JUN: PLZ - CHM 3:0

Junioři i potřetí v sezóně s Chomutovem neinkasovali!

Mladí indiáni se po pauze poprvé vydali do boje. Na svém ledě přivítali Piráty, které v úvodním letošním vzájemném utkání počastovali výsledkem 11:0. V přípravě zase zvítězili 5:0.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

3:0
0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 33. Dáňa (Kopic), 53. D. Soukup (Marcel), 57. Dvořák. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Rozhodčí: Němec – Brejcha, Pešek.

vyloučení
1:2
Využití
0:0
střely na branku
55:16
Diváci
45

HC Škoda Plzeň

Němeček (Vondraš) – Houdek, Dlouhý, Hamšík, Vajner, Pavlák, Malák – Kvasnička, Kopic, Korčák, Dvořák, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek. Dáňa.

Piráti Chomutov

Suk (Tuček) – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Matějka – Šugár, Šilar, Beníšek, Krasanovský, Čech, Cháb, Svoboda, Černý, Vyroubal, Döring.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Josef Němeček 60 16 0 16 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Josef Dáňa 1 0 1 1 0
Adam Dolhý 0 0 0 1 0
Adam Dvořák 1 0 1 1 0
Jakub Hamšík 0 0 0 2 0
Jakub Holý 0 0 0 0 0
Matěj Houdek 0 0 0 2 0
Marek Kopic 0 1 1 2 2
Matěj Korčák 0 0 0 1 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 0 0
Daniel Malák 0 0 0 0 0
Marcel Marcel 0 1 1 1 0
Dominik Pavlák 0 0 0 1 0
Marek Soukup 0 0 0 0 0
Dominik Soukup 1 0 1 1 0
Stanislav Vajner 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 0 0 2 0

komentář

Hned v úvodu utkání prostřelil Suka z levého kruhu pod betonem Marcel, avšak puk ještě zastavila vzdálenější tyč. Hosté odpověděli Černým, který pláchl domácí obraně, svižná střela ovšem na Němečka neplatila. Podobně dopadl po chvilce i Vyroubal, jenž na brankovišti hezky protečoval pobídku od modré. Na druhé straně si sjel od modré na levý kruh Malák, obdržel křižnou příhru, Suk se ovšem stihl přemístit. Když z podobné pozice nerozvlnil síť v situaci tři na dva ani Marcel, odcházelo se do kabin za stejného stavu, za kterého se před tím přicházelo.

Prostřední dějství načal v přesilové hře z pravého kruhu pálící Čech, puk se otřel o rameno Němečka a tyč. Brankovou konstrukci na druhé straně rozezvučel také Marcel, který z podobné pozice orazítkoval břevno. Gól přišel až ve druhé polovině duelu, když Kopic oslovil od tyče k tyči Josefa Dáňu, který poslal černý nesmysl pod horní tyč. Asistent se po chvilce mohl proměnit rovněž ve střelce, avšak zblízka si na Suka nepřišel. Drama tak mělo v poslední periodě vygradovat...

Poslední třetinu odšpuntoval ranou přes obránce z mezikruží Kopic, Suk nadvakrát zakročil. Po chvilce zase pálil v přečíslení zprava Dvořák, branku trefil z boku. Klid na domácí hokejky tak dodal až po rychlém kontru s Marcelem Dominik Soukup. V závěru utkání se ještě prosadil Adam Dvořák, Škoda tak vyzrála na Piráty i potřetí v sezóně. Ani v jednom případě navíc neinkasovala!

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Z našeho pohledu to nebylo úplně podařené utkání. Hráli jsme sice s týmem z konce tabulky, ale my za sebou také nemámě dobré výkony. K tomu navíc bojujeme se skládáním sestavy. Spousta hráčů, kteří tady byli před týdnem, jsou buď s A týmem nebo šlo do první ligy. Ta sestava se nabourala a tím pádem šla trochu dolů i kvalita hry. Na ledě to bylo vidět, ale na druhou stranu jsme spokojení se třemi body.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Z naší strany celkem slušně odehrané utkání, hráli jsme dobře do obrany. Samozřejmě je škoda, že v první třetině, ve které jsme měli tři velké šance, jsme nedali nějaký gól, mohlo to vypadat jinak. Bohužel jsme v prostřední části udělali chybu a inkasovali, ve třetí také. Domácí samozřejmě mají sílu, mají výborný mančaft, ale myslím si, že to dnes bylo celkem vyrovnané a ten bodík by nám slušel.“