Letci v Plzni létali pouze první třetinu

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Letci Letňany 3:2 (1:2, 1:0, 1:0). Dravé mládí ze západu Čech zapisuje v souboji třetího se čtvrtým další vítězství, když indiáni dokázali dvakrát se soupeřem srovnat krok a nakonec vystavit hostům šach-mat v poslední třetině.

33.kolo , ne 9.3.2014
Plzeň - Letci Letňany
3:2
1:2, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 12. Kodýtek (Kantner), 34. Kodýtek (Kantner, J. Roubal), 46. Eret (Kvasnička, Čechura) – 4. Kubát (Kučera), 14. Rousek (Brabec). Rozhodčí: Markov - Malá, Šimán. Vyloučení: 2:2, navíc Kodýtek (PLZ) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Plzeň Wolf (Krasanovský) – Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura, Kačena – Kantner "A", Kodýtek "C", D. Roubal, Rubner "A", J. Roubal, Krásný, Eret, Krystl, Pour, Kovařík, Erhart, Straka, Hanzlík.
Letci Letňany Mokrý (Špirek) – Pařík, Antoš, Gaspar, Brabec "A", Kolenatý, Kubát – Mařík, Burda "C", Volf, Chalupa, Rousek, Průžek, Danov, Kučera, Fabiánek, Sklenář.

Komentář

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ovšem Kodýtek z pravé strany v plné jízdě minul. Pak rychle obkroužil branku a jal se zakončovat Erhart, ovšem Mokrý si místo u bližší tyče pohlídal. Když pak Kačena vypálil od modré a jeho tečovaný pokus dokázal hostující gólman vytěsnit, osvědčilo se otřepané nedáš – dostaneš. Kučera zavezl touš do pásma, přenechal na Pavla Kubáta, jenž z první propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1! Pěknou ranou od modré mohl brzy vyrovnat Váchal, Mokrý srazil do rohu. Indiáni následně přečkali bez větších problémů oslabení a brzy se ji mi podařilo srovnat s Letci krok. Petr Kodýtek na modré zachytil hostující vyhození, udělal pár kroků a uspěl ranou nad ledem ke vzdálenější tyči - 1:1! Dokonat obrat mohl Krásný, ale po příhře v situaci dvou na jednoho přemisťujícího se Mokrého nepřekonal. A tak znovu trestaly Letňany. Domácí špatně vystřídali, čehož využil k samostatnému úniku Lukáš Rousek, který zakončil po kličce do bekhendu přesně pod břevno - 1:2! Vzápětí měl srovnání na holi Kovařík, ale v situaci dvou na jednoho minul poloodkrytou klec. Když pak Kantner nevyužil ani samostatný únik, odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Prostřední dějství odšpuntoval dělovkou z pravého kruhu Kantner, ovšem přestřelil. Špatně seřízená mířidla měl po chvilce na modré i Kačena. Na druhé straně zahrozil Burda, který objel klec a rychle zakončoval, Wolf se na švestkách načapat nenechal. V polovině utkání pak vypálil Rousek a rozezvučel brankovou konstrukci. Z protiútoku se řítil Roubal sám na Mokrého z pravé strany, střelou na bližší tyč však neuspěl. Rubner po chvilce pálil z pravého kruhu, ale ani on si na hostujícího gólmana nepřišel. Až v přesilové hře Petr Kodýtek srovnal s Letci krok dorážkou Kantnerovy střely - 2:2! Indiánů byl rázem plný led. Nejprve Kantner tečoval před Mokrým pokus Rubnera od modré, ale stejně jako dorážejícího Ereta na brankovišti vychytal dnes skvělý muž s maskou v bráně Letňan.

Do poslední dvacetiminutovky domácí doslova vlétli, jenže Krásný pár kroků za modrou netrefil zařízení, Syslův pokus od modré zase zastavil pravý beton Mokrého. Ten se činil i po chvilce proti pokusu Ereta od pravého mantinelu. Jenže akce pokračovala, gólman Letňan vyrazil střelu Čechury, zasáhl i proti dorážce Kvasničky, ale na další Petra Ereta již nárok neměl - 3:2! Domácí následně dlouhé minuty kombinovali v útočném pásmu, ale Mokrý příliš práce neměl, povětšinou dobře zasáhli obránci Letců jako v případě střílejícího Roubala z mezikruží. Jenže pak se prohnal do třetiny Eret a z pravého kruhu rozezvučel brankovou konstrukci. Rozhodnout mohl i Kodýtek, ale osamocený na brankovišti nezpracoval prudkou přihrávku. Závěrečný tlak Letňan nenastal, Západočeši výborně takticky zvládli poslední minuty utkání, Wolfa tak vystrašil pouze Chalupa stojící na brankovišti, před kterým musel domácí brankář udržet ránu od modré.


Ohlasy trenérů

Radek Kampf (HC Plzeň 1929):"I když jsme vyhráli, byl to z naší strany jeden z těch špatných zápasů. Podle našich představ zahrálo tak pět, šest lidí, od ostatních to bylo slabé. Již podruhé jsme předvedli takto špatný výkon. Vyhráli jsme, ale utkání se mi hodnotí velmi těžce, musel bych být velmi negativní."

Aktuálně na webu

Ohlasy 3. kolo

​Škoda, že jsme neproměňovali šance, bylo jich hodně, hodnotí Petr Kodýtek

CEB - PLZ 4:2

CEB - PLZ 4:2 - Indiáni padli na ledě Motoru

Čihák, Vráblík před CEB - PLZ

Chceme vyhrát každý zápas, pořád se o něco hraje, hlásí před duelem s Motorem Roman Vráblík