JUN: PLZ - OLO 7:2

Junioři si na svém ledě poradili s Olomoucí!

Mladí indiáni se tento týden představili již potřetí doma, podruhé je z toho zisk tří bodů.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

7:2
1:0, 2:1, 4:1

Branky a nahrávky: 8. Marcel (Adamec), 32. Adamec (Malát, Dolhý), 36. Malák (Dáňa, Dvořák), 44. Malát (Marcel), 52. Malát (Marcel, Adamec), 55. Ženíšek (Kopic, Slanina), 60. Malát (Adamec, Marcel) – 35. Fibigr, 45. Kočí (Fasner, Poledna). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 7:2.

Rozhodčí: Kosnar – Sedláček, Sýkora

vyloučení
2:4
Využití
0:0
střely na branku
36:16
Diváci
38

HC Škoda Plzeň

Němeček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pavlák, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, Soukup, Pešek, Malát, Ženíšek, Dáňa.

HC Olomouc

Kmec (Kubík) – Kočí, Rajzík, Gréč, Panáček, Přecechtěl, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Fasner, Fibigr, Tarnoczy, Ruda.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Josef Němeček 60 16 2 14 87,50 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 1 3 4 5 0
Josef Dáňa 0 1 1 1 2
Adam Dolhý 0 1 1 3 0
Adam Dvořák 0 1 1 1 0
Jakub Hamšík 0 0 0 -2 0
Matěj Houdek 0 0 0 -1 0
Marek Kopic 0 1 1 0 0
Matěj Korčák 0 0 0 -1 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 4 0
Daniel Malák 1 0 1 5 2
Sebastián Malát 3 1 4 4 0
Marcel Marcel 1 3 4 5 0
Dominik Pavlák 0 0 0 1 0
Ondřej Pešek 0 0 0 -1 0
Jan Slanina 0 1 1 0 0
Marek Soukup 0 0 0 1 0
Adam Ženíšek 1 0 1 0 0

komentář

Hosté zavítali do Plzně s pouze třinácti bruslaři, celou úvodní část tak strávili prakticky pouze před svou brankou. Avšak Škoda se nemohla dlouho prosadit. Maláka z levého kruhu vychytal Kmec, dorážka stejného hráče již mířila z osy hřiště mimo. Z podobné pozice se nevedlo ani Pavlákovi, který si najel od modré. Z první zase vyprášil betony gólmanovi Hanáků Korčák, když pálil po příhře zpoza branky před ní. Ujal se tak až pokus Marcela Marcela, jenž si najížděl mezi kruhy a obdržel příhru od Adamce z pravé strany. Těsně před první přestávkou ovšem mohli hosté srovnat, když se tváří v tvář Němečkovi zjevil Fasner, proti vyrovnání ale byl ramenní chránič.

Prostřední dějství odšpuntoval Slanina, kterému nabil Malát zpoza branky před ní, ránu z první Kmec vyrazil. Odpověděl Rajzík, jenž si vybruslil od pravého kruhu na osu hřiště, muž s maskou indiánů zakročil. Skóre se tak měnilo až těsně za polovinou základní hrací doby, když ránu Maláta z pravé strany doklepl do sítě Václav Adamec. Avšak po chvilce Jiří Fibigr podnikl rychlý protiútok, který znamenal snížení. Ale i Plzeň kontrovala. Dáňa oslovil z levé strany mezi kruhy najíždějícího Daniela Maláka, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

Poslední periodu načal Sebastián Malát, který ihned po ubráněném oslabení dodal na hokejky Plzně klid. Avšak Olomouc odpověděla za dvacet sekund, když se do černého trefil Václav Kočí. Poté se za obranu kohoutů dostal Kopic, jenže tísněný zakončil jen do hrudi Kmece. Lépe si vedl opět Malát, který znovu těžil z příhry Marcela. Půltucet poté trefil z mezikruží Adam Ženíšek, kterému od levé tyče servíroval Kopic. Gólů jako trpaslíků zařídil znovu Sebastián Malát, který tak během necelé jedné třetiny zkompletoval hattrick. Více se již do utkání nevešlo a lídr soutěže tak zapsal svou již sedmnáctou výhru z dvaceti utkání!

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Oproti včerejšímu utkání, které jsme prohráli, jsme dnes paradoxně dvě třetiny měli herní projev horší. V poslední periodě se to zlepšilo, byli jsme nakonec produktivnější a zvládli jsme to výsledkově.“

Karel Beran (HC Olomouc): „Chybělo nám osm hráčů ze základu, tak to dnes bylo hodně těžké. My jsme chtěli hlavně neinkasovat a držet se v utkání. Škoda třetího gólu v prostřední části. Poté již ubývaly síly, protože jsme měli další problém a dohrávali v jedenácti. To proti takhle těžkému soupeři můžete těžko pomýšlet na zvrat.“