Nepovedená druhá třetina rozhodla o prohře juniorů s Chomutovem

Plzeň - Den po vítězství nad rivalem z Karlových Varů sehráli plzeňští junioři další těžký zápas na domácím ledě. Tentokrát musely mladé pušky zkousnout hořkou porážku 1:5, když o výsledku zápasu rozhodla nepovedená druhá třetina, ve které dostala Škodovka za dvanáct minut čtyři branky.

15. , pá 2.11.2018, 17:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov
1:5
0:1, 1:4, 0:0 - N 1:0
Branky a nahrávky: 38. Soukup (Eret, Kremláček), 64. Eret (Pour) – 11. Chlán (Vrhel, Seemann), 23. Ouřada (Svoboda, Zeman), 26. Svoboda (Vrhel, Chlán), 31. Koláček (Ouřada, Pech), 33. Váchal (Pech, Ouřada) Průběh utkání: 0:0, 0:5, 1:5
Rozhodčí: Jakub Valenta – Jaroslav Hřebík, Radim Charvát
Vyloučení 5:3
Využití 0:2
V oslabení 1:0
Střely na branku 40:34
HC Škoda Plzeň Kolář (od 33. Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Kvasnička, Pour, Rohla, Slanina, Matiášek (A), Adamec, Procházka, Eret, Hasman (C), Princl
Piráti Chomutov Běhula (D. Svoboda) – Váchal, Šuráň, Seemann (A), Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Vrhel, J. Svoboda, Chlán (A), Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Pech, Ouřada (C)

Komentář

Od první minuty jsme viděli velmi opatrný hokej, na kterém bylo vidět, že ani jedno mužstvo nechce udělat zbytečnou chybu. První minuty se týmy jen oťukávali a vážnější situace jsme se ani na jedné straně nedočkali. Nejvíce se dral do zakončení hostující Peter Lobodowski, který se nejprve do šance tlačil z levého křídla, tam si ho ale domácí obrana pohlídala. V sedmé minutě to zkusil Jan Matiášek na druhé straně, odkud hledal před brankou Jana Prokopa, ten ovšem puk nezasáhl podle svých představ. V polovině první třetiny se z ničeho nic poprvé v zápase měnilo skóre. Kristián Kolář střelu Stanislava Vrhela jen vyrazil před sebe a u puku byl nejrychleji Petr Chlan, který se šikovnou dorážkou trefil přesně mezi betony. O tři minuty později Jakub Šuráň zpoza branky nabíjel přesně na volej Janu Svobodovi, ten se napřáhl až ke stropu haly, ale jeho pumelice skončila ve výstroji domácího brankáře. V 16. minutě v signalizované výhodě na sebe upozornil obránce Michal Houdek, který se parádně uvolnil přes dva obránce, s pukem vykličkoval až před Běhulu, ale do zakončení už se nedostal. Poslední zajímavá situace nastala minutu před koncem, to Jan Slanina nabízel kotouč před branku Janu Matiáškovi, jenže tečovaný puk bohužel branku přeletěl.

