Junioři v Brně padli kvůli slepeným gólům v závěru

Plzeň - Druhý venkovní zápas ze čtyř v tomto týdnu indiánům nevyšle. Vyrovnané střetnutí rozhodli Jihomoravané dvěma slepenými brankami v jeho samotném závěru.

30.kolo , út 22.11.2016
Kometa Brno - Plzeň
3:1
0:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 29. Škvrně (Jajcay, Zábranský), 55. Gajarský (Škvrně), 57. Havlát (Horký, Kabelka) – 54. Kantner (Pour, Pokorný). Rozhodčí: Netopil - Horažďovský, Zedník. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 22:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Kometa Brno Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kabelka – Novák M., Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký (C), Mlynář, Süss, Hroudný, Ferda, Jajcay.
Plzeň Kolář (Zeman) – Kačena, Staněk, Kaňák, Sysel, Novák A., Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Pour, Chalupa, Roubal, Kokoška, Vracovský, Roubal, Eret.

Komentář

Do první části vstoupily oba týmy aktivní hrou. Po několika šancích na obou stranách si hosté zahráli přesilovku. V té se ale neprosadili a zakrátko hrála Kometa dvojnásobnou přesilovou hru. Jenže ani Brňané nedokázali svůj tlak proměnit v gól. Při jednom nahození kotouče do pásma Plzně se snažil u mantinelu Marek Škvrně vybojovat puk, ale zasáhl soupeře holí do obličeje a utržil mu krvavý šrám. Plzeň proto hrála dlouhou přesilovku, ze které následně vznikla ještě krátká převaha pěti proti třem. Brňané ale nepustili soupeře k mnoha střelám a tak se do kabin po první části odcházelo za stavu 0:0.

S tresty se pokračovalo i ve druhé části. Nejprve si přesilovku zahrálo Brno, zanedlouho Plzeň. Krátce po skončení početní převahy hostů se DRFG Arena dočkala prvního gólu. Ten zaznamenal Marek Škvrně, když při cestě za branku uviděl v horní části klece místo a přesně vystřelil - 1:0.

Plzeňští dostali zanedlouho možnost vyrovnat při přesilovce, kterou málem využil Kantner. Lukáš Dostál se ale stačil přesunout před odkrytou část brány a tuto střelu bez přípravy, která jednoznačně mířila mezi tři tyče, zastavil ve své výstroji! Do podobné šance se zanedlouho dostal brněnský Čejka, ten rychlou přihrávku před brankoviště ale zvedl kousek nad horní tyč!

Do třetí části vstoupilo Brno aktivně a málem se dostalo do dvoubrankového vedení. Velký tlak ale nevyužil Mlynář, ani nikdo z jeho spoluhráčů při následných dorážkách. Další přesilovka byla v sedmé minutě třetí periody odpískána ve prospěch Komety. Plzeňský brankář Kristián Kolář ale úspěšně čelil všem pokusům domácích, kteří ani tentokrát nenavýšili svůj náskok.

Nakonec se hosté dočkali kýženého vyrovnání. Necelých šest minut před koncem se do šance dostal Matyáš Kantner a ležícího Dostála překonal padáčkem do brány - 1:1.

Netrvalo dlouho a Brno si vzalo zpět své vedení. Po vhazování v útočném pásmu Komety se k puku dostal rychle Adam Gajarský a propálil Koláře - 2:1. Za sedmdesát sekund se domácím podařilo urvat se do dvoubrankového vedení. Rychlý protiútok zakončil Robert Havlát - 3:1.

Poslední čtyři minuty hráli hosté bez gólmana, svůj tlak ale nedokázali ani jednou využít a tak se skóre do poslední sirény nezměnilo.


Ohlasy trenérů

Jan Konečný (HC Kometa Brno): Podali jsme dobrý kolektivní výkon. Především musíme zapracovat na tom, abychom byli méně vylučovaní. Ve třetí části jsme zbytečně nabídli soupeři možnost vyrovnat. Naštěstí v dalším střídání jsme opět odskočili a vyhráli celé utkání. Soupeř byl velmi vyspělí, poslední tři minuty jsme v podstatě ubránili jejich power-play.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Bylo to velice vyrovnané a kvalitní utkání. Kometa byla produktivnější, nám se naopak nedařily přesilové hry. V důležitých momentech jsme dvakrát trefili břevno. I do třetí třetiny jsme zůstali u své hry, nakonec se nám podařilo vyrovnat. Jenže domácí zase rychle odskočili a už to bylo těžké.

Aktuálně na webu

Preview 4. kolo

Konečně doma! Plzeň ve svých prériích přivítá Spartu!

Ohlasy 3. kolo

​Škoda, že jsme neproměňovali šance, bylo jich hodně, hodnotí Petr Kodýtek

CEB - PLZ 4:2

CEB - PLZ 4:2 - Indiáni padli na ledě Motoru

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha