Finále je v Plzni!

Plzeň - Dorost: HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň 5:6pp.
STAV SÉRIE - 2:0.
V Plzni se půjde na finále! Dorostenci dokázali vyhrát na Slavii a ukončili semifinálovou sérii bez porážky. Oproti minulém duelu viděli diváci spoustu branek. Lasselsberger sice vedl již 5:1, ale rozhodnout musel až v prodloužení Pacanda. Mladíci ze západu Čech nepoznali hořkost prohry již čtrnáct zápasů, k titulu stačí prodloužit sérii na šestnáct. Soupeř však zatím není znám, Opava dnes srovnal krok se Zlínem.

SF2 , čt 13.3.2008, 16:00
Zimní stadion Eden
HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň
5:6pp
1:4, 2:1, 2:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 3. Daniel Krejčí (Koubek), 23. Ondřej Doležal (Mavrojanidis), 36. Andrej Nestrašil (Krejčík), 48. Michal Poletín, 52. Jan Koubek (Krejčík) - 3. Jakub Jeřábek (Matejka), 9. Tomáš Pacanda (Straka), 11. Petr Straka (Hájek), 18. Lukáš Matějka (Jeřábek, Mainer), 22. Jakub Jeřábek (Culek), 64. Tomáš Pacanda (Hrbas). Vyloučení: 10:12, navíc Ruprecht (PLZ) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 3:2, V oslabení: 1:1. Počet diváků: 360. Rozhodčí: Lacina - Kreuzer, Polonyi.
HC Slavia Praha Meravý (Dlouhý) - Doležal, Barák -C-, Krejčí, Humpolíček, Hruška, Šíma, Novák, Krejčík - Poletín -A-, Koubek, Nestrašil, Hertl, Kadlec, Hellar, Wszolek, Cikánek, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák -A-, Müller.
HC Škoda Plzeň Mazanec (Král) - Ruprecht -A-, Růžička -C-, Hrbas, Jeřábek, Špaček, Blumentrit - Petruška, Strnad, Mainer, Baxa, Culek, Matějka, Mrázek, Pacanda, Hájek, Straka -A-.

Komentář

Zápas začal skvěle pro domácí tým Slavie. Již po třech a půl minutách hry se mohli domácí radovat z první vstřelené branky během přesilové hře. Úspěšným exekutorem se stal Daniel Krejčí, asistenci k první brance si připsal Jan Koubek. Důvod k radosti jim však zmizela záhy. Po necelé půl minutě vyrovnal po Matějkově přihrávce Jakub Jeřábek. Plzeňští hráči i přítomná část jejich fanklubu vybavená bubny měli během zbytku třetiny důvod zvedat ruce vzhůru ještě třikrát. Nejprve poslal Lasselsberger do vedení ve dvojnásobné přesilovce v 9. minutě Tomáš Pacanda, aby o dvě minuty zvýraznil vedení domácích již při hře pět na pět Petr Straka, nahrával mu Radek Hájek. První třetinu hosté uzavírali stylově – gólem. V 18. minutě pak modrobílá Plzeň přidala třetí trefu, zasloužil se o ní Lukáš Matějka, Jeřábek si připsal druhý bod za nahrávku.

Do druhé třetiny nastupovali domácí se tříbrankovým mankem a věděli že pokud chtějí pomýšlet na postup, musejí začít pořádně hrát. Studená sprcha je však neminula ani ve druhé třetině. Již po dvou minutách druhé třetiny využil přesilovku hostů Jakub Jeřábek a zvýšil 1:5. Na světelné tabuli tak svítilo pro domácí prakticky beznadějné skóre, ovšem ti se nevzdali. Necelou minutu na to snížil v přesilové hře Ondřej Doležal, s brankou mu pomohl Georg Mavrojanidis. Branka domácí viditelně posílila, začali hrát s chutí a hra se odehrávala zejména před Mazancovou brankou. Ještě během druhé třetiny, přesně ve 36. minutě využil třetí přesilovou hru domácích Andrej Nestrašil. První bod v zápase si připsal i Jakub Krejčík za asistenci. A najednou to bylo 3:5.

Domácí hráli za začátku třetí třetiny dvojnásobnou přesilovku, tu však využít nedokázali, ba naopak, zvrat v zápase nečekaně nastal v přesilové hře hostů. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí kapitán Barák a jeho náhradník, Michal Poletín se mezitím postaral o kontaktní branku. Sám přebruslil dvojici obránců Plzně, dostal se za branku a mazácky zakončil u druhé tyče brankáře Mazance. Skutečného zvratu se fanoušci dočkali o čtyři minuty později. Poprvé se podařilo domácím skórovat ve hře pěti proti pěti, a hned to byl veledůležitý vyrovnávací gól. O něj se postaral Jan Koubek, který hrál ten večer skvělý zápas. Druhou asistenci si připsal Jakub Krejčík. Ve zbytku zápasu dominovali útokem domácí, zázračný obrat zápasu se však nekonal, a proto o vítězi za vyrovnaného stavu 5:5 muselo rozhodnout až prodloužení.

V prodloužení si vzpomněli na hru z první třetiny hosté a začali domácí Slavii jaksepatří zatápět. Proto bylo velkou pomocí pro domácí vyloučení Culka za hákování. Tato přesilová hra trvala skončila o devět vteřin dříve než měla, ne však brankou domácích, ale vítěznou brankou Plzně. Po chybě v domácím útoku se dostali hosté do přečíslení a puku se zmocnil pro domácí snad ten nejnebezpečnější možný útočník soupeře. Tomáš Pacanda nedal do té doby výbornému Meravému šanci a bekhendem dostal puk za jeho záda. Dostal tím svůj tým do finále dorostenecké extraligy. Po základní části jedenáctá Slavie tak skončila na skvělém třetím až čtvrtém místě.

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!