Obrat ve druhé třetině na Spartu nestačil

Plzeň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:6 (1:3, 3:0, 0:3). V pondělí nastoupili mladí indiáni k zápasu proti pražské Spartě. Utkání pro ně nezačalo dobře a již v desáté minutě prohrávali o tři branky. Ve druhé třetině se domácí zvedli a dokonali úžasný obrat. Vedoucí stav jim však vydržel pouze do půlky poslední části. Poté už dominovala Sparta.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

4:6
1:3, 3:0, 0:3

Branky a nahrávky: 16. Kubalík (Mašek, Schleiss), 22. Noga (Marcel), 30. Pitel (Tolar), 40. Kubalík (Schleiss, Houfek) - 5. Smoh (Volek), 8. Procházka (Brzobohatý), 10. Pregheva (Brzobohatý), 52. Hampl (Březina), 55. Brzobohatý (Müller, Volek), 60. Brzobohatý (Hudec). Rozhodčí: Bouzek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7 + Hudec (SPA) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:6.

Karafiát - Houfek, Šmíd, Moravčík, Procházka, Marcel, Farný, Kubík, Tichý, Pejchar - Kubalík, Mašek, Schleiss - Tulačka, Kopta, Pour - Pitel, Tolar, Noga.

Bílek - Kliment, Müller, Bílek, Brém, Glavíček, Vacek, Bodnár, Brzobohatý, Hudec, Volek, Pregheva, Matějček, Smoh, Března, Hampl, Procházka.

Vojtěch Tulačka 0 0 0 0 0

Mladí indiáni vstoupili do utkání dobrým herním projevem. Sparta je však školila v produktivitě, stejně jako celý zápas. Sparťané vyslali první střelu na bránu až v čase 4:13. Tu poslal Simon, který se trefil pod vyrážečku domácího gólmana a jeho střela za přispění tyče skončila v síti. – 0:1 Téměř identická situace nastala o tři minuty déle. Rozdíl byl pouze v tom, že střela na bránu byla druhá a autorem branky byl Procházka. – 0:2 První úspěšný zákrok si Karafiát připsal nedlouho po druhém gólu. Ze čtvrté šance však opět kapituloval. Tentokráte se prosadil Presheva. – 0:3 Plzeňští se hostující produktivity nezalekli a sváděli vyrovnaný boj až do konce třetiny, která se odehrála v duchu fair play. Odměnou jim byl gól z hole Kubalíka, který se prosadil krásným gólem za přispění spojnice. – 1:3 Domácí hráči tak odešli do šaten za mnohem příznivějšího stavu, než ke kterému směřovalo utkání v minutě desáté.

I přesto se v kabině indiánů evidentně děly velké věci. Plzeňští tentokráte nebyli tak aktivní jako ze začátku klání, o to více byli produktivnější. Na kontaktní gól snížil hned ve dvaadvacáté minutě Noga. – 2:3 Nabuzení domácích bylo evidentní, ale energii často vkládali jinam, než bylo třeba. Prvním vyloučeným se tak stal v čase 21:55 Houfek. Přesilovka Sparty však příliš nebezpečná nebyla. Plzeň velice toužila po vyrovnání a to se povedlo pár sekund před polovinou zápasu prostřednictvím Pitla, který u tyče zužitkoval milimetrovou křižnou přihrávku Tolara. – 3:3 Jen 13 sekund po tomto gólu usedl na lavici opět Houfek. Sparta nabízenou výhodu nevyužila. Zde jakoby skončilo jedno utkání a začalo druhé. To se už rozhodně neneslo v takovém duchu fair play, jako první třetina. Hodně tomu přispěl zákrok Hudce na Farného v rohu kluziště. Zatímco Hudec usedal na trestnou odsedět si trest 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku, z ledu se hodně pomalu, ale jistě zvedal otřesený Farný. Od této doby jsme viděli hned několik vyloučení, ale prakticky žádný tým si neužil plnou dobu přesilové hry. Plzeň se ale dočkala 50 sekund před koncem dvojnásobné početní výhody. Především díky ní dokonala obrat a Kubalík svým druhým gólem otočil stav na 4:3.

Půlku poslední třetiny držela Plzeň nadějný stav a hrál se vyrovnaný hokej. Poté ale Sparta udeřila. Hampl srovnával v době, kdy byl Houfek již potřetí na trestné lavici. – 4:4 Od tohoto okamžiku byla Sparta na ledě pánem a plzeňský tým se zmohl pouze na faul. I toto vyloučení hosté potrestali, jmenovitě Brzobohatý, který tak vrátil vedení svému týmu. – 4:5 Sparťané se však nevyvarovali faulů ke konci třetiny a Plzeň dokonce i vstřelila vyrovnávací branku. Gól ale rozhodčí neuznali. Poslední minutu hráli domácí přesilovou hru 6 na 4. Protože ale tuto třetiny stříleli branky pouze Sparťané, účet zavřel 10 sekund před koncem nejlepší hráč utkání Brzobohatý. – 4:6