Piráti vstoupili do druhé části s velkou vervou. Už po necelé minutě se řítil sám na Koláře Eric Mežnar, ale střelou na vyrážečku domácího gólmana nepřekonal. Pár vteřin na to orazítkoval levou tyč Jan Svoboda. Škodovka tato varování nebrala vážně, a tak zákonitě přišel trest. Hostující kapitán Kryštof Ouřada trefil přesně levý horní roh z pravého kruhu a severočeši zdvojnásobili své vedení. Chomutov byl i nadále lepším týmem a za svou snahu byl oceněný dalšími brankami. Ve 25. minutě zcela osamocen mezi kruhy vypálil Jan Svoboda a puk se pomaličku došoural až za brankovou čáru. Domácí dostali poté ke korigování početní výhodu, ve které Jan Matiášek nabíjel Petru Eretovi, tomu ovšem puk sjel z hokejky. Těsně za polovinou utkání hosté využili nabídnutou přesilovou hru. To když Kryštof Ouřada našel před brankou Josefa Koláčka, který se lehkou tečí trefil přesně mezi Kolářovy betony. Hosté se nadále bavili hokejem a po dalších dvou minutách ukázali jak je hokej občas jednoduchý. Patrik Pech našel na druhé tyčce zcela volného Jakuba Váchala, na kterého už zývala zcela prázdná branka. To už nevydržel v bráně Kristián Kolář, který své místo přenechal Lukáši Pilcovi. Ten se pořádně zapotil ve 37. minutě, když Jan Svoboda zcela sám mezi kruhy tvrdě vypálil, ale domácí muž s maskou se blýskl svojí lapačkou. Dvě minuty před koncem třetiny se dočkali branky konečně i indiáni. To Běhula vyrazil pokus Ereta jen k volnému Dominikovi Soukupovi, který se střelou pod víko nemýlil.

Do posledního dějství měli lepší vstup domácí indiáni. Ti se okamžitě vrhli do útoku, jelikož jim prakticky nic jiného ani nezbývalo pokud chtěli s výsledkem ještě něco provést. Ve 45. minutě měl na hokejce dobrou příležitost novic v týmu Jakub Pour, nabruslil si od mantinelu až do střelecké pozice, ale k jeho smůle trefil pouze tyč. Piráti se zaměřili na defenzivu a do útočení už se příliš nehrnuli, přece jen měli nahráno a výsledek si poctivě hlídali. V 51. minutě ujížděl z levého křídla sám na Běhulu Jan Slanina, ale hostující muž s maskou byl pozorný. Stejná situace nastala o tři minuty později, kdy jel akorát kapitán Josef Hasman z pravého křídla, skóre ovšem nadále zůstávalo neměnné. Nic na tom nezměnila ani přesilová hra, kterou dostali Piráti k dispozici ke konci zápasu. Po velmi dobrém výkonu si hosté na cestu domů přibalili tři body.

Ve hře byl nadále alespoň jeden bod v nadstavbě. Domácí ho chtěli urvat za každou cenu, ale plány naboural Martin Lokajíček, který se zbytečně nechal vyloučit za podrážení. Nicméně hosté nabídnutou početní výhodu hráli až moc profesorsky, a tak se puku zmocnil Petr Eret, který s ním projel do útočného pásma a přesnou střelou nad lapačku rozradostnil necelých šedesát diváků.


Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Velmi smolný zápas, první třetinu jsme nehráli dobře, ale uhráli jsme ji za ještě přijatelného stavu 0:1. Ve druhé třetině jsme totálně vyhořeli, nechali jsme si dát za dvanáct minut čtyři góly a za stavu 0:5 už je to hrozně těžké. Soupeř zaslouženě vyhrál, ale nutno uznat, že do čeho Chomutov plácnul, to jim tam spadlo. My jsme také některé šance měli, ale koncovka byla žalostná. Zaplaťpánbůh alespoň za ten jeden bod v prodloužení.”

Jan Brychta (Piráti Chomutov): “My jsme přijeli do Plzně s pokorou, víme že Škodovka je výborný soupeř. Byli jsme připraveni, soustředili jsme se na každý puk. V první třetině jsme dali góla, ve druhé jsme přidali druhého a později nám to tam napadalo. V posledním třetině na nás domácí vlétli, prvních pět minut měli obrovský tlak, ale ustáli jsme to i díky výbornému gólmanovi, který nás hodně podržel. Ale dnes to byl výborný výkon celého družstva, makali všichni nahoru dolů. Plzeň také předvedla výborný výkon, ale nám to napadalo, jim ne.”

Aktuálně na webu

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!

Rozhovor Tomáš Vlasák

​Tomáš Vlasák o velkých změnách: Mám z nich dobrý pocit