MBL - PLZ 3:1 - Bruslaři uloupili indiánům průběžné druhé místo

Plzeň - Víkendový dvojboj načali modrobílí v Mladé Boleslavi, kde se v derby Škodovek postavili místním Bruslařům.

45.TV , so 15.2.2020
BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 8. Hrbas (Ševc, Skalický), 32. Šťastný (Ševc, R. Zohorna), 59. Kašpar (Lunter, Dlapa) – 25. Straka (Čerešňák, Gulaš).
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Rozhodčí: Šír, Pražák – Ganger, Klouček
Vyloučení 2:2
Využití 1:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 32:25
Zblokované střely 11:11
Hity 4:8
Vhazování 27:29
Diváci 3778
BK Mladá Boleslav Peters (Krošelj) – Hrdinka, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Hrbas, Fillman, Bernad – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Kašpar – Flynn, Najman, P. Kousal.
HC Škoda Plzeň Frodl (Král) – Budík, Čerešňák, Jánošík, L. Kaňák, Jank, Vráblík, Pulpán (A) – P. Zdráhal, Mertl (A), Gulaš (C) – Kantner, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Kolda, Heřman.

Komentář

Zápas odšpuntoval Jeglič z pravého kruhu, minul ovšem zařízení. Hosté zahrozili zblízka Pourem, Peters byl připraven. Následovalo první vyloučení v utkání a Bruslaři trestali. Pět vteřin před návratem Koldy na led roztočili kolotoč přihrávek, kdy puk putoval napříč celým pásmem, až z levé strany předložil na osu hřiště Skalický Ševcovi, jehož ránu doklepl do sítě Marek Hrbas. Rychlou odpověď málem od modré přinesla rána Črešňáka, protečovaná však nakonec skončila těsně mimo. Ještě nebezpečněji vypadal pokus Kousala z mezikruží, Frodl byl připraven. Před muže s maskou Škody se po chvilce prosmýkl Flynn, ani on na něj ale nevyzrál. Úvodní perioda tak skončila fotbalovým vedením Středočechů.

Prostřední periodu načal z pravého kruhu Mertl, od vyrovnání ho dělily milimetry. To přesto brzy přišlo. Druhé vyloučení v zápase přineslo druhý gól. Po osmi vteřinách hry proti čtyřem totiž ze skrumáže před brankou po předchozí pumelici Čerešňáka od modré udeřil Petr Straka. Hříšník Zbořil se vše snažil odčinit krásnou ranou z levého kruhu, ještě krásnější zákrok ale předvedl gólman Západočechů lapačkou. Lépe mířil Švec, jenže zase až moc, orazítkoval břevno. Gólu se dočkal až po ráně z první David Šťastný, kterého stejný hráč oslovil z levého kruhu na pravý. I druhá přestávka tak byla ve znamení větší radosti na domácí straně.

Úvod třetí dvacetiminutovky patřil hostům, kteří zasypali Peterse sprškou střel. Na druhé straně zase zahrozil z levého kruhu Hrdinka, ani on na strážce svatyně soupeře nevyzrál. Následně mohli Plzeňští srovnat z početní výhody, Bruslaři oslabení ustáli. V plném počtu naopak sami trefili tyč Ševcem. Drama tak dospělo až k power-play modrobílých, kterou využil naopak ve prospěch Mladé Boleslavi Lukáš Kašpar. Indiáni tak na ledech soupeřů nebodovali popáté v řadě.

FOTO: Jan Pavlíček

Ohlasy trenérů

Pavel Patera, BK Mladá Boleslav: My jsme do zápasu vstoupili dobře, za to jsme byli odměněni gólem. Naši přesilovku jsme sehráli dobře. Ve druhé třetině Plzeň ukázala svou sílu a prvních deset minut nás tam mačkala a my můžeme být rádi, že to bylo jen 1:1. Tady bych vyzdvihl dobrý výkon plzeňského gólmana. Pak se ta hra vyrovnala a ve třetí třetině jsme byli lepší, byli jsme silnější na puku a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Ladislav Čihák, HC Škoda Plzeň: Přijeli jsme do města, jehož tým je rozjetý a velmi dobře hraje doma. Poslední dva domácí zápasy tu domácí dostali jen jeden gól a zuby si tu vylámaly větší manšafty nežli jsme my, to jsme věděli. Bohužel vstup do utkání nebyl úplně podle našeho gusta. Nicméně ještě v té první třetině jsme s domácími trochu srovnali krok, což nám hodně pomohlo ve druhé třetině a v přesilovce jsme dokázali vyrovnat na 1:1. Potom jsme ale inkasovali podruhé a ve třetí třetině už Boleslav hrála trochu zkušeněji než my. Nebyli jsme schopní udržet se na puku a udělat soustavnější tlak, naopak Boleslav nás kolikrát zavřela v pásmu. Pro náš manšaft je to ponaučení. Je to již pátý prohraný zápas venku, což už je alarmující, ale musíme to hodit za hlavu a ponaučit se z toho. Zítra máme nový zápas.