JUN: CHM - PLZ 0:11

Junioři čepovali Pirátům poctivou plzeňskou jedenáctku!

Dosud neporažení indiáni vyrazili na sever Čech do Chomutova, který doposud získal ve třech odehraných zápasech dva body. A hosté začali dobře, do vedení šli již na začátku páté minuty.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

0:11
0:1, 0:5, 0:5

Branky a nahrávky: 5. Slanina (Kopic), 27. Eremiáš (Hamšík, Kopic), 30. Dáňa (Malák, D. Soukup), 31. Dvořák (Adamec), 33. Dvořák (Malák, M. Soukup), 37. Dáňa (Ženíšek, Korčák), 46. Dáňa (Malák, D. Soukup), 51. D. Soukup (Adamec, Slanina), 51. Dvořák (Marcel), 55. Slanina (Vajner, Kvasnička), 56. Adamec (Marcel, D. Soukup). Průběh utkání: 0:0, 0:11.

Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Pěkný

8:5
0:2
15:57
54

Piráti Chomutov

Pechaček (Tuček) – Petrásek (C), Cestr, Pöschl, Pavlák, Dominik Badinka, Birhanzl – T. Šilar, Stárek, Čech (A), Jurak, T. Svoboda (A), Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, Puczek, F. Döring.

Němeček (Vondraš) – Dolhý, Hamšík, Pánek, Vajner, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina (A), Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa.

Adam Ženíšek 0 1 1 2 2

Souboj týmů ve zcela opačném rozpoložení začal lépe pro indiány, když se na brankovišti nejlépe zorientoval Jan Slanina a svým důrazem otevřel dnešní střelecký výčet. Těsně před tím ještě domácí gólman lapil tutovku Adamce, který pálil z první osamocený z levého kruhu po přistrčení od Dáni. Navíc musel následně Chomutov do čtyř, situaci ale ustál. A málem dosáhl i na vyrovnání, když Jurak předložil zpoza branky před ní Šilarovi, jeho zakončení pod víko vytěsnil Němeček ramenem. Po chvilce táhl přečíslení dva na jednoho Vostiňák, avšak vzdálenější horní růžek těsně minul. Když pak před sirénou trefil bekhendem z hrany brankoviště Marcel pouze lapačku Pecháčka, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Škody.

Prostřední část načal v samostatném úniku Adam Eremiáš, kličkou do bekhendu ale náskok svých barev nenavýšil. Další střídání si ale již spravil chuť, když byl nejdůraznější na brankovišti. Za třetí trefou se hnal Adamec z pravého kruhu, muž s maskou Pirátů odolal. Západočeši se přesto brzy dočkali zásluhou přesné střely Josefa Dáni. Plzeň však stále neměla dost. Neuběhly ani dvě minuty, když se krásně protáhl až před Pecháčka Adam Dvořák a zavěsil pod břevno. Poté se hnal v oslabení za snížením Svoboda, svižnou střelou na lapačku si na Němečka nepřišel. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Na modré čáře napřáhl opět Adam Dvořák a propálil vše, co mu stálo v cestě. Půltucet završil Josef Dáňa, který obdržel příhru zprava mezi kruhy a zamířil přesně k pravé tyči.

Poslední periodu odšpuntoval velkou šancí zblízka Dvořák, hattrick se mu uzavřít nepodařilo. Naopak parťákovi Josefu Dáňovi ano, když hezky tečoval ránu Maláka od modré. Odpověď chystal Vyroubal z levého kruhu, na Němečka si nepřišel. A tak udeřil Dominik Soukup, který v početní výhodě napoprvé ještě neuspěl, dorážku ale již poslal pod břevno. Za sedmnáct vteřin navíc přispěchal s druhým hattrickem utkání Adam Dvořák. Desítku završil Jan Slanina svým druhým zářezem, když po chvilce dobře zamířil z pravého kruhu. Definitivní podobu výsledku udal Václav Adamec, který proměnil samostatný únik. Plzeň tak nadále zůstává v soutěži stoprocentní, navíc potřetí ze čtyř utkání udržela čisté konto.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že Plzeň má sílu, protože jsme s ní odehráli přátelské utkání. V první třetině jsme plnili úkoly. Hrajeme v obraně hodně pod tlakem, takže tam nám to docela vycházelo. Bohužel ve druhé části nám tam napadalo pár gólů, pak se naše hra sesypala. Hosté následně hráli s chutí a tak, jak by hokej měl vypadat.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Padlo hodně gólů a může to vypadat tak, že to byl lehký zápas. Ale ze začátku určitě ne! Soupeř hrál dobře a houževnatě. Měli jsme s tím v úvodu trochu problém. Když jsme přidali nějaké góly, zlepšila se naše hra, která v úvodu nebyla úplně dobrá. V poslední třetině Chomutov trochu odpadl a sklouzávalo to k exhibičním věcem, které byly sehrané dobře.“