Petr Straka

Jsem rád, že jsem dostal šanci jít zpátky, říká po návratu domů Petr Straka

Škoda Plzeň hlásí návrat svého odchovance. Dvouletou smlouvu s plzeňským klubem podepsal Petr Straka, který poslední dva ročníky odehrál v Litvínově.

Prožívám samé hezké pocity, protože jsem zpátky doma. Jsem rád, že jsem dostal šanci jít zpátky, moc se na vše těším. Chci odvést pro Plzeň tu nejlepší práci. Většinu kluků z kabiny znám, avšak moc hráčů, kteří tu byli při mém odchodu, tu již není. Kádr se obměnil, spousta kluků odešla odešla, takže možná na prstech jedné ruky bych spočítal hráče, kteří tu zůstali,“ říká Petr Straka.

Plzeňská třiadvacítka strávila poslední dvě sezóny v severočeském Litvínově, kde část sezóny dělal i roli kapitána. „Sezóny v Litvínově nebyly ideální, tým jsme měli slušný, avšak výsledky tomu neodpovídaly. Příčin byla spousta, nemyslím si ale, že by to bylo o trenérech, za mého působení se tam vystřídali hned tři. Myslím si, že loňská sezóna byla extrémně vyrovnaná, možná bych řekl, že i nejvyrovnanější za poslední šest let, co jsem zpět v Čechách. Rozhodovaly maličkosti, které vycházely pro náš neprospěch. V tabulce jsme skončili tam, kde jsme skončili a v předkole jsme potkali ten nejhorší možný tým – Třinec,“ hodnotí působení u Vervy.

Petr Straka je plzeňským odchovancem, utkání proti mateřskému celku tudíž pro něj nebyly jednoduché. „Zápasy proti Plzni byly hodně zvláštní. Samozřejmě, že člověk chce vyhrát, to je jasné. Asi nikdy nezapomenu na moment, kdy mě tu celý kotel vyvolával, ačkoliv jsem tu byl jako soupeř, to se také nepoštěstí každému,“ děkuje plzeňským fanouškům.

„Myslím, že jsem se příliš nezměnil. Člověk stárne, nadále se nějak vyvíjí, ovšem ten správný hokejový zápal v sobě pořád mám. Loňská sezóna pro mě nebyla moc povedená, tudíž ten zápal nyní bude o to větší. Přeji si pouze, abych zůstal zdravý a mohl to všem ukázat,“ dodává na startu letní přípravy.

Před svým odchodem hrál Straka s jmenovcem Kodýtkem a Janem Eberlem, ani jeden z hráčů nicméně již na západě Čech nepůsobí. „V Plzni se mi vždycky hrálo dobře, nyní si musím k sobě najít dva nové Rafany. (smích) Očekávám od sebe, že ze sebe odevzdám maximum, a abychom jako tým byli úspěšní a sezóna byla co nejdelší.“

Forvard indiánů se již nemůže dočkat startu sezóny. „Na první zápas se již hrozně těším, zdali kluci budou chtít něco do kasy, to si budeme muset ještě promluvit. Čeká mě totiž obnovená premiéra. Na svůj první zápas si hodně pamatuji. Hráli jsme shodou okolností s Litvínovem, přišlo hodně lidí, hrál jsem s Milanem Gulašem a dal jsem dvě branky. Vyhráli jsme 5:1, lepší to opravdu být nemohlo,“ uzavírá povídání Petr Straka.