KVA - PLZ 4:2 - I čtvrté letošní derby patřilo domácímu celku

Plzeň - Indiáni i potřetí v tomto týdnu zažili stejný pocit. Po nadějném průběhu utkání nakonec ze soupeřova ledu nevezou ani bod.

46. , pá 19.2.2021, 17:30
KV arena
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 27. Vildumetz (Weinhold, Vondráček), 32. Skuhravý (D. Mikyska, F. Novotný), 34. Skuhravý (Vondráček), 39. Flek (Kohout, Černoch) – 12. Straka (Kvasnička, Kodýtek), 26. Malát (Kodýtek, Straka). Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Rozhodčí: Hodek, Pražák – Lhotský, Svoboda
Vyloučení 4:6
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 26:33
Zblokované střely 12:14
Hity 7:4
Vhazování 44:24
Diváci hráno bez
Vyšší tresty Vráblík (PLZ) 10 min.
HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Habal) – D. Mikyska, Šenkeřík, Weinhold, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – Flek, Černoch, Kohout – Hladonik, Kulich, T. Mikúš – Sapoušek, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Redlich, Vildumetz, Osmík.

HC Škoda Plzeň

Frodl (34. Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, L. Kaňák, Vráblík, Jiříček, Houdek – Straka (C), Suchý, Dočekal – Pour, M. Lang, Rob – Kracík (A), Malát, Přikryl – Kodýtek, P. Musil, Kantner.

Komentář

Jako první zahrozil v utkání exindián Pulpán, pokus z levého kruhu jen těsně minul zařízení. Po chvilce to hned třikrát zkoušel Flek, avšak Frodl byl k nepřekonání. Poté velké gesto fair-play předvedl Jakub Pour, jenž odvolal odpískaný faul na svou osobu pro Plutnara. A poté platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Petr Straka šikovně schoval svou střelu k bližší tyči z levého kruhu přes klubko hráčů před sebou. Navýšit náskok svých barev mohl ještě před přestávkou Pour, jenže osamocený z mezikruží minul.

Prostřední periodu odšpuntoval svou dělovkou Suchý, ta rozezvučela brankovou konstrukci. Po chvilce se ale již modrobílí radovali. Kodýtek v situaci dvou na jednoho předal  Sebastiánu Malátovi, který před Novotným ještě stihl kličku do bekhendu a rozvlnil síť. Jenže za necelou minutu Tomáš Vildumetz hledal před brankou zpoza ní spoluhráče a ve snaze tomu zamezit si smolně Frodl touš srazil do vlastní klece. Šťastný moment Energii nabudil a brzy přišlo i srovnání. Václav Skuhravý se ocitl za domácí obranou a udeřil svižnou střelou do pravého horního růžku. Kapitán domácích, který se dosud v extralize prosadil pouze třikrát, brzy i dokonal obrat v derby, když v přesilové hře ranou z pravého kruhu donutil hosty střídat gólmany. Jenže ani to nepomohlo, hořkou třetinu si modrobílí vypili až do dna, když na 4:2 zvýšil svým stým zásahem v barvách Karlových Varů zblízka Jakub Flek.

Poslední dvacetiminutovku načal Budík z mezikruží, snížení nenastalo. Na druhé straně měl tutovku na holi Kohout, avšak Pavlát dokázal zakročit i vleže. Muž s maskou Škody se musel činit i vzápětí, když se před ním zjevil Weinhold. To na druhé straně zase až příliš přesně mířil Pour, podruhé v utkání Novotnému pomohla branková konstrukce. Po chvilce pálil z mezikruží Kohout, i on na strážce svatyně soupeře nevyzrál. V závěru ještě indiáni zkusili hru bez brankáře, ale nic to již nezměnilo na tom, že v tomto týdnu i třetí venkovní utkání po nadějném průběhu ztrácejí.

TOP foto: Kateřina Macečková

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, celou první třetinu jsme byli slabší v soubojích, Plzeň nás přetlačovala a přehrávala. Byla silnější, zarputilejší a zaslouženě šla do vedení. Na začátku druhé části jsme v tom ještě chvíli pokračovali, nechali jsme je odskočit o dvě branky. Jsem rád, že jsme poté zvedli hlavu a otočili zápas. Paradoxně zbraněmi, kterými nás vždy přehrával soupeř, to jsou protiútoky a rychlé otáčení hry ve středním pásmu, z toho jsme dali tři branky. Poctivou defenzivní prací jsme poté ten výsledek kontrolovali a nepouštěli soupeře do žádných větších šancí a když, tak nás podržel gólman Novotný. Pochvala za dvě třetiny.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Nám se podařil vstup do utkání, první třetina byla v našem podání o trošičku lepší. Ve druhé části přišel zkrat, domácí duel otočili po našich jasných chybách, můžeme si za to sami. V poslední periodě jsme se to ještě snažili dohnat, ale v přesilovkách jsme si nepomohli. Bohužel jsme prohráli a jde to jenom za námi. My se na to podíváme, rozebereme si to, potrénujeme a půjdeme na další duel.“