Rozhovor Söderlund

V Plzni jsem našel svou herní pohodu, vše si zatím užívám, hlásí Tim Söderlund

Tento přestup se Škodovce podařil. Švédský útočník Tim Söderlund se přesunul z města automobilů na západ Čech a v devíti zápasech zaznamenal hned sedm bodů.

Pětadvacetiletý Tim Söderlund je rodák ze švédského města Skellefteå a odchovanec tamějšího klubu. Coby junior a dorostenec působil ve zhruba 150 kilometrů vzdáleném městě Luleå, první start za chlapy si ale připsal v klubu, který jej vychoval, a to ve svých osmnácti letech. V sezoně 2018/2019 se na půl sezony přesunul do Frölundy, záhy ale opět putoval domů. Následující tři sezony vyrazil sbírat zkušenosti do zámoří, v Americe okusil nižší soutěže AHL a ECHL. V předloňském ročníku se vrátil do Švédska, v Djurgårdens ale nebyl spokojený se svým herním vytížením a tak v lednu letošního roku zamířil do Mladé Boleslavi. V bruslařském klubu vydržel deset měsíců, než si našel svůj nový domov na západě Čech.

Time, je to skoro na den přesně co jste přestoupil z Mladé Boleslavi do Plzně, jak se zde zatím cítíte?
Mé pocity jsou zatím jenom dobré, hraní za Plzeň si užívám. Kabina mě navíc skvěle přijala, všichni spoluhráči jsou velmi vstřícní a ochotní.

Jak rychle se upekl váš přestup z Mladé Boleslavi?
První zprávy o mém přestupu do Plzně jsem se dozvěděl večer před prvním zápasem s Kometou Brno, takže vše bylo opravdu velmi rychlé. Druhý den ráno už jsem trénoval v Plzni a večer už jsem hrál zápas. Vše se stihlo během 24 hodin.

Plzeň je v hokejovém prostředí známá tím, že se tady hodně trénuje. Vyhovuje vám to?
To mi nedělá žádné problémy, ba naopak tvrdé tréninky na ledě mám rád a myslím si, že mi to i takto vyhovuje.

Od trenérů máte velkou důvěru, prakticky po svém příchodu jste se zabydlel v první útočné formaci...
Myslím, že jsem tady v Plzni našel svou herní pohodu. Jsem rád, že mi trenéři takto věří, snažím se ze všech sil svěřenou důvěru využít a splatit jí. Svými góly a body bych chtěl nadále co nejvíce pomáhat týmu.

Jak probíhá vaše příprava na utkání, máte nějaký předzápasový rituál?
Rituál asi žádný nemám, jen se snažím vždy co nejvíce uklidnit a nemyslet tolik na hokej. Následně jdu s čistou hlavou na led a hrát nejlépe, jak dovedu.

Jak trávíte reprezentační přestávku, která momentálně probíhá? Nadále trénujete ve vysokém tempu nebo spíše užíváte většího volna?
Kdepak, pořád tvrdě trénuji, nicméně po tréninku se snažím myslet na něco jiného, než je hokej. Je důležité umět i vypnout, momentálně se svou snoubenkou hodně poznáváme město, Plzeň je totiž krásné město, má pěknou architekturu a je tu pořád co dělat.

Prozraďte nám, jaké byly vaše hokejové začátky?
Vyrůstal jsem ve Švédsku, kde hrají hokej skoro všichni už od malička. Můj táta byl taktéž hokejista, tak i nejspíše proto jsem takto dostal k hokeji.

Máte nějaký hokejový vzor?
Ten asi úplně žádný nemám, ale vždy se mi líbili hráči, kteří jsou šikovní s pukem a jsou na ledě tvořiví.

Se svou snoubenkou jste v očekávání, jak se těšíte na novou roli v rodině?
Je to pravda, čekáme v lednu chlapečka a už se na něj oba moc těšíme. Jméno ještě vybrané nemáme, popravdě je to dost těžké (smích).

Plzeň má výbornou práci s mládeží, poradil byste něco hráčům, kteří taktéž sní o práci profesionálního hokejisty?
Talent není všechno, vždy je potřeba stále makat a snažit se stále zlepšovat. Neplatí to pouze, když je hráč na ledě s týmem, ale i ve svém volnu tomu musí člověk něco obětovat.

Time, děkujeme za rozhovor a ať se nadále daří!