Starší dorostenci zdolali Kladno a pokračují na vítězné vlně!

Dobrou formu z posledních duelů potvrdili starší dorostenci indiánů i proti Kladnu, které dokázali zdolat poté, co se jim povedlo ve druhé části odskočit na rozhodující dvoubrankový náskok. Následně si už vítězství vzít nenechali. Čisté konto navíc udržel gólman Lukáš Pilc.

18A , so 27.1.2018, 16:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno
3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 29. Mužík (Hajšman, Lang), 33. Lang (Mužík), 45. Lang (Hajšman, Mužík).. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Rozhodčí: Souček - Zimmermann, Charvát
Vyloučení 3:4
Využití 0:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 33:30
Diváci 80
Vyšší tresty Navíc Bláha (KLA) 10 minut za nesportovní chování.
HC Plzeň 1929 Pilc (Kolář) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Adamec, Čech, Krýner, Princl, Malát, Hajšman, Lang, Šeba, Mužík.
Rytíři Kladno Novotný (Suk) – Volráb, Šmatlák, Flachs – M. Bláha, Tržil, O. Bláha, Hašek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Rendla, Čermák, Filip.

Komentář

Od začátku duelu se hrál hodně svižný hokej, v němž byli po většinu zápasu aktivnější indiáni. Ti hned v úvod zápasu dostali k dispozici dvě přesilovky, které ovšem nevyužili. Na druhé straně naopak musel následně hasit rychlý brejk Pilc, který ale vychytal útočníka soupeře. Za Plzeňany kontrovali velkými šancemi Lang a Mužík. Ani jeden z nich nicméně nedokázal dostat kotouč za Novotného záda.

První vyrovnaná třetina nakonec nenabídla ani jednu branku, ovšem po změně stran se probudil úderný plzeňský útok ve složení Hajšman, Mužík, Lang. Ještě předtím ale čaroval gólman Pilc, který vychytal z blízkosti zakončujícího Bláhu. Poté už přišel čas mladých indiánů. Po Hajšmanově pasu před branku zívala na Radka Mužíka pouze prázdná branka. Následně přišla ještě hezčí akce, kdy Hajšman s Martinem Langem zůstali zcela osamocení před brankou, kde doslova vykoupali kladenského gólmana.

Dvě vstřelené trefy utlumili tlak Středočechů, kteří už se přece jenom hůře dostávali k Pilcovi. Plzeňský Malát naopak při signalizovaném vyloučení nastřelil tyčku. Po přechodu do třetí části zakončoval nejprve nepřesně z gólové pozice Šeba, jehož pokus prošel brankovištěm, ale poté z něho vyplaval ven. Úspěšnější byl až Martin Lang, jenž opět využil dobrého pasu Kamila Hajšmana a z voleje překonal přesouvajícího se gólmana.

Zbytek duelu se odehrál v poklidném tempu. Plzeňané drželi pohodové vedení a Středočeši jakoby časem přestali věřit ve zdramatizování duelu. Zápas se proto bez problémů dohrával a k vidění už mnoho zajímavých momentů nebylo. Tři body zůstaly tedy v plzeňské baště.


Ohlasy trenérů

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929)>: Byl to úplně jiný zápas než v pátek. Nebylo v tom tolik nasazení, ale jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Ze začátku to bylo sice vyrovnané, přesto jsme asi měli více šancí než soupeř. Důležité bylo, že nás podržel také gólman a ve druhé třetině jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Poté jsme si to už v poklidu pohlídali.

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!