačném herním rozpoložení, což se pouze potvrdilo. Dosud stoprocentní Plzeň proti bezbodovému Havířovu udeřila již po jednačtyřiceti vteřinách hry, když Jan Slanina uspěl svou ranou ihned po buly. Brzy na to vyjel Nowak z branky, aby zachránil své obránce, u puku byl však dříve Marcel Marcel, který po rychlé kličce zasunul touš do prázdné. Hosté následně ustáli dvě početní výhody soupeře, jenže si v plných stavech nepohlídali opět situaci po buly, ze které rychle udeřil Dominik Soukup. Čtvrtou trefu měl na čepeli mezi kruhy osamocený Vajner, jenže svou pumelicí minul. Přesto ještě indiáni zapsali jednu trefu, když patnáct vteřin před sirénou zakončil soustavný tlak svých barev Jakub Hamšík.

Prostřední část odšpuntoval z mezikruží Horváth, Němeček zakročil ramenem. Dvakrát později stejný hráč pálil v rychlém sledu, na muže s maskou Škody si znovu nepřišel. Odpověděl na druhé straně z první střílející od modré Slanina, Zlatnický, který se objevil v bráně hostů, dokázal zasáhnout. Avšak nezakročil proti ráně Tomáše Pánka, který využil vyhraného buly v útočné třetině. Poté měl ještě slibnou šanci na pravém kruhu Becher, jenže trefil pouze spoluhráče.

Poslední pasáž hry načal Valach, který nebezpečně pálil přes obránce, Němeček vyrazil do rohu. To Plzeň odpověděla gólově, když akci svého útoku zakončil po dlouhém obléhání Adam Ženíšek. Branek jako trpaslíků málem trefil Eremiáš, jenž měl mnoho prostoru mezi kruhy, jenže Zlatnický odolal. Když se pak neujala ani rána Slaniny z pravého kruhu, dospělo utkání ke svému závěru. Domácí tak uspěli i ve třetím soutěžním utkání, podruhé navíc s čistým kontem.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Jsme rádi za celý dvojzápas, protože jsme získali nějaké body, které jsou v této sezóně to základní. My jsme dnes dobře vstoupili do zápasu, dali nějaké góly a to nás trošku ukolíbalo. Malinko jsme vypadli z role, Havířov se po přestávce zvedl, dobře bruslil, napadal a my s tím měli trošku problém. My o druhé přestávce museli klukům zdůraznit, co chceme hrát, takže se to zvedlo, ale nebyl to úplně nejlepší výkon. Ale určitě pochvala hráčům za to, že jsme vyhráli.“

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): „Nebudu se vymlouvat, do první třetiny jsme nastoupili opravdu špatně, herní projev bylo něco neskutečného, Plzeň hrála velice dobře. My čtyřikrát inkasovali, takže bylo prakticky po zápase. Na druhou stranu musím kluky pochválit, něco jsme od druhé třetiny změnili a i proti takovému týmu, jako je Plzeň, jsme nehráli vůbec špatně. Jenže jsme dostali pátý a šestý gól a neměli jsme šanci na nějaký odpor. Celá cesta a toto dvojutkání nás stálo hodně sil. Nechci se vymlouvat, ale chybí nám v obraně nějací hráči a to také hrálo velkou roli. Obranná fáze a založení útoku nám vůbec nefungovalo.